Almantas Stankūnas. Ar 1,16 mlrd. vilniečių eurų bus leidžiami su jų žinia?

Vilniečiai, ar žinote, kad gruodžio 13 Vilniaus m. taryboje bus svarstoma kaip 2024 m. suplanuoti išleisti jūsų 1,163,283,400,- (1,16 mlrd) eurų?!

Turbūt neteko apie tai girdėti?

Nenuostabu. Juk atsidarius Vilniaus miesto savivaldybė tinklapį ar paskyrą Veidaknygėje tarp karščiausių naujienų šios nerasite.

Jums reikia stebėti informaciją giliau tinklapyje apie skelbiamus tarybos posėdžius ir tarp daugelio klausimų surasti šį klausimą.

Jeigu netgi būsite tokie nuovokūs ir surasite biudžeto klausimą, nerasite viešai pridėto nei aiškinamojo rašto, nei pačios aktualiausio Excel dokumento, kuriame galima atrasti apie išlaidas seniūnijoms, švietimo įstaigų statybai, infrastruktūros atnaujinimui ir t.t.

Belieka jums pasiūlyti, jeigu visa tai domina, rašykite man ir aš jums atsiųsiu visus dokumentus.

Ar galite kaip nors įtakoti išlaidų eilutes?

Teoriškai taip.

Praktiškai ne.

Jeigu svarstymas vyks viena stadija, negalėsiu to padaryti ir aš, būdamas tarybos nariu, kadangi posėdžio darbotvarkė buvo įkelta tik vakar, o pasiūlymus už kuriuos taryba turėtų balsuoti galiu pateikti ne vėliau negu prieš 4 darbo dienas iki posėdžio.

Jeigu svarstymas vyks dviem stadijom, tikiuosi, kad galėsiu pateikti pasiūlymus dėl kurių taryba turėtų balsuoti. Todėl, jeigu turite pagrįstų pasiūlymų ir pastabų biudžetui, siųskite juos man.

Ko dar pasigedau dokumentuose skirtuose biudžeto svarstymui?

Ogi politinės kitų metų vizijos: kaip ir kodėl Vilniaus m. valdantys politikai keičia finansavimo prioritetus 2024 m. lyginant su 2023 m?

Aiškinamajame rašte to nėra. Jame yra tik niekam nereikalingas biurokratinis pagrindinių biudžeto skaičių atpasakojimas.

Tuo tarpu tiek tarybos narius, tiek vilniečius domina tokie klausimai:

1. Kuriai sričiai labiausiai didinamas finansavimas ir kodėl?

2. Kuriai sričiai labiausiai mažinamas finansavimas ir kodėl?

3. Ar spartės šveitimo įstaigų statyba ir kiek spartės?

4. Ar bus skiriama daugiau lėšų gatvių atnaujinimui ir kam bus skiriamas prioritetas? Ar nebus švaistomi pinigai gatvių siaurinimui?5. Ar bus skiriama daugiau lėšų kitos svarbios infrastruktūros atnaujinimui?

6. Ar bus labiau įgalinamos bendruomenės didinant finansavimą seniūnijoms?

7. Kaip keičiasi lėšos ir prioritetai kultūros ir kitoms sritimis?

8. Ir dar daugelis kitų jums vilniečiai aktualių klausimų.

Ar galime viltis, kad sulauksime laiko, kai Vilnių valdys politikai besidalinantys savo politine vizija ir planuojamais darbais ne tik rinkimų metu bet ir tarpu jų, norintys tartis su vilniečiais ir laiku suteikiantys vilniečiams visą informaciją tam, kad jie galėtų reaguoti į politikų planus?

Vilniaus mere Valdas Benkunskas, Administracijos direktoriau Adomas Bužinskas gal naujų politinės kultūros ir bendravimo su vilniečiais pokyčių galime tikėtis jau dabar – svarstant 2024 m. Vilniaus m. savivaldybės biudžetą?

Nuoroda, kurioje galite rasti viešai pateikiamą informaciją apie 2024 m. Vilniaus m. savivaldybės biudžeto svarstymą: https://vilnius.lt/lt/savivaldybe/posedziai/posedzio-klausimas/

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
blue yellow zov marinie

Gerasis Almantai,negi nezinote,kas per velnias yr tie…hmm,…vilnieciai….tai nusinarkasines ir prasigeres LEEENKAS,atsirabzdines is visoku bezdoniu,saliecnyku ir da velniai zino kur…senieji vilnieciai ismire arba isvyko nezinoma kryptim…..jusu kreipinys,deja,beprasmis.Deja deja…kovojat su vejo malunais,sanca pansa nudveseees..

Vygis

Tamsta, jeigu nusinarkasines Lenkas, tai nereiskia kad Vilniuje tik tokie gyvena. Siulyciau Tamstai apsidairyti, juk Vilniuje yra daugybe Universitetu su ju destytojais, moksliniu institutu, medicinos istaigu, technologiniu kompaniju, moderniu gamyklu ir tt. Ir ten dirba tikrai ne apsinarkasine ar degradave zmones.

blue yellow zov marinie

..taip taip,ypac pasizymejo VU su zmogomis ir strategijomis….isgarsino savo kvailyste tula vai vai vaicekauskiene ant visos liewawoooos….tik tamista dar vis apkvaites nuo buvusios didybes..Apie mero issirinkima net nebekalbu….atkusaitie,uvazajiemyj….

Dzeikas

Akademine inteligentija sudaro 1% nuo bendro gyventoju skaiciaus. Siuolaikiniai vilnieciai tie patys kaip 1918m Zeligovskio laikais atskiesti invazyviniais lietuviais migrantais nuo 1944m.Dabar sudarantys 30%. Jeigu jie kazkiek apsitryne ir pratado kaimo kultura tai pakeite ja ne lietuviu miesto kultura tokia kaip Kaune, – tai vienintelis miestas Lietuvoje kur aborigenams pavyko sukurt autentine miesto kultura,- o senuju vilnieciu, zydu, lenku, vokieciu miesto kultura. Vilnius dabar kalba lietuviskai, bet jo , t.y. miesto gyventoju , mentalitetas ne lietuviskas. Todel lietuvis autochtonas atvykes i Vilniu jauciasi cia svetimas NEPAISANT to , kad randasi lietuviskoje kalbineje aplinkoje. Lygiai kaip btitas is Londono atskrides i Niujorka nesijaucia Anglijoje. Ne kurie londoniniai dirba Niujorke (pvz. dailides, kas 3 men grizdami i Anglija), bet niekad nesijaucia Anglijoje… Skaityti daugiau »

Ageniškis

XVII amžiaus šaltiniuose Bezdonys vadinami berods Juodupiu (Jodupis). Taip pat siūlau perskaityti istoriniais šaltiniais paremtą Ryšardo Maceikianeco straipsnį ‘Lietuvos lenkai- kas jie yra’. Ten cituojama 1835 m. išleista istoriko M.Balinskio ( slapyvardžiai Auszlawis, Mokitinis, Usztaritojis) ‘Vilniaus miesto statistinis aprašymas’. Jos 61 puslapyje rašoma maždaug taip -Vilniuje gyvena lietuviai, vokiečiai, rusai ir žydai , kitų tautybių gyventojų tiek mažai, kad atskiro skyriaus jie sudaryri negali .

blue yellow zov marinie

…dabar kitaip.Be to,gyvenime prisiziurejau tu lenku,taigi,turiu savo labai nekokokia nuomone apie juos.

Dzeikas

Bezdonys tai greiciausiai buve Pierduny.
Bent jau lyginamoji lingvistika sufleruoja toki pavadinima😆😆😆

Dzeikas

„Senieji vilnieciai” tai zydu, lenku ir visokiu vokieciu amatininku palikuonys su 1% lietuviu atejusiuju is aplinkiniu kaimu padieniais darbininkais dirbt: vezikais, skalbejomis, kiemsargiais.
Beje, tie „senieji vilnieciai” labai dziaugsmingai pasitiko Zeligovskio pulka.
Na zydas toks padaras kuris labai ismintingas ir gerai numato artimiausia ateiti. Vilnieciams buvo aidku kaip 2×2 , kad patekus i Lietuvos rankas miesta kaip skeriai uzpuls gudrus vagystems ir kysiams, 0-es kompetencijos valdininkai lietuviai, kaip kad keliais metais veliau atsitiko Klaipedoje.
Priminsiu, kad Hitlerio atejima i Klaipeda 1938m sveikino tiek memelanderiai tiek vietiniai lietuviai kuriuos Lietuvos valdininkai uzp…so savo gobsumu ir kvailybe.

Ageniškis

Gerb. Almantai, tikiuosi su bendražygiais pradėjote rengti Nacionalinio susivienijimo programos socialinę -ekonominę dalį ? Juk Seimo rinkimai nenumaldomai artėja?

blue yellow zov marinie

..ponas Ageniski,gal jus ir geras zmogus,bet naivumas is jusu trykste tryksta.

Dzeikas

…🤣🤣🤣
Atsip. , perskaiciau straipsnio pavadinima.

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top