Algirdas Patackas. Apie debesų keleivius

Jaunas karys nori žūti už tėvynę;
patyręs karys nori ją apgint
(iš Daliaus Stanciko teksto „Apie drąsą ir patirtį“)

Šiame teisingame ir literatūriškai efektingame priešpastatyme trūksta keleto žodžių – turėtų būti taip:

Jaunas karys nori žūti už tėvynę, jei to prireiks;
patyręs karys nori ją apgint, ir, jei prireiks, paaukoti gyvybę.

Be šių papildymų anas radikalus sakinys gresia tapti tik literatūrine priemone priešpriešos išryškinimui ir prieštarauja kario priesaikai.

Kur slypi literatūrinio varianto pavojus?

Paimkime pavyzdį kiek iš toliau – Lietuvos pripažinimas nepriklausoma valstybe. Pirmoji, kaip žinome, tai padarė Islandija. Yra du požiūriai – pavadinkime juos romantišku ir ciniškai-pragmatišku. Pagal pirmąjį Islandija yra drąsi šalis, o jos užsienio riekalų ministras Hanibalsonas – didvyris. O pragmatiškasis variantas skambėtų taip – kai Vakaruose subrendo, įgijo persvarą nuomonė, kad pats laikas, nors ir šiek tiek rizikuojant, pradėti atsargiai demontuoti SSSR, buvo pasirinkta mažytė Islandija, NATO šalis, esanti toli nuo SSSR, kuri nelabai galėjo islandų žvejus pagąsdinti – juk neuždrausi gaudyti silkes. Realus rezultatas – byrančiai SSSR nesugebėjus adekvačiai atsakyti, sumanymas pavyko. Abu variantai tarsi susilygino.

O galėjo ir nepavykti… Kaip jaustųsi ciniškoji pusė, kas jai beliktų? Ogi sudužusi gelda ir apmaudas. Tuo tarpu aniems, debesų plaukiotojams, kokie mes buvome Sąjūdžio metais, liktų tai, kas vadinama tiesos momentu – liktų ilgiems laikams, liktų amžinai, liktų kaip liudijimas, kad „žmogumi buvęs“.

Toks, beje, buvo ir Hanibalsonas, irgi debesų keleivis, kaip teigia Bronius Genzelis, gyvenęs su jo broliu aspirantų bendrabutyje Maskvoje. Pragmatiškasis variantas galėjo pavykti ir sugyventi darnoje su romantiškuoju šios asmenybės dėka.

Iš esmės tai kalba apie kūną ir dvasią. Vėlgi pradėkime iš toliau. Štai prezidento Valdo Adamkaus teiginys: „Kiekvienam žmogui sveikata yra aukščiausia vertybė, svarbiausia sritis. Gali turėti milijonus, būti turtingiausias, bet jei nebus sveikatos, visa, kas tave supa, tampa labai nereikšmingu dalyku“ (pabraukta autoriaus – red. past.). Skamba keistokai, turint omeny, kad kalba buvęs prezidentas ir kad jam kilo sveikatos problemų dar prezidentavimo metais…

Štai ką reiškia kūno, fizinės tavo apraiškos kultas. Ir ne tik kūno, bet ir sveikatos, ir pagaliau gyvybės. Vardan šios materialistinio pasaulio išpažįstamos ir garbinamos trejybės aukojama viskas – aukojama tiesa, garbė ir laisvė.

1940 m. paskutiniame dar nepriklausomos Lietuvos ministrų posėdyje, šie, anot Daliaus Stanciko, „patyrę kariai“, kuriems, „be drąsos, būtinas strateginis mąstymas“, jų tarpe – vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, strategiškai viską apmastę, prisiminė turintys turtus, kūnus ir sveikatas, jau nekalbant apie gyvybes, ir pasidavė priešui be šūvio, dar apnuodydami Lietuvos istoriją žema išdavyste – Skučo ir Povilaičio išdavimu sovietams.

Taip ir šiais laikais – tie patys du variantai. Rinkimės, bet turėdami omeny pralaimėjimo galimybę, labai realią, ir kas po to išlieka.

Dalius Stancikas visiškai teisus klausdamas, ar deklaruojantis drąsą galės ją paliudyti ryžtu atiduoti gyvybę – jis pats, kiek žinoma iš biografijos, tai yra padaręs – tarnavęs savanoriu muitinėje, pavojingiausiame tuo metu jaunos valstybės poste. Tai kodėl dabar, būdamas jau patyręs karys, šįkart spaudos frontuose, iš ginklų arsenalo išjungia drąsą?

Taip, drąsa ir laisvė gali pareikalauti aukščiausios kainos. Tokie buvo dauguma anų laisvės triumfo meto „patyrusiųjų“. Vieni paaukojo gyvybes – Dudajevas, Jenderbijevas, Gamsachurdija, kitų atžvilgiu Viešpats ar likimas pasitenkino ryžtu.

Rūstieji laikai grįžta. Turtas, kūnas, sveikata, gyvybė… Nieko nėra netvaresnio šioje ašarų pakalnėje. Ir nieko nėra tvaresnio debesijose nei tiesa, garbė ir laisvė.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Patackai, eik įstatymų skaityti ir tvarkyti, pasakų nekūręs. Ne tam rinkėjai rinko, kad seime miegotum ir pasakas kurtum.

Nuomonė

Nematau reikalo dėl svetimų turtų ir svetimų žemių aukoti gyvybę…

KAI

p.Patacką Maximoj pagavo su pakeliu saulėgrąžų, – jo drąsa irgi kažkur išėjo…Ir ne tik drąsa, bet ir atmintis ir sveikata.Žodžiais visi drąsūs.Lipam netgi ant tanko.Tik reikia nusispjauti per kairį petį, kad neprisiminsim turintys „turtus, kūnus, sveikatas”, kai [jei] ateis TA diena…..

Leonas>KAI

Prisimenant atvejį su saulėgrąžomis:ar manote,kad,norint sukompromituoti žmogų,labai sudėtinga prisigretinus įmesti jam ką nors į kišenę?Aš šios versijos neatmesčiau.

Trupmenas

Kaip čia taip netikėtai drąsiai, Patackai, išeina, kad dingo iš teksto sakinys (berods buvo paskutinis) apie debesų keleivę Grybauskaitę?

Raigerdas >Trupmenui

Na, negražiai Trupmenai elgiesi. Tu čia gerbiamą Algirdą Patacką mokai kaip gyventi, o pats esi bailių bailys, nes dedi į kojas, kai tau užduoda klausimą, ir, galimai persigandęs, tu į jį net negali atsakyti. Nejaugi esi baigęs tik 8 klases, kad nepajėgi atvirai atsakyti į tau užduotą klausimą: „Kaip ten reikalai “Gyvulių ūkyje”, Trupmenai? Kaip sekasi įgyvendinti “Gyvulių ūkio” lozungus, pvz., “Melas-tai TIESA”? Paimkime tik vieną tą tavo “tiesą”.
Trupmeno melas nr.1:“Matai, Ari, yra tokių sektų (bažnyčių), kurios su šv. Petro įkurtąja nedaug teturi bendra”. Parodyk, kur pas mus LR Konstitucijoje yra parašyta, visos sektos (bažnyčios) turi turėti būtinai kažką bendro su šv. Petro įkurtąja bažnyčia?” ( str. „Apie drąsą ir patirtį”).

man

Man Stanciko straipsnis patiko, aš jam pritariu. Ir kokiame asmenyje gerb. Patackas drąsą įžvelgė? Ar ta drąsuolė neaiškios praeities, neaiškios partijos aktyvistė, mažai mąstanti, ką kalba. Ypač akivaizdu, kai kalba be popieriuko, po kurios nusišnekėjimo kilo daug įtarimų.

šių dienų išdavikai

Landsbergis, Kubilius, Grybauskaitė – komunistai ne tik vagia, bet ir vaikus prievartauja.

Trupmenas to man

Klysti, bičiuli sakydamas, kad Grybauskaitė kalbėjo apie teroristinę valstybę ne iš popieriuko. Ji kalbėjo būtent iš popieriuko ir tame LRT (interviu) įraše buvo girdėti lapų šiurenimas. Tą įrašą buvo paskelbęs Valatka 15 min. Kur jis dabar? Kažkodėl nėra nei LRT radijo archyve, buvo pašalintas kaip mat ir iš 15 min. Arba užmesk į D. Grybauskaitės facebooko paskyrą. Joje irgi nėra nieko apie šį garsiausią jos gyvenimo pareiškimą, apie kurį čia sakiniu buvo parašęs A.Patackas, bet tas sakinys irgi kažkodėl dingo nežinia kokiu būdu. Vos tik pasirodžius publikacijai jis dar buvo. Ką norėjau pasakyti? O tai, kad ne spontaniškai mūsų poniai nuo liežuvio galo šis pareiškimas nusprūdo, o buvo parašytas ir atspausdinas, gal net su patarėjom suderintas ir kalbininkės sukirčiuotas. Ir… Skaityti daugiau »

Taigi

Į Grybauskaitė facebooką akį galite užmesti, tačiau gink Dieve jai nepatinkančių ir neįtinkančių komentarų nerašykite, nes greit užblokuos.

RE re

Dauguma Europos šalių mano, kad Rusija Ukrainoje elgiasi kaip teroristė. Tačiau tų šalių vadovai ir ES vadovai to garsiai nesako. Kodėl? Nes teroristas, pavadintas teroristu, tikrai dėl to nesusigėsta. Dėl tokios pedagoginės pamokėlės neatsisako savo tikslų ir veiksmų. Rusija, D.Grybauskaitės pavadinta teroriste, toliau inspiruoja terorą Donbase. Tad kurių galų laidyti liežuvį? Jei niekas nesusigėdo. Nebent kad sukurtum pretekstą įsižeisti. Jei taip kalbėtų eilinis žmogus, vsd jį laikytų provokatoriumi, Rusijos agentu Rusija dėl demografinės situacijos, skirtingai nei Estijoje, Latvijoje, negali Lietuvoje efektyviai sužaisti rusakalbių korta. Bet dabar dėl mūsų prezidentės plepumo gavo visiškai šviežią, naują kortą. Lietuva – tai valstybė, kurios vadovė rusus vadina teroristais. Neapsirikote. Ne Rusijos valstybę, bet rusus. Nes informaciniame kare frazes bei žodžius galima taip sukaitalioti vietomis,… Skaityti daugiau »

Raigerdas Re re arba lia lia

Būtų gerai, kad pats nepainiotumei „Gyvulių ūkio” ideologijos su Lietuva. Tas, kas yra priimta „Gyvulių ūkyje” kaip norma negali būti tai norma Lietuvoje. Ką tu čia dabar skiedi apie kažkokias mistines bobutes Pskove, Vladivostoke? Tau, ką tikrai protelis iš viso nieko nebesugeba analizuoti? Pagal tave išeina, kad LR Prezidentė kalta dėl to, kad kažkokia mistinė bobutė kliedi? O tai kodėl pats nenuvažiuoji pas tą mistinę ir nemokai jos, kaip atskirtį MELĄ NUO TIESOS? Ko sėdi rankutes sudėjęs ir kuri čia kažkokius gandus? Tai, jeigu tu išmanai, kas yra teroristinė valstybė, tai kodėl tau nepaskelbti: pagal kokius požymius Rusija neatitinka TERORISTINĖS VALSTYBĖS esamų kriterijų? Bet tau gal būt norisi įtikinti, kad musmirė yra visai nieko grybas, ir ji tinka valgiui taip… Skaityti daugiau »

Marija

Pritariu Algirdo Patacko žodžiams apie drąsą ir garbę. Tik niekaip nesuprantu, ką bendro su drąsa ir garbe turi ponia Grybauskaitė.
Ar ji turėjo garbės ir drąsos pasmerkti susidorojimą su Egle Kusaite? O gal be jos žinios vyksta politiniai Garliavos liudytojų teismai?

lia lia lia

Sorry, tačiau kiek visi čia mato, ne aš -jūs agituojate už p. Musmirę kaip tikrinį baravyką.

Trupmenas to Re

Geras ir ramus Jūsų komentaras, bet, matot, Jūs patenkate į Patacko taip nusakomą paradigmą:”Štai ką reiškia kūno, fizinės tavo apraiškos kultas. Ir ne tik kūno, bet ir sveikatos, ir pagaliau gyvybės. Vardan šios materialistinio pasaulio išpažįstamos ir garbinamos trejybės aukojama viskas – aukojama tiesa, garbė ir laisvė.” Gerbiamas Patackai, būkite garbės ir tiesos pusėje iki galo ir atsakykite, ar jūsų garbinama Matrona yra garbės ir tiesos pusėje, kai neatsako į šimtus klausimų dėl Deimantės Kedytės pagrobimo operacijos ir šiandieninės izoliacijos nuo pasaulio. Ar ji yra tiesoje, kai jos paskirti prokurorai kurpia paranojiškas bylas žmonėms, ieškantiems Tiesos ir teisingumo. Galų gale mažytė smulkmena – jei ji yra už tiesą, kodėl atsisako liudyti teisme slaptos informacijos nutekinimo byloje ir dengia įtariamąją savo… Skaityti daugiau »

Raigerdas lia lia lia

lia lia lia 2014-11-30 22:52 trolina:
„Sorry, tačiau kiek visi čia mato, ne aš -jūs agituojate už p. Musmirę kaip tikrinį baravyką”
Įdomus faktas: kai tik melagiui užduoti klausimą, tai jis tuoj kiša galvą į smėlį ir apsimeta, kad jis negirdėjo, ko jo klausė. Norit pamatyti šį įdomų reiškinį, kuris vyksta su melagiu? Štai stebėkite. Komentatorius lia lia lia rašo: „visi čia mato…”
Klausimas komentatoriui lia lia lia: „Kas tie visi?”

Reaigerdui

O ar jums neatrodo, kad į kiekvieno pirdžiaus keliamus kvailus klausimus visai nebūtina atsakinėti. Atsistokit prieš veidrodį ir klausinėkit to, kuris stovi kitoje veidrodžio pusėje. Jis tikrai jums turėtų atsakyti. O jei neatsakinės, vadinas yra melagis iš „gyvulių ūkio”.

antra po AMB

AMB irgi melavo, bet nors nuo šnapso raudonavo.
o pas jos geriausią mokinę Grybauskaitę – nei gėdos, nei sarmatos.
Ir kada lietuviai supras, kad buvusių komunistų nebūna?

Raigerdas anonymui 2014-11-30 23:25

Štai komentatorius 2014-11-30 23:25, kuris laiko save ne pirdžiumi, postringauja:”O ar jums neatrodo, kad į kiekvieno pirdžiaus keliamus kvailus klausimus visai nebūtina atsakinėti. Atsistokit prieš veidrodį ir klausinėkit to, kuris stovi kitoje veidrodžio pusėje. Jis tikrai jums turėtų atsakyti. O jei neatsakinės, vadinas yra melagis iš “gyvulių ūkio”. Matai, anonyme, paprastai, kai tu ką nors kam nors siūlai, tai parodyk pavyzdį. Daugiau nieko nereikia. Tada ir parašyk, kaip tau gavosi tas tavo pasiūlymas, ir tada aš būtinai patikėsiu tavo „geranorišku” pasiūlymu. Nejaugi tavęs tokių paprastų dalykų neišmokė mokykloje? Tai, gal pats Rusijoje mokeisi, kokioje nors Tundros mokykloje? Antra, įdomu, kodėl tu neparašai komentaro komentatoriui lia lia lia ir neparagini tą „pirdžių”, kaip tu jį pavadinai, ištraukti galvą iš smėlio, ir… Skaityti daugiau »

gintas

Debilas rusofobas – nieko daugiau iš Algirdo Patacko neliko.

Mantas gintui

Tik padugnė gali taip kalbėti apie Algirdą Patacką. Nesutinku su jo nuomone dėl Grybauskaitės. Bet šis žmogus gerai žino, kas yra drąsa ir kas yra garbė. Jūs, deja, ne.

Apie melavimą

Reigerdai, kodėl taip stengiesi nuslėpti, kad esi rusas?

Tadas

Lygiai taip kaip Patackas,galvoja ir reakcingi rusai,nesvarbu,kad jų valstybė pilnai nusikaltėlių rankose ,jie vis tiek pasiruošę mirti už savo valstybę.Man atrodo,kad ir Lietuva užvaldyta interesų grupių kurios manipuliuoja visuomene.Tiek rusam,tiek lietuviams ,reikia pirmoj eilėj ,susigrąžinti valstybę iš nusikaltėlių,kurie visom jėgom bando užkišti piliečiams burnas,ir galimybes dalyvauti valstybės valdyme,tada nereiks ir gintis vieniems nuo kitų.

Raigerdas anonymui "Apie melavimą  2014-12-1 3:42"

Čia vienas anonymas, propaguojantis „Gyvulių ūkio” kultūrą rašo:”Reigerdai, kodėl taip stengiesi nuslėpti, kad esi rusas?”. Apie ką daugiau gali galvoti paršiukas iš „Gyvulių ūkio”? Jis galvoja tik tose ribose, kaip yra priimta šitoje kiaulių fermoje. Jam aplinkui atrodo, kad visas pasaulis yra „Gyvulių ūkis”, todėl jis negali nieko kito įsivaizduoti, kaip tik, kad „jeigu paršiukas iš Gyvulių fermos daro taip”, tai ir kiti žmonės elgiasi taip. Nemokšoms kažkodėl tai yra labai priimtina ta Stalino ideologija, tas melas, be kurio nemokšos negali pragyventi nei dienos. O tau į tokį tavo klausimą, kaip sakė Leninas „Kas ne už mus, tas prieš mus” galiu pasakyti, kad aš esu ir rusas, ir žydas, ir prūsas, ir žemaitis, ir lietuvis, ir estas, ir latvis, ir… Skaityti daugiau »

Jau

kovą prasideda pavasario darbai.Balandį,gegužę- pats darbymetis.Ukrainos žemės labai derlingos,plotai dideli,Ukraina gali tapti labai turtinga šalimi jei mes ginklus ,tarpusavyje susitaikys,eis sėti ir dirbti savo žemės.Jei eis prašytojų ir gavėjų keliu-bus tikriausiai ne kas kaip ir kitur tapo.
Norintiems kariauti ir esantiems savo dvasioje karo stovyje yra būdų individualiai tai patenkinti.

skiepas

„Rusaaaaaaaaaaaaaaai puooooooooooolaaaaaaaaaaaaaa”

ale sakykit jūs man,

mums nuolat kalama, kad lietuviai didžiausi pasaulyje savižudžiai, didžiausi alkoholkai, didziausi emigrantai, labiausiai korumpuoti, sergantys, pavydūs ir t.t. t. t. Tik paskaityk antraštes… bet va rusai niekaip negali be lietuvių ir nors tu ka… ką.

Rusams reikia mūsų, reikia pasivogt mūsų istoriją, reikia mūsų teritorijos, nes netelpa savo sibiro pltybėse, reikia jiems mūsų protų, kuriuos galėtų prifarširuot savom „tiesom”, reikia jiems mūsų. Jie tiesiog negali be mūsų gyvent.
Nors mes galim.
Tad kokio tuštumo turi būti jų kaušai,kad jiems reikia vis daugiau ir daugiau, kol reziume gaus tik dar daugiau kančių? Nes pagaliau susproks kaip tie oro balionai per daug išsipūtę…

ale sakykit jūs man,

ups! gal be reikalopasakiau rusams, reikėjo sakyt Kremliui. O taigi pamiršau, kad rusų demokratai nemažai mums padėjo.

Taigi Patackas su Raigerdu teisūs – yra sveiko proto „tauta” ir nesveiko, su materija susitapatinusio, kuriems va ir reikia vis daugiau ir daugiau, kad užkamšytų savo dvasinę tuštumą…

Raigerdas >ale sakykit jūs man

Taip, jūs teisingai pasakėte:”yra sveiko proto “tauta” ir nesveiko, su materija susitapatinusio, kuriems va ir reikia vis daugiau ir daugiau, kad užkamšytų savo dvasinę tuštumą…” BŪTENT TAIP IR YRA. Kodėl lietuviai dabar jaučiasi išdurti? Pirmiausia, juos išdūrė su NAUJA MATERIJA ARBA LAISVĄJA RINKA. O nuo ko reikėjo pradėti? NUO MORALĖS. Būtent tame ir yra visas skirtumas, kad MORALAUS ŽMOGAUS POŽIŪRIS Į MATERIJĄ IR Į KITĄ ŽMOGŲ VISADA YRA SUSIJĘS SU PAGARBA IR KITAM ŽMOGUI IR MATERIJAI, IR VISADA MORALUS ŽMOGUS ŽIŪRI IŠ ATEITIES TAŠKO, T.Y. JAM BŪDINGA YRA MĄSTYTI NE TIK ŠIA DIENA, BET IR RYTOJAUS DIENA. Ką daro tovariščiai iš „Gyvulių ūkio”? Pas juos viskas atvirkščiai: NIEKAM NIEKAS NEPRIKLAUSO, NES KAS STIPRESNIS, TAM VISKAS IR PRIKLAUSO. O toliau –… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

Atsiprašydamas Autoriaus, drįstu pataisyti, kad vėl atgiję raigerdai perdaug nemokytų auditorijos savo „filosofinių tiesų”.
Siūlau taisymą:
Jaunas karys nori žūti už Tiesą, jei to prireiks;
patyręs karys nori ją apgint, ir, jei prireiks, paaukoti gyvybę.
Tiesa yra aukščiausia vertybė, be kurios „tėvynė”, „garbė”, „laisvė” ir pan. tėra tik tuščios etiketės be turinio. Kitaip ir bus vien Hanibalseno didvyriai, arba atleisk, Autoriau, Bravo-Matronos.

ruta

Lietuvos su jos politiku pagalba labai sparciai degraduoja , jau pirmaujame ne tik korupcijoje , emigracijoje , socialineje atskirtyje , alkoholizme , savyzudziu skaiciumi , trumpu gyvenimu , tautos ir sodybu tustejime , bet ir morales , padorumo atzvilgiu , vardan siauros grupes interesu / politikai nori islikti valdzioje kuo ilgiau ir palipeti karjeros laiptais kuo auksciau, nes nuo to priklauso kiek prisikomunizdins pinigu / nei vienas svarbus Tautai , valstybei klausimas nebuvo diskutuotas su Tauta , Konstitucines dvasios patapo auksciau uz pacia Konstitucija , kuri ipareiguoja butent Tauta, per Referendumus spresti jai aktualius klausimus .Kas gali paneigti , kad ne uz Referendumo blokavima , smeizima , ponas sovietinis propesorius ir marksizmo leninizmo ‘tiesos’ skleidejas , savo anukui gavo silta… Skaityti daugiau »

Raigerdas Letui Palmaičiui

Gerbiamas Letai, Tamsta esi suaugęs žmogus, ir nugyvenęs nemažą tau skirto gyvenimo laiką. Kaip pats įsigudrinai pragyventi tiek laiko ir nesuprasti, kad jokių Raigerdo, Leto, Juozapo ar Kubiliaus, ar net Putino tiesų ar „filosofinių tiesų” niekada neegzistavo, neegzistuoja dabar ir neegzistuos ateityje. Tai, jeigu pats gyvenime apsimovei, tai kam maustai kitus? Letai, man įkyrėjo Tamstai daryti pastabas. Gal vis gi atėjo laikas paklausti savo sąžinės: kodėl kartais „aš”, Letas Palamaitis, tvirtinu apie tokius dalykus, kurių realiai neegzistuoja, bet man atrodo, kad jie egzistuoja. Kodėl „aš”, Letas Palmaitis, iškeliu savo SUBJEKTYVIUS POJŪČIUS VIRŠ OBJEKTYVIAI EGZISTUOJANČIŲ APLINKYBIŲ? Letai, jeigu jūs pajėgsite atsakyti į šiuos klausimus, jūs pradėsite sveikti. Tiek Žemės magnetinis laukas, kuris turi du priešingus polius, egzistavo iki Leto Palmaičio gimimo,… Skaityti daugiau »

nejaugi kas nors galvojo

kad rusai nezinojo apie kgbistine prezidentes praeiti?dabar 120 mln tyciojasi is 3 mln,issirinkusiu kgbiste ir komuniste -STAI KUR DIDZIAUSIA TU ISSISOKIMU ZALA VALSTYBES IMIDZUI.jeigu kas nors nezino,kaip rusai ziuri i kgb -KAIP IR LIETUVIAI -JOS NEMEGO IR BIJOJO -taip, kad palyginimas paprastu rusu akyse yra neigiamas.IR KO NIEKAIP NEPAJEGIU SUPRASTI KAIP GALI GERB PATACKAS TEISINTI BUVUSIA KGBISTE IR KOMUNISTE -STAI PRIEZASTIS KODEL LIETUVAICIAI JAU NEBEGINS LIETUVOS -ZEME PERKA BET KURIS SVETIMSALIS KIAULEMS VEISTI,NERA LIETUVISKO PINIGO,PRIKVIESTA SVETIMOS KARIUOMENES -IR MAN VISAI VISTIEK TAI RUSAI AR AMERIKONAI -SVETIMI KAREIVISKI BATAI MINDO LIETUVOS ZEME.

Orwell'o šmėkla > Raigerdui

Visiškai pritariu Jūsų pirmam komentarui. Respect!

Puolu skaityt antrąjį.

Orwell'o šmėkla > Raigerdui

nenusivyliau ir antru. Teisingi filosofiniai pamintijimai.

Kuomet į valdžios viršūnes patenka nesveiko proto žmonės, iki Minčių Policijos tik vienas žingsnis, šitaip išsivysčius kompiuterinėm technologijom. Išmanieji Iphonai nusknuoja pirštų anspaudus, atpažįsta balsą, IPhoto veidus, kuriuos jau lengvai atpažįsta ir minioje,
Sakantys netiesą, nepasitiki savimi,o todėl ir kitais. Todėl jie siekia užvaldyt ne tik teritorijas, bet ir protus.. „1984” išties buvo lemiami naujų technologijų vystymesi, kuomet Stev Jobs pristatė savo naująjį produktą, sukėlusį revoliuciją… gal reiktų sakyti re -evoliuciją? Išsivysčiusios technologijos neišsivysčiusiai dvasiai vrgu ar daug laimės gali atnešti…

Raigerdas>nejaugi kas nors galvojo

Štai dar vienas Melas, sukurto paršo iš „Gyvulių ūkio”. Gerbiamas Letai, štai žiūrėkite, kaip paršas sukuria realiai neegistuojančius dalykus. Šiam paršui jo SUBJEKTYVŪS POJŪČIAI, KURIE JAM TEIKIA MALONUMĄ, yra pramanų lygio arba kaip rusai sako:”Vydajot žėlajiemoje za deistvitelnoje”. Štai jo melas:”jeigu kas nors nezino,kaip rusai ziuri i kgb -KAIP IR LIETUVIAI -JOS NEMEGO IR BIJOJO -taip, kad palyginimas paprastu rusu akyse yra neigiamas”. O kaip yra iš tikrųjų? Putinas tarnavo KGB, o dabar jis yra Rusijos prezidentu. Kas jį rinko? Pagrindinai tai yra KGB stukačiai, kurių yra vos ne pusė Rusijos gyventojų. Kas sukūrė šitą revanšistinį planą apie Rusijos Imperijos grąžinimą? Tai buvę KGB-istai, kurie šiandien pasivadino KOB (lietuviškai – Visuomenės Saugumo Koncepcija). Ne kur nors kitur, o būtent KOB… Skaityti daugiau »

Raigerdas>Orwel'o šmėklai

Jūs teisingai rašote, kad „Išsivysčiusios technologijos neišsivysčiusiai dvasiai vargu ar daug laimės gali atnešti…” Iš tikro, yra baisiau, nei tai aprašė Orwel’as. Kol kas niekas dar nekalba apie klonavimą. Tačiau niekas nesulaikys milijardierių nuo tos pagundos „persikūnyti į kloną”. Jeigu Rotšildai dėl pinigų net bijojo vesti moteris, kurios būtų kitos giminės, tai jūs įsivaizduojate iki kokio laipsnio gali žmonės nuprotėti? Psichiatrija su psichologija yra tiek sumovusi žmonių protus, kad žmonės net nesuvokia, kad net nedidelius žmogaus paklydimus, netgi dar neišsiplėtusius dvasinius sutrikimus GYDO PATI DVASIA. Ir pagrindinis instrumentas, kuris grąžina žmogui dvasinę sveikatą yra ne antidepresantai, ne psichotropiniai vaistai, o ETIKA. Jeigu žmogus yra pajėgus atstatyti savo etiką, tai jis būtinai pasveiks. Žmmogus iš prigimties yra geras. O jis sugenda… Skaityti daugiau »

Stebėtina

Stebėtina, kad kai kurie išminčiai, daug rašantys apie kgb ir kp klastas, čia pat išsijuosę gina jų užvaldytą šalies valdžią.

Klausimas

Patackui.
Kas iš šaunios Lietuvos galimai padarė beprotnamį iš kurio bėga kas tik gali?

Jota

Geras filmas. Kas turit laiko, pažiūrėkit, – širdį suminkština.
https://www.youtube.com/watch?v=NyUKu9a0EA4

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top