Algimantas Rusteika. Puspročių pasaulis (I)

Jei pakviesi į diskusiją dešimt idiotų ir vieną žinantį, apie ką kalba, ir visiems duosi pasisakyti po minutę, idiotai visada laimės, nes to vieno niekas nepastebės.

Šį metodą labai mėgsta visokios k-rūtos ir kiti k-laidų vedėjai.

Šiuolaikiniai puspročiai auginami masiškai, kvadratiniu-lizdiniu būdu, iš ekranų, ir patys už tai susimoka. Kašpirovskis apie tokias galimybes ir nesapnavo – dabar puspročiai ne tik patys užsimerkę linguoja, bet ir neapkenčia nelinguojančių, kurie jų bijo.

Pusprotis labai nemėgsta žinojimo – tam reikalinga proto pastanga, kurios irgi neapkenčia, nes proto tai beveik neturi. Kuo mažiau turi ir gali, tuo labiau nori, kaip ir visi impotentai, todėl būna kategoriškas ir vis piktesnis.

Popierinėj epochoj tokie labai mėgdavo madingas, nestoras brošiūrėles minkštais viršeliais, kur visas pasaulis ir viskas tame pasaulyje trumpai, paprastai paaiškinta. Ir eidavo pas visokias raganas ar iš toliau atvykusius šamanus čakrų prasiplauti ar šikpopierio įsikrauti.

Dabar, virtualių pranašų epochoj, skaityti ir permanyti nereikia, šamanai persikraustė į televizijas, o tie, kurie išdidžiai pareiškia, kad telikus išmetė pro langą, gauna dozę per Jų Tiūbes. Svarbiausia atsidaryt nuorodėlę, kurias siuntinėja šimtais – perklausai gurkšnodamas alų kokio Griškos ar Hario, ir viskas aišku.

Belieka išmokti mintinai ir aiškinti Visatą. Puspročiai instinktyviai spiečiasi būriais, nes taip lengviau apsiginti ir spardyti vienišus stipresniuosius. Argumentų kalbos iš principo nepriima – rėk, kaltink ir girdėk tik patį save. Tai visada pasiteisina.

Puspročių elitas – intelektualieji idiotai. Jie nešioja stereotipinius 3D (debilas kubuvert.past.) akinius – užsideda ir nieko aplink nebemato, tik kas ant stiklų parašyta. O parašyta būna visada teisinga ir abstrakčiai pažangi idėja.

Bet jie niekada nemato nieko daugiau. Girdi tik save, apie visą konkretųjį pasaulį sprendžia iš vienos frazės ar kokio puspročių manifesto, kur išdėstyta pigi, primityvi schemutė. Ir iš geros idėjos padaro religiją, o save – fanatikų davatkynu.

Nori žinoti, kas yra neteisus, kas kvailys ir bailys? Kas meluoja, maivosi ir galvoja iš išskaičiavimo? Kas viską parduos dėl savo naudos ir atsisakys savo įsitikinimų, kai tik tai pasidarys pavojinga? Tai labai paprasta – juos kasdien visur pamatysi.

Kai tik pamatysi tą, kuris viską pasaulyje žino, niekada savim neabejoja ir neklysta, kuris visada labai rimtas ir susimąstęs. Toks pusprotis visada žino, kas kaltas, ir niekada pats nebūna kaltas. Jam paprastai ploja minios vidutinybių.

Jie girdi tik save ir neapkenčia kitokių, įniršta dėl kitokios nuomonės ir ima spjaudytis ugnimi, nors vaidina ramius ir tolerantiškus. Amžinai visus tik moko, bet niekada nesimoko ir nepasimoko. Ir jau būtinai žvelgia į kitus iš aukšto.

Šaiposi iš savo tėvų tikėjimų, gyvenimų ir praeities, kurioje negyveno ir apie tai absoliučiai nieko neišmano. Jie mėgsta daugumą, spiečiasi į būrius, vaidina šiuolaikiškus ir nuskriaustus, verkšlena ir organizuotai puldinėja kitokius. Visada turi godžius, apgavikiškai besišypsančius vedlius.

Jiems pasaulis juodai baltas ir susideda iš savųjų ir priešų. Visada kovoja ne už ką nors, o prieš ką nors ir niekada nesielgia patys taip, kaip moko ir reikalauja. Kiekvienam žingsnyje tik ir rėkia: meilės ir supratimo! Bet patys nieko nesupranta ir nieko nemyli.

Jie visada žino, iš kur vėjas pučia, vaidina savarankiškus ir kritiškai mąstančius, bet visada lojalūs vyresnybei ir jai slapta pataikauja. Sėdi pirmosiose eilėse ir juos visada kiek pasiderėjęs nusipirksi. Už grynuosius ar už trumpą garbės akimirką, bet geriausiai – už tą ir aną kartu, nes taip pigiau.

Bus daugiau

Iliustracija: Ruan Huisamen. Kvailių laivas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Deivis

Rusteika pasiūlyk ką nors. Aš siūlau priešintis arkliagalvės chuntai. Priešintis kaip kas išmano. Pradžiai…

stasys

Neblogai ..

abc.

šiaurės honduro gyventojai nesipriešins.

štaziui

stazele, tik nebandyk čia gudrauti. Savo smegenimis niekada nesinaudojai, tik kūno angomis paslaugas šeimininkams suteikti.

O už ką

kovoja p. A. Rusteika? Irgi visada tik prieš ką nors. Taigi?..

O kodėl

laivas ne iš akmenų? Pastatykite laivą iš akmenų, sulips pusė teritorijos, visi 47 nuošimčiai.

myliu rusteiką

tik draugo rusteiko dėka NS nepateko į seimą
tauta suprato, kas tas NS, jei rusteikai visi durniai, idiotai, numirėliai ir t.t.
Molodec rusteika, tak deržatj !
VOT !!!

ah1

Vienu žodžiu A.R. straipsnis apie idiotizavimą per masines idiotizavimo priemones ir būdus.

Ruskeika paziurek i veidrodi

Ir pamatysi kad rasai apie save

Diedas

Straipsnis nuplagijuotas.
Apie kiaules komunistus, Sąjūdžio laikais tokių publikuodavo dešimtimis.

Prašalietis

Rusteika tik po 30 metų „patriotiškai apsižiūrėjo” kokie keleiviai aplikui plaukia… Nors šio tipo keleiviai visoje sovietijoje buvo pradėti formuoti „šauniaisiais” gorbačioviniais „ūskorenijos, gosprijomkės, glasnost, perestroijkės…” demagoginiais laikais, pasitelkus ne tik perestroijkinius komunistinius ir KGB-istinius demagogus, bet ir tokius neeilinius „stebūkladarius” kaip Kašperovskis, „gydęs viską ir visiems per” tv, Čiumakas kiekvienam „užtaisinėjęs stebūklais vandenį iš krano” taip pat per tv. Po to žmonių kvailinimo estafetę sėkmingai perėmė „tautiniai” profesionalūs komunistai ir KGB-iniai sąjūdiečiai perestroijkai ir Gorbačiovui remti, pasakodami, kaip visi greitai užgyvensim kaip Europoje, kai tik baigsim „šerti Rusiją”, ir savo pramonės ir žemės ūkio produkciją pardavinėsim vakarų Europai. Lansberginio durnių laivo „Puspročių pasaulis” buvo neišvengiama pasekmė. Priežastis yra aprašę gana seniai ir disidentas a.a. profesorius Vytautas Skuodis, ir a.a.V.… Skaityti daugiau »

ah1

per idiotizavimą į robotizavimą, nuo 1:28:52
https://youtu.be/fQTHcifla-o

jutas

1791. WILNO, KOWNO. O kur Lietuva? Lietuvos nebėr. Kam ji, nebereikia jos. Užtat yra Lenkijos karalystė. Tai bent proto bokštai. Prisiminė 1791 m. gegužės 3-osios konstituciją, įstrigo, prilipo, siūlys mums kaip minėtiną datą 2021 metais. Tai bent kiti tokie pat- valstiečiai. O sako, kad tupicos, glušai, chamai, bumblos, randapo mėgėjai. Tokie tokius iš kvapo pažino ir ant alaus pavadino. Ištraukė iš viduramžių spintos kažkokius dar tarpusavio įžadus. Kodėl niekas negirdėjo apie tokius anksčiau? Kad būtų tvirčiau, po buvusios Vilniaus okupacijos prisireikė naujos klastos? Dabar aiškina, kad Lietuva nebuvo paminėta tik todėl, kad buvo sumažėjęs jos indėlis į bendrą valstybę. Jei tie 1791 spalio 20 dienos įžadai buvo tokie nuoširdūs ir meilūs, tai kodėl Lietuva ištisus 20 metų buvo neįleista į… Skaityti daugiau »

Kis

Tv ir internetas turi uzslepta kazkokia magija.Buvau sokiruota,kai man gerai pazistami zmones po masisko video platinimo internete apie tai ,kad zeme plokscia ir panasias erezijas,susimasciau,kad kiek nedaug ir koks pazeidziams jaunimas,beje neatsilika ir vyr.amziaus.Laikas zmones sviesti,aiskinti visiems prieinamais budais.Ryzas idiotas amerikoje uzvaldemazesnio issilavinimo amerikonus,o juk atejo is sou ir neaiskaus verslo zmogelis ribotu sugebejimu?Cia jau ir Fucikas nepadetu,perspedami,kad zmones butu budrus?

Justinas

Na, kad ir daug tiesos, bet visgi būčiau linkęs tikėti, kad tokių žmonių – mažuma. Na, kad pavieniai čia išvardinti dalykai daugiau ar mažiau būdingi mums visiems (nebūtume nuodėmingi žmonės, jei būtų kitaip), tai faktas. Bet kad visa puokštė būtų vienam žmoguje, čia jau reiktų gerai paieškoti. Tokius variantus tikrai jau reiktų traukti giliai iš spintos 🙂

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top