Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Žinote, kada prasidės politikų kaita į gera Lietuvoje? Ogi tada, kai kritinė rinkėjų dalis pradės balsuoti ne skaičiuodama pragmatinę naudą, ar bus prarasti jų balsai einamuosiuose rinkimuose, ar galės ką nors padaryti vienišas kandidatas ar negausi frakcija, bet balsuos vedami tik savo giliausių įsitikinimų ir nedaradami kompromisų su sąžine.

Todėl galiu nuoširdžiai pasidžiaugti, kad Trakų raj. jau turime tą kritinę rinkėjų dalį.

Rinkimuose Ramūnas surinko 4,45 procento – 422 balsus. Kaip ir visos Lietuvos mastu, taip ir šiuose rinkimuose Nacionalinis susivienijimas stipriausias buvo mieste – pačių Trakų miesto apylinkėje Ramūnas surinko net 9,24 procento.

Tai kuo būtina pasidžiaugti?

– Ramūnas pirmąkart pristatė save ir Nacionalinį susivienijimą Trakams ir tą darydamas tris kartus padidino NS rezultatą šioje apygardoje lyginant su praėjusiais metais (tada čia NS rinko tik 1,5 proc, tiesa apygardų ribos nėra identiškos);

– 4,45 procento taip pat yra psichologiškai reikšminga riba, nes artimiausi rinkimai yra savivaldos rinkimai ir juose rinkimų slenkstis yra ne 5, o 4 procentai. Taip padėtas pamatas savivaldos rinkimams, leidžiantis užsitikrinti patekimą į Trakų tarybą. Tai labai svarbu, nes viena pagrindinių kliūčių NS yra dalies žmonių netikėjimas/abejonė/baimė, kad balsas už NS gali būti išmestas, kad neturime šansų. Dabar Ramūnas gali aiškiai rodyti, kad jei šiandien būtų tarybos rinkimai, tai ne išmestas balsas, o patekimas į tarybą. Tai yra svarbu.

– Reikia atkreipti dėmesį, kad Trakų raj. tikrai nėra palankiausias NS dėl didelės dalies jame gyvenančių lenkų tautybės žmonių. P. Narkevič surinko beveik 30% balsų ir tai labai daug ką pasako. Taigi, esant labiau lietuviškai apygardai, NS šansai pagerinti rezultatą yra dar didesni (tik dar noriu paminėti, kad tarp NS narių jau yra ir lenkų tautybės narių).

– Kalbant apie tarybų ar Seimo rinkimų perspektyvą, esmingai svarbu, jog mero rinkimai yra mažoritariniai, t.y. juose renkamas vienas nugalėtojas, kuris viską pasiima. Daugybė žmonių pagrįstai netikėjo, kad Ramūnas gali laimėti mero postą, dar daugiau, netikėjo ir sakė, kad net laimėjęs jis juk neturės komandos taryboje ir negalės efektyviai valdyti. Šios problemos apskritai nekyla tarybų ir Seimo rinkimuose, kur suvokiama, kad nebūtina balsuoti už nugalėtoją, kad patenka daug kas, tereikia tikėti, kad perlips 4 proc slenkstį. Ir teorija, ir praktika rodo, kad rezultatai mero rinkimuose pasiekiami mažiesiems sunkesnėmis sąlygomis nei tarybų rinkimuose.

Dar nuoširdžiai džiaugiuosi, kad nuoseklaus ir atsidavusio darbo be jokio materialaus atlygio dėka toliau auginame ir stipriname Nacionalinį susivienijimą, telkiame ir gausiname aktyviai dirbančių partiečių skaičių.

Vien rinkimų stebėjime dalyvavo virš 60 NS atstovų. Konkurentai buvo priblokšti tokio skaičiaus ir su pagarba sakė mums komplimentus, kaip antai – na jeigu jūs stebite, galiu būti ramus, kad šioje apylinkėje rinkimai vyks sąžiningai.

O čia Ramūno žodis:

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie žengė žingsnį ir pasirinko savo balsą atiduoti už mane. Tai – sąmoningo apsiprendimo balsai: jie nėra sąlygoti politinio neraštingumo ar siauro pragmatinio intereso, nėra sugeneruoti kėdes bijančio prarasti administracinio aparato ar aklo tautinio lojalumo, todėl man ypač brangūs. Esu įsitikinęs, kad tai jūsų investicija į savo krašto ateitį, įstatinis kapitalas, padėsiantis pasiruošti 2023 m. vietos savivaldos rinkimams, į kuriuos Nacionalinis susivienijimas ateis su visa komanda. Dirbame toliau!

Padėka ir linkėjimai nuo Aušrotų šeimynos!

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top