Algimantas Rusteika rekomenduoja: „Kvailys / The Fool / Дурак“. „Nes tai apie mus“

Algimantas Rusteika rekomenduoja pasižiūrėti festivalyje „Kino pavasaris“ rodytą filmą „Kvailys“ („The Fool / Дурак“, 2014, Rusijos Federacija):

Mačiau senokai, bet gal kas dar nematėt?
Nemačiusiems siūlau nepagailėt laiko ir pažiūrėt, nes dabar vis tiek niekur neišeisi.
Nepasigailėsit.
Nes tai filmas apie mus.

ČIA jaunimui su subtitrais:

ČIA senimui – originalo kalba:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
26 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Valio Rusteika,

į tašką! Visa „tiesos”.lt draugija bijo net komentuoti!

Juk tai

ne „žydai”, zuckermanai ir pan. „tiesos”.lt visa ko kaltininkai, bet patys Putinas, Šoigu, Bistrykinas, Mišustinas, Naryškinas ir pan. svoloč, kurios Lietuva labai pasiilgusi!

Laima Pangonyte,

aūū, kur Jūs? Ir knyga, kurios net WeTransfer nebetransferina, neberūpi?
Prisimenu, kaip po laiško rektoriui pasakota: trypė kojytėmis šaukdamas „Tuoj išmesti iš universiteto!” Nebeišėjo, dar buvo likę įtakingų antisovetčikų. Priešą reikia naikinti tuoj pat, nelaukiant, kol per dešimtmečius pridarys tiek žalos! O dabar kas, jau vis tiek laikas kojas pakratyti! Belieka tik ryšius kapoti.

Taip taip,

Bingeliene, štampuok minusiukus!

mix

Kodėl bijo? Nebijo, bet nėra ko papildomai pridėti. Viskas pasakyta. Liūdna ateitis žmonijos.

To: Valio Rusteika

BRAVISIMO!

stasys

Algimantai ..truksta keletos tavo minčiu apie filmo turinį .

Diedas

Gerai kad prisipažinot, kad tai filmas apie jus.
Jeigu tokie esat, tai ir žiūrėkit.

Diedas

Dar kartą permąsčiau ką Rusteika turėjo galvoje rašydamas „apie mus”
Čia tipo apie rublinius parsidavėlius?
Delfyje nemokantys dorai naudotis transleitorium beraščiai šimtais rašinėja komentarus „mes lytuvei durnialei”
Tiesoje, tokiu pat stiliumi tik be klaidų rašeivos publikuoja vieną paskui kitą straipsnius.

ah1

nu va filmas su moralu kad permainos turi ateiti iš viršaus; ir filmo herojus tai supranta ir žino ir pats sako apie tai kad jis tik viso labo santechnikas ir jo niekas neklausys… ir neklausė…
Robotai klauso tik komandų…

sukreciantis filmas

tai ne vien apie Rusija, tai liecia ir Lietuva.

stasys

cit. ‘tai ne vien apie Rusija, tai liecia ir Lietuva.’ Va kas nutinka kai berazumiams parodai filma ir konkrečiai nepaaiškini kur žiūrėti ir į ka atkreipti dėmesį jame .

Nelabai

naujametinis filmas. Mintis nelabai nauja (,,Belaukiant Godo” ir kt.). Kita vertus, tai labai artima ruso sielai: visus išgelbėti, visus išvaduoti, visus padaryti laimingus net prieš jų pačių valią. Ar parodytoji situacija būdinga, ar aktuali Lietuvai? Iš dalies. Bet ta pačia proga gal vertėtų pamąstyti apie karmą, apie tai, kad kiekvienas pats turi pereiti per visus savo pragarus. O tai ir vargas, ir skurdas, ir nesąmoningumas, ir išbandymas valdžia ir pinigais, ir atsakomybės baimė, ir viską griaunanti agresija, ir daugelis kitų dalykų. Bet svarbiausia, kad visi esame vienis – to paties laikmečio, tos pačios geografinės vietovės, pagaliau tos pačios kolektyvinės sąmonės vaikai. Ką gali vienišas herojus? Saugoti savo sielą, nedauginti blogio. Kur pavojus? Savo kilniais poelgiais dar labiau praplėsti blogio teritoriją.… Skaityti daugiau »

Ir dar.

Tai filmas – alegorija. Šiandieninės valstybės, šiandieninės Vakarų civilizacijos alegorija. Taigi čia ne vien apie Lietuvą ar Rusiją. Už tą griūvantį namą visi esame atsakingi. Nes nesugebame suvokti, kad jis griūva. Nes tingime įsižiūrėti, tingime mąstyti. O mintis materiali. Ji auga ir pagaliau tampa kūnu.

Ehrmantraut

keista, kad rusai prie siautėjančios diktatūros dar sugeba sukurt tokių socialinį nervą užgriebiančių filmų (verta dar paminėti „Левиафан”, „Майор”, „Завод”). mūsiškiai gi kūrėjai daugiau nušviečia kažkelintų ten lyčių, „pabėgėlių” ir panašias problemas.

Raigerdas

Ką gi, belieka padėkoti gerbiamam A. Rusteikai už rekomendaciją pažiūrėti šį filmą. Filmas tikrai stiprus. Paskutiniu metu nežiūriu jokių meninių filmų, nes kūrėjai yra per silpni, kad atspindėti tas socialines realijas, kurios yra labai svarbios mums visiems. Rusų režisierius Jurijus Bykovas sukūrė be abejo genialų filmą. Tarp didžiulio kiekio šlamšto, kokio yra sočiai tiek Rusijos filmuose, tiek lietuviškuose, pagaliau atsirado drąsus režisierius, kuris išdrįso rėžti TIESĄ apie dabartinę socialinę situaciją, kuri dominuoja tiek Rusijoje, tiek Lietuvoje. Jeigu jau atsirado šitas filmas, tai teikia vilčių, kad Rusija gali atsibusti. Tik filmo pabaiga yra tragiška – šita tauta pati naikina savo „durakus”, t.y. SOCIALIUS ŽMONES, SAVO TIKRUOSIUS LYDERIUS, SAVO HEROJUS. Lietuvoje vyksta ta pati istorija. Ji yra vienoda, nes šitas komunistinis lageris… Skaityti daugiau »

dalyvis > Nelabai

Kol bus žmonių, tikinčių visokiomis „karmomis”, manančių, jog korupcionieriams „atlygins” kažkoks dievas pagal nuopelnus, o pačių tikrasis laimingasis gyvenimas prasidės po mirties – tol niekas ir nesikeis.

vasia

filmas durniukam apie durnjukus…

Birute

Aciu-geras filmas.

Heiders

Pusgalvis tas Rusteika , jei siulo toki mesla ziuret.

dalyvis >Heiders

Boratas, spaidermenas geriau limpa?

Raigerdas>dalyvis

Jūs rašote:”dalyvis >Heiders 2021-01-1 19:15 Boratas, spaidermenas geriau limpa?” Komentatorius Heiders nieko neišmano apie meną. Ir ne tik apie meną, bet ir apie save, apie gyvenimą ir apie kitus žmones. Jis mokėsi, gyveno ir ko jis išmoko? Jis išmoko ką nors apšmeižti. Argumentų kažkokių tai, įžvalgų, ar išvadų, jo mąstyme nerasite, nes jis mąsto panašiai, kaip mąsto tie asocialūs bendrabučio gyventojai. Todėl jis kalba būdinga jo stereotipams kalba: „viskas, kas jam nepatinka, yra durniai, ir vienintelis pasaulyje protingas žmogus yra Heiders. Daugiau protingų žmonių nėra, nes jis yra tik vienintelis”. Ką jis gali? Tik nužeminti, suniekinti kitus žmones, todėl šito psichinio ligonio nuomonė yra tik tokia , kokia būna psichinėse ligoninėse, kalėjime arba štai tokiame bendrabutyje, kaip filme :”Pusgalvis tas… Skaityti daugiau »

stasys

Vargiai ta filma prie meno galėtume šlietį . Na bet jei labai reikia su dideliu avansu ir kai norisi pamuojuoti vėliavomis A.Rusteikai tik tada ir ne kitaip .

> dalyviui 1 16:15

Tikėti nereikia. Reikia žinoti. Tai reiškia – nebūti nei fariziejumi, nei ,,durniumi”. Siekti žinių ir išminties. Nors nepatikėsi, bet tai įmanoma. Atėjo laikas.

Daugiažodis Raigerdas

ir pats nesupranta, kad gyvena pagal tų pačių bankų įpirštas ,,vertybes”. Todėl mano, kad visų blogybių priežastis yra socialinė nelygybė. Bet socialinė nelygybė yra tik pasekmė, o ne visokio blogio priežastis. Kadangi Raigerdas būtinai puls ginčytis, tai suteikiu progą jam pačiam nurodyti priežastį. Čia toks beveik testas. Kad kartais nepultų paskui filmo herojų mokyti rusų, nes gaila būtų prarasti žmogų iš Lietuvos – baigtųsi lygiai taip pat kaip ir tam vaikinui. Kad ir kaip keista, bet pritariu stasiui dėl filmo meninės vertės. Na, jis sukonstruotas taip, kad veiktų emocijas. Toks beveik tarybinis filmas apie sunkias komunizmo statybas arba kolektyvizaciją ir kovą su buožėmis. Ir ką? Pažiūrėjote ir įgavote išminties? O ko iki tol nežinojote? Dabar jau žinote ką daryti? Tai… Skaityti daugiau »

patiko

Ačiū gerb.Rusteikai;bet gi čia mūsų Lietuvėlė

26
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top