Algis Krupavičius: Naglis Puteikis kalba apie problemas, kurias jaučia paprasti žmonės

Mantas Stankevičius | balsas.lt

Seimo narys Naglis Puteikis po truputį renka vis didesnę rinkėjų armiją prezidento rinkimuose. Interneto erdvėje ir gatvėse vis dažniau galime sutikti žmonių, kurie teigia balsuosiantys būtent už kritikuoti kitus nevengiantį seimūną.

Ar šis politikas gali tapti rinkimų X faktoriumi? Į šį klausimą mums padės atsakyti Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius politologas Algis Krupavičius.

„N. Puteikis yra vienas iš realiausių kandidatų gauti daug protesto balsų, – teigė politologas. – Tai parodo jo laikysena rinkimų kampanijos metu, bet šiais metais turime kitą problemą. Šįkart protesto balsų yra santykinai mažiau negu bet kada anksčiau. Jeigu lygintume protestų balsų skaičių su 2002-aisiais, kai Rolandas Paksas gavo jų daugumą, jų šiais metais turėsime labai mažai“.

Politologas teigė, kad situaciją apsunkina tai, kad į protesto balsus pretenduoja ne vienas N. Puteikis. „Protesto balsus gali pritraukti Darbo partija, galbūt Artūras Paulauskas yra pernelyg „sisteminis“ kandidatas, tačiau jis yra ir vėtytas, ir mėtytas, patyręs ir prezidento rinkimuose dalyvauja kaip opozicijos kandidatas, – sakė A. Krupavičius. – Jis gali pretenduoti į tam tikrą dalį protesto balsų“.

Tokių balsų, A. Krupavičiaus manymu, gali sulaukti Bronis Ropė, Artūras Zuokas. „Protesto balsai dalinsis tarp kelių kandidatų, tačiau tikrai nemenką dalį jų gaus N. Puteikis“, – kalbėjo politologas.

Paklaustas, kuo N. Puteikis paperka rinkėjus, profesorius pabrėžė, kad kandidatas kalba tiesiai ir aiškiai, paprastai ir populistiškai. „Jis kalba apie problemas, kurios yra Lietuvoje, kurias itin jaučia paprasti žmonės, socialiai labiau pažeidžiami asmenys, – sakė A. Krupavičius. – Čia yra vienas iš N. Puteikio sėkmės faktorių. Kitą vertus, jis jau kurį laiką save tapatino su protesto rinkėjais, nes buvo aktyvus Garliavos įvykių dalyvis, konfrontavo su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovybe įvairiais klausimais. Nėra taip, kad jis staiga suformavo savo reputaciją. N. Puteikis į rinkimus ėjo kaip galimas protesto kandidatas ilgą laiką“.

A. Krupavičius teigė kol kas abejojantis, ar N. Puteikis yra pagrindinis kandidatas į antrąjį turą, kuriame, spėjama, lauks dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

„Kol kas tai būtų labai nerealus scenarijus, nes vis vien pirmojo rinkimų rato favoritė yra dabartinė prezidentė. Už jos rikiuojasi socialdemokratas Zigmantas Balčytis ir Artūras Paulauskas. Po jų, ko gero, yra N. Puteikis“, – teigė A. Krupavičius.

balsas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top