Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Kodėl Lietuva netapo antruoju Singapūru

Po 1990-jų Lietuvoje daug kam atrodė, kad tuoj bus didelis šuolis ir mes – gal po dešimtmečio, o gal po daugiausiai dviejų – tapsime kone pirmaujančia valstybe.

Tačiau realybė tokia, kad po augimo laikotarpio mes patyrėme ir tebepatiriame stagnaciją, ir nėra požymių, kad šioji stagnacija greituoju laiku pasibaigs.

Mūsų žiniasklaidoje pasitaiko nemažai gerų atsiliepimų apie Singapūrą – miestą-valstybę, kuri savo gyventojų skaičiumi ne tiekp jau daug pralenkia mūsų Lietuvą. Tačiau, pavyzdžiui, investicijų dydžiu šioji valstybė mus lenkia net 150 kartų.

Ir apskritai ar Lietuva galėjo laisvai rinktis savo ekonominį modelį ir tapti antruoju Singapūru ar, tarkime, Honkongu?

Būtent apie tai „Iš savo varpinės“ kalbės buvęs JAV diplomatas bei 1995–1997 metais Lietuvos investicijų agentūros direktoriaus pareigas ėjęs Algis Avižienis

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
puiki laida

visada laukiu Algio Avizienio laidu pasirodant, jos ne karto nanuvyle. Aciu.

D_L

…tuoj bus didelis šuolis ir mes…
dipl. prajuokino savo naivumu. juk aisku, kad bukas visad liks buku…
30 laisvu metu tai irode.

stasys

Vienos laidos formatu tokia tema išnagrinėti vargiai galima . Aš tikrai abejoju jog lietuviams tiktų toks Singapūro modelis . Pirmą : ir pats autorius pripažįsta jog Lietuva ‘starto’ metu jau turėjo pramonė , tiesa nekonkurencjnga , bet vistiek ji buvo it gana reikšminga . Todėl jau vien tuo sąlygos nevienodos . Plyno lauko teorija mums netinka . Antra : Singapūras miestas valstybė ir tautinių požiūriu Jis daug liberalesnis Lietuvai , mes priešingai gana konservatyvūs ir tik paskutinius penkis metus įstatymus pritaikeme įvežtinei darbo jėgai . O tai kliūtis augimui. Trečia : Demokratijos sąlygomis tokio reiškinio kaip Singapūras Europoje neįmanomas .Ne tik kad ne tas rytietiškas mentalitetas jo gyventojų nubraukiantis bet kokias žmogaus teises (pav. 8 darbo valandos ir laisvi savaitgaliai)… Skaityti daugiau »

nekritika ir nepikta

Dar būtų galima palyginti su būsimomis užsienio investicijomis į Marsą. O šiaip tai geriausia būtų lyginti su Šrilanka. O su Estija jau nebemadinga lyginti. Nebloga laida. Tik dabar žiūriu atsargiau po analizių apie JAV rinkimus.

Ehrmantraut

gal neverta lygiuotis į singapūrus, honkongus. ten visai kiti pasauliai, kur atskiras žmogus nieko nereiškia ir yra tik skruzdėlytė dideliame skruzdėlyne. gal geriau sektinu pavyzdžiu laikyt kokią Daniją (prieškariu panašiai ir atrodėme).

Deivis

Lietuva netaps Singapūru dėka krikščionybės ir komunistų. Dar pridėkime avinų tautą ir viskas bus aišku.

vienintelis pavojus Lietuvai yra Agresyvi Rusija

Jei nebus naujos okupacijos, Lietuva per ateinancius 25-30 metu prilygs
Danijai, Suomijai ir t.t.
Taigi nedekit i kelnes…mes letai judame teisinga kryptymi…

>>Deivis

Pažiūrėk ką kalbą vienas turtingiausių Singapūro žmonių
Philip Ng,kurio turtas vertinamas 13mlrd$. Manau liksi nustebęs:)Aišku gyventi savo klaidingų įsivaizdavimų dėžutėje saugiau ir mieliau.Gal jau vieną kartą išeik iš savo kaimo ir apsidairyk nors truputi po pasaulį:) ir krikščionišką taip pat; nebijok

https://youtu.be/WTQCEPCfHys

https://youtu.be/nQWFzMvCfLE

>>  16:02

Tikrai, nereikės net 25 m. kaip paskęsime genderizmo, leftizmo, mankurtizmo PAŽANGOJE. LT ta kryptimi lėtai judėjo 25-30 m., o dabar įjungė „pagreitintoją”, ar ne taip nedakruštas landsbergini.

LT per 30 m.

Lietuva, nuo „mažosios amerikos” iki ES šiknaskylės. Valio.
Singapūre veisiasi protingieji, o LT Kubilius pašalpomis rėmė asocialų veislyną.
Per 30 m. LT užzombino intelektualus.
Lietuvoje protingi nereikalingi, o jeigu protingas dar ir moralus, tai beveik naikintinas. Naikinimas per emigraciją – sušvelninta forma.
.
NS moliai ir 95 % mėmių tokių temų negliaudo.
Tegyvuoja molio motiejai. Valio.

ah1

„Singapūru” Lietuva buvo kai buvo TSRS-je -Lietuva buvo TSRS veidu, ir TSRS Amerika.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top