Almantas Stankūnas. Ar Vilniaus m. savivaldybės Antikorupcijos komisija principinga tiriant viešuosius pirkimus?

Korupcija arba tiesiog be aiškių priežasčių esantis palankumas tam tikriems tiekėjams viešuose pirkimuose pirmiausia pasireiškia netinkamai suformuluojant kvalifikacinius reikalavimus pirkimo dalyviams.

Taip pradėjau savo viešą įrašą šių metų gegužės 15 d. dėl Vilniaus m. savivaldybės įmonės Northtown Vilnius vykdyto didelio pirkimo. Nuoroda į įrašą, kuriame yra visa svarbiausia informacija, komentare.

Paskelbęs minėtą įrašą aš taip pat kreipiausi į Vilniaus m. savivaldybės Antikorupcijos komisiją, kad atliktų tyrimą dėl galimų korupcinių įmonės veiksmų šiame pirkime.

Vakar, rugsėjo 5 d. Antikorupcijos komisija svarstė mano paklausimą ir kaip suprantu, nerado priežasčių tęsti tyrimą.

Gaila, kad opozicinės Laisvė ir teisingumas frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas, Antikorupcijos komisijos pirmininkas nerado reikalo pakviesti manęs, VMS tarybos nario ir pareiškėjo dalyvauti svarstant šį klausimą. Todėl negalėjau komisijoje užduoti klausimų.

Ką gi, teks klausimus užduoti čia:

1. Komisijos posėdyje pranešėja teigė, kad įmonė nutraukė pirkimą anksčiau, negu gavo nurodymą tai padaryti iš VPT. Tačiau įmonė turėjo žinoti, kad vienas iš pirkimo dalyvių apskundė pirkimą VPT. Taigi klausimas ar įmonė pirkimą nutarė nutraukti po to, kai pirkimas buvo apskųstas VPT? Jeigu taip, tai ar gali būti taip, kad įmonė nutraukė pirkimą ne savo iniciatyvą, bet dėl to, kad pirkimo dalyvio skundas VPT buvo gerai pagrįstas ir todėl norėjo sušvelninti savo atsakomybę kai VPT nutrauks pirkimą?

2. Ar skyrėsi įmonės motyvai ir VPT motyvai nutraukti pirkimą? Jeigu taip, tai kaip jie skyrėsi ir kodėl?

3. Kodėl įmonė, nors pati nutraukė pirkimą anksčiau negu tai padarė VPT, kreipėsi į teismą, kad būtų panaikintas VPT sprendimas? Kokios nepalankios VPT išvados tai padaryti paskatino įmonę?

Susidarė įspūdis, kad Antikorupcijos komisija, kuriai vadovauja opozicijos atstovas, nebuvo linkusi principingai ir išsamiai svarstyti šio klausimo. Viešai nespėliosiu kodėl. Tegu tai daro vilniečiai.

O gal aš klystu? Gal visgi komisija bus principinga? Ypač atrodytų tikslingas toks principingumas jeigu Northtown Vilnius įmonės ieškinys teisme prieš VPT bus atmestas. Gal tuo atveju visgi Antikorupcijos komisija bus principinga ir kreipsis į teisėsaugos institucijas, kad jos patyrinėtų ar įmonės vadovai neturėjo pirkimo metu galimai korupcinių ryšių su kuriuo nors pirkimo dalyviu ir dėl to pirkimo sąlygos nepagrįstai ribojo potencialių pirkimo dalyvių konkurenciją?

Nuoroda: https://www.vz.lt/nekilnojamasis-turtas-statyba/2023/05/15/vpt-nurodymu-northtown-vilnius-skelbs-nauja-145-mln-eur-vertes-rangovo-konkursa-moksliniu-tyrimu-pastatui

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top