Algirdas Patackas. Atviras laiškas Mantui Adomėnui

Atsakymas į Manto Adomėno, TS-LKD frakcijos Seime nario, Vilniaus skyrių sueigos pirmininko, straipsnį „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ (delfi.lt): pirmąją dalį skaitykite ČIA, antrąją – ČIA.

Atsimenu Tave kaip kuklų vaikinuką su kuprinėle, dar vyresniųjų klasių moksleivį, partizanų ryšininkės anūką, padedantį mums nesibaigiančiuose Sąjūdžio darbuose.

Tikėjomės Tave išaugsiant tvirtu Sąjūdžio vyru, įbūtinančiu Sąjūdžio idealus. Didžiavomės, kad Tu išvažiavai mokytis į Kembridžą, grįžęs įsijungei į akademinę ir politinę veiklą. Tačiau viskas pakrypo visiškai kitaip.

Paaiškėjo, kad Tavo pažiūros darosi vis labiau „neo…“, vis toliau nuo paprastosios Lietuvos, iš kurios gelmių esi kilęs.

Kentėjau, ilgai tylėjau, bet po Tavo straipsnio „Putinas „naudingų idiotų“ ieško dešinėje“ kantrybė baigėsi. Jame sieki įrodyti, kad „patriotizmas, šeima, religija – šie žodžiai tampa kertiniu Putino režimo moto, kaip kažkada caro Nikolajaus I, irgi siekiančio reakcingos ideologinės „restauracijos“, lozungu buvo tapę Православие, самодержавие, народность – „Stačiatikybė, patvaldystė, tautiškumas“.

Taip, Putinas pažodžiui seka imperine Rusija, tačiau tradicines lietuviškas vertybes – tėvynės meilę, pagarbą šeimai, atsidavimą tautai lyginti su imperine ideologija yra suktybė. Naudoji nedorus metodus – į vieną kokteilį suplaki opozicinius politinio elito linijai tinklalapius – „Tiesos.lt“, „Matrica Lietuvoje“, „Magdalena Šventoji“, „Ekspertai.eu“, „Alkas.lt“, „Propatria.lt“, „Versijos.com“.

Alkas.lt yra Lietuvių etninės kultūros draugijos tinklalapis, redaguojamas Jono Vaiškūno, Sąjūdžio žmogaus. Ekspertai.eu yra rimtas, su meniniu profiliu tinklalapis, pateikiantis daug netrivialios ir didžiųjų tinklalapių neskelbiamos ar nuslepiamos informacijos. Propatria yra aiškus intelektualinis dešiniojo jaunimo sparno tinklalapių lyderis, o Vilniaus intelektualų – Tiesos.lt.

Kiti suminėti tinklalapiai tėra marginalūs išdykautojai, žaidžiantys opoziciją, dominantys tik tokius pačius.

Putino doktrina yra sukurta jį supančios KGB aplinkos. Jų priešiškumas homoseksualams yra tiesiog primityvaus vyriškumo, puoselėjamo toje aplinkoje, atspindys; šeimos vertybės ten buvo kultivuojamos tik žodžiais, bet ne gyvenime.

Man Putinas ir jo Rusija buvo ir liks amžinu priešu. Bet – užpultas žurnalistų dėl įstatymo, saugančio vaikus nuo homoseksualų propagandos (Seime panašus įstatymas buvo atmestas), jis pažadėjo neskriausti homoseksualų Sočyje, bet nuo savęs pridūrė „No detei ostavte v pokoje“ – kaip normalus, vaikų turintis tėvas.

Vakarai, tokie, kokie jie yra dabar, man jau nėra vertybė. Vertybe jie buvo iki pirmo pasaulinio karo ir keletą metų po jo. Europa jau nėra nei Axelio Munthe, François Mauriaco, Georges Bernanoso, Rainerio Maria Rilke, Gilberto Chestertono, Pierre Teilhardp de Chardino, nei Konrado Adenauerio, Robert Schumanno, Alcide De Gasperi Europa.

Ji serga senatviniu moraliniu vėžiu. Paskaityk brito Michael Booth straipsnį „Tamsos gaubiamos šalys“, kur Skandinaviją pažįstantis, joje gyvenęs autorius triuškina mitą apie laimingus ir sočius Danijos, Švedijos, Norvegijos, Suomijos gyventojus. Tai nereiškia, kad esu už išėjimą iš Europos Sąjungos – dabar tai būtų išdavystė, nes mums paskirta saugoti rytinį kuorą krikščioniškosios Europos Sąjungos pilies, kurią pradėjo statyti dar Karolis Didysis.

Į Tavo „naudingų idiotų“ sąrašą įtraukti ir „kažkada svarbūs buvę žmogaus teisių gynėjai, visuomenės gyvenimo šalikelėje pasilikę autoritetai, pajutę šiuose procesuose sau politinio „antrojo kvėpavimo“ galimybę“ – tai yra disidentai. Ką gi, ačiū. Bet kodėl jie visi iki vieno stojo Klonio gatvės mergaitės pusėn? Negi ieškodami sau naudos, ko nedarė visą gyvenimą?

Į Klonio gatvės gynėjų gretas stojau vien dėl mergaitės, po makabriško antrojo bandymo ją paimti. Praleidau ten du mėnesius, budėjome ištisą parą su draugais savanoriais-kūrėjais, todėl žinau, kas ten iš tiesų darėsi, skirtingai nuo Tavęs ir panašių, kurie sėmėsi žinių iš laikraščių ir tinklalapių. Deja, žmogiškos silpnybės ten, Klonio gatvėje sukauptą jėgą suskaldė ir ištirpdė.

Dėl Eglės Kusaitės, pasimetusios merginos atvejo – ar Tu, Mantai, už tai, kad ji būtų atiduota FSB?

Negaliu sakyti, kad išdavei savo senelės partizanų ryšininkės idealus (be kita ko, talentingos rašytojos), bet Tavo ir į Tave panašių veikla padarė taip, kad nebegalėsiu balsuoti už konservatorius, jei tik sulauksiu rinkimų.

Jūsų jaunimas nėra vertas anų laikų jaunimo, jaunuosius konservatorius neveltui praminė „konjaunimu“ – jie iš Tavęs ir į Tave panašių paveldėjo visas blogybes ir yra užnuodyti karjerizmu.

Turi išties puikų išsilavinimą, kurio vertę mažina arogancija. Taikai į dešiniojo jaunimo lyderius, bet už Tave pranašesnis kad ir toks Vytautas Sinica, blaiviu mąstymu ir vidine darna pasižymintis paprastas vaikinas.

Rašai „naudojama paprasta, bet efektinga schema „(paprasti) žmonės prieš (korumpuotą, susimokiusį) elitą“. Taip, išties tauta sukilo, ir ji anksčiau ar vėliau laimės – lygiai taip, kaip anksčiau ar vėliau laimi tiesa.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Šveicarija pravedė vakar

referendumą,kad apsaugoti savo šalį nuo imigrantų iš ES.ES supyko,bet derėsis.Šveicarai neišsigando.Reikės rasto kompromisą.Šaunuoliai šveicarai.

aš irgi

už konservus nebebalsuosiu.
nes tiesiog Šlykštu

Kokių veiksmų bus imamasi

šiai rezoliucijai įgyvendinti?Kalbos tarp keturių sienų nepadės.O tai gražus demokratijos siekio daigelis.

Vilniete

Kai tik perskaitau sio gerbiamo zmogaus rasini,atsiranda begalinis noras kovoti uz TIESA Lietuvoje.

koentaras

Adomėnas- vienas šlykščiausių savo kartos karjeristų, cinikas ir betaktis. Jei kokia nors nauda ir bus iš jo didžių išsimokslinimų, tai tik jam asmeniškai, bet ne Lietuvai. Atkarus tipas, jokių balsavmų nei už konservatorus, nei už jų remiamą prezidentę.

Anikė

Gaila,kad augintas ąžuolu,išaugo piktžole,kuriai dora svetima,tik ne karjera,
be kaulo liežuvis,padlaižiavimas vadukui…Tokių sąrašinių Seime daug.

Anfisa

Adomenas-konservatoriu partijos ateitis.Linkiu konservatoriams suburti kuo daugiau butent tokiu jaunu politiku.Kokie jie talentingi.. Kuo daugiau bus partijoi tokiu politiku,tuo greiciau sprogs ta konservu dezute..

arvydas

mano didžiai gerbiamas Algirdas man visada išliks kaip tikro vyro,nepaperkamo kovotojo už Tėvynę pavyzdys..atmenu,kaip rinkimų į TSRS liaudies deputatus metu jis atvyko į Šakius ir ten partkome pasakė griežtai-kokie mes ir jūs? mes visi Lietuva.Deja,ir dabar jau yra „mes” ir tie kiti,kaip adomėnas ir visi prof.Gylio sudaryto juodojo sąrašo veikėjai…Garlaivos mergaitė buvo ir liks kaip lakmuso popierėlis -kas tiesos pusėje,o kas melo,jėgos ir prievartos…

Saulius

Konservatorių partija išsigimusi iki pat pašaknų, apsivogusi pati ir Lietuvą apvogusi, net senelius apvogusi. Adomėnas savo rostrumą(knyslę) irgi, pamenu, buvo įkišęs į svetimus pinigus, kažkokį fondą patuštino.
O kokios moralės vagių gaujoje galima ieškoti, gerbiamas Patackai?
Tai, kad vagis Kembridže mokėsi, ar tai keičia ką? Juk tiek daug vagių
yra baigę ir Oksfordą ir Harvardą ir t.t.

Jau konservatoriai pasipuošė masonų identifikacijos simboliu-neužmirštuole, jau Vytautas Landsbergis balsavo už sadomitine Lunaček rezoliucija, jau ir aklas pamatė kas tai per piktybinis navykas ant Lietuvos kūno yra LUNAČEKISTŲ partija.

Kritikas Pikčiurna

Algirdo lūpomis kalba sąžinė. Verta įsiklausyti tiems, kurie dar ją tebeturi… Likusiems teks išbandyti Pragarą. Tą pragarą, kurį iliustruoja Manto Adomėno viduriavimas žodžiais. Žodžiais, kurie parodo, kad jis nesusigaudo aprašomų procesų PRIEŽASTYSE. Savo straipsnyje jis aprašo vis labiau į šizoidinę būseną pasineriantį Pasaulį, jo veikėjus apdalina pagal savo sugedimą sukurtomis dirbtinomis etiketėmis. Taip pat, kaip tai darė jo partiečiai Sausio 13-ją buvusių kovų dalyvius apdalindami neužmirštuolėmis ir siekdami taip imituoti savo klano populiarumą, kaip pavasarinis sniegas tirpstančio elektorato akistatoje. Tai primena „Armėnų radijo” anekdotą apie daug judesių ir mažai pasiekimų… Tas aprašytas Pasaulio veikėjų blaškymasis ir paties Manto minčių pasiutpolkės šėlsmas tik liudija, kad žmonijos paklydimai kaupiasi ir Pasaulyje, kaip atpildas už girto mašinisto netinkamai valdomą katilą, kai temperatūra bei… Skaityti daugiau »

RaiN

Nereikia pervertinti sito rubuilio issilavinimo.Daug kvailiu baigia pacius geriausius pasaulio universitetus,taciau kaip buvo idiotais,taip ir liko.Jaunasis Krumas-geriausias pavyzdys.
Protingus jaunuolius su geru issilavinimu kaip mat isgraibo komercines strukturos,sugebancios moketi gerus pinigus uz ju zinias,o mailius taip ir lieka plaukioti drumstuose vandenyse,speriai mosuodami savo prestiziniais diplomu virseliais.Kaip matote,su situo demagogeliu nutiko butent tai.
Paziurekite jo CV Linkedin’e ir nerasite ten jokios normalios karjeros pedsaku-viskas sakemis per vandeni,Iskart isisiurbe i valdiskus pinigu srautus.
Tereikia padoriu zmoniu pergales,atsikovojant Lietuva ir visokie adomeliai isgaruos ten,kur sunuodegiu tuo metu labiausia truks.Tokia jau ju,vargseliu,dalia.

balsavęs už konservatorius

man Lietuvos žemė šventa, euras – parsidavimas. Konservatoriams – jevrosojuzas yra aukščiau už tėvynę. Gerai juos vakar įvardino Songaila – chebrytė, kuriai jau nerūpi mirštanti, išsivaikščiojanti Lietuva. Beliko tik parduoti žemę, parsiduoti. Tai, už ką mirė miške partizanai, kad tūkstančiai nukankinti mirė Sibire, kalėjimuose – jiemms jau nerūpi. Rūpi jiems dar tik prastumti meluojančią raudoną prezidentę…

Leonas

Adomėno opusą verta perskaityti (nepaisant visiškai suprantamo pasišlyktėjimo), nes jis puikiai atskleidžia vaizdą iš kitos barikadų pusės ir parodo, kaip TIE jaučiasi ir ko bijo. Antisisteminių jėgų vienybė jam jau akivaizdus faktas ir egzistencinio nerimo šaltinis. Visiški alogizmai siejant nesuderinamus dalykus į vieną viską paaiškinančią schemą, o po to dar kalbama apie „sąmokslo teorijas” skleidžiančius radikalius tinklus… „Eglės Kusaitės byloje tai – VSD ir FSB bendras sąmokslas susidoroti su nekalta mergina ir niekuo dėtais čečėnais. Aplink sąmokslo teoriją buriasi „įtikėjusių“ būrys, sudarantis būsimos radikalios bendruomenės branduolį”. VSD patarnavimą Rusijai Eglės Kusaitės byloje viešinę piliečiai, pasirodo, dirbo Maskvai. „Vis dėlto įstabiausias šio proceso momentas yra pirminio skandalingo įvykio „išsukimas“ viešojoje erdvėje – jame matyti ir nemenki finansiniai bei organizaciniai resursai, ir… Skaityti daugiau »

Leonas

Visą Adomėno kūrinį galima perskaityti čia:
http://politika.lt/putinas-naudingu-idiotu-iesko-desineje/
Siūlytina perskaityti tik III dalį, nes pradėjus nuo pradžios, natūrali atstūmimo reakcija gali sutrukdyti skaityti toliau (apie sunkesnes numanomas pasekmes kalbėti čia ne vieta). Smagaus skaitymo!

ačiū

Ačiū autoriui už puikų straipsnį. Sveikatos ir stiprybės jam

Al.

Adomėnas baigia tuo, kad ,,Galima puoselėti bei propaguoti tradicinės šeimos vertybes ir nebūti putinistu”.Kas ir taip aišku. Maža to, jis pats pripažįsta, kad Putinas nėra joks konservatorius. Tai kam išvis tada lyginti mūsų konservatyviuosius disidentus su Putinu? Manau, tam, kad galima būtų juos sutriuškinti net nenandant atremti jų argumentų. Akivaizdu, kad Putinas ir čekistai ieško naudingų idiotų ir juos randa tarp visokių skustagalvių ir nacių. Kai kurie, manau, net ne idiotai, o tiesiog jų darbuotojai. Bet lygiai taip pat, manau, čekistai sėkmingai suranda naudingų idiotų tarp kairuolių ir sodomitų.Pastarųjų tarpe ypač. Juk taip paprasta diskredituoti tiek juos, tiek visus Vakarus. Gali būti, kad kai kurie ,,pirminiai įvykiai”, kaip Garliavos drama,buvo nesavaiminiai.Bet kokiu atveju, per daug akivaizdu,kad provyriausybinę pusę, tiek Garliavoje,… Skaityti daugiau »

siandien per tarptautini TV kanala parode

kaip putoja ES komisaras migracijai ar kaip ten, girdi – jei Sveicarija nesilaikys ES priimtu rezoliuciju, tai gales isstoti ir ES. O jo oponentu pakviestas is Anglijos, Liverpool’io m. deputatas, issityciojo is to komisaro ir pasake- jei tauta nusprende, kad reikia stabdyti imigrantu kieki Sveicarijoje, tai cia niekas neturi teises kistis. Kaip pvz., nurode Anglija, kurioje siai dienai – 1mln. jaunu zmoniu nuo 1-21 m. amziaus, jiems reikia darbo vietu, todel ir Anglija nebenori daugiau imigrantu. Sveicarijoje gyvena 8 mln. zmoniu. 2013 m. imigrantu atvyko ir gavo darba 80 tukst. Na, o ES putojimas, pyktis, grasinimai netrukus pasipils ir Lietuvai, nes priimta rezoliucija ar istatymas del imigrantu, galioja. ES numatytas euroarabo, euroafrican aljansai ar kokie dar kitokie junginiai turi tik… Skaityti daugiau »

Vytautas Ju.

Ko verta „kūryba“, kuri nuo pat pradžių į subrangovus kviečiasi Marksą ir Leniną — dar nepamiršome. Tiesa, šį kartą Marksą pavaduoja Trockis, nepaprastai „šviesi“ ir istoriškai „vertinga“ persona. ↔↔↔ Akivaizdu, kad nebaigęs Oksfordo neturėtum tokių intelektualinių galių 24 kartus panaudoti „sąmokslo teorija“ bei pradėti rašinį nuo pravardės „naudingi idiotai“. ↔↔↔ Citata: „skleidžiamos tos temos, kurios tiesiogiai palankios didžiajai Lietuvos kaimynei ir tiesiogiai priešiškos Lietuvos strateginiams interesams: prieš skalūnų dujas, prieš branduolinę energetiką, už referendumą, paneigiantį Lietuvos stojimo į ES metu priimtus įsipareigojimus ir – be abejo – už referendumų kvotos sumažinimą.“ ↔↔↔ Ne prieš skalūnines dujas, o prieš jų išgavimo technologiją, kurios pasekmės neprognozuojamos. Ne prieš branduolinę energetiką, o prieš elektrinės statybą, kurios statybos ir eksploatavimo kaštai neaiškūs ir nežinia… Skaityti daugiau »

bergždžias triūsas

Pas Adomėmę akys ir ausys nuslinko ant apatinių pusrutulių,viską jis supranta,tik šlangu apsimeta.Jei ir reikėtų į ką kreiptis,tai į jaunuosius chunveibinus iš Kubiljugendo ir Konjaunimo,ten bent šiek tiek vilčių yra,jog vienas kitas praregėtų ne vien juodai baltai,nes jaunatviškas naivumas,nepatyrimas ir maksimalizmas,dar pakurstomas rafinuotų dėdžių cinikų-politikų,verčia juos purvininkais.

bravo, gerb. Patackai,

jau seniai reikėjo keletos žodžių apie šį išskirtinį niekšelį, kuris dar „Marijos radijuje” savo mintis dėsto ir senolius iš kelio veda. Kraupu… Iš kur tokio purvo prisidaugino. Negi, kembridžai ir oksfordai taip sugadina. Turbūt ne jie kalti. Jei žmogus tuščias, tai ir oksfordai jo į dorą neatves.

Taigi

Patackas jaunas priedurnis buvo, dabar dar labiau nukvakęs.

Danutė

Šaunuolis Patackas, pritariu visoms jo mintims.

vivo

nieko nuostabaus, vieninga nuomonė violetinių berečių, kurių protinis vystymasis sustojo prieš porą dešimtmečių… Bet ar negėda D.Kuoliui su šita publika drumsti vandenį ir tikėtis sukelti kokias nors spalvotas bangas…

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top