Almantas Stankūnas. Daugiabučių administratorių pažabojimo epopėja tęsiasi

A. Stankūnas yra Vilniaus m. savivaldybės tarybos narys, partijos Nacionalinis susivienijimas valdybos narys

Apie tai kaip privataus kapitalo, maksimalaus pelno siekiantys, daugiabučių administratoriai gali apiplėšinėti gyventojus jau rašiau.

Savo tekste pateikiau informaciją kokių žingsnių ėmiausi nedelsiant po to kai pradėjau dirbti Vilniaus m. savivaldybės (VMS) Tarybos nariu.

Tęsiau diskusiją apie tai toliau VMS Aplinkos ir miesto paslaugų komitete. Spalio 19 d. komitete buvo svarstomi mano klausimai VMS Būsto administravimo skyriui. Su mano kreipimusi galima susipažinti čia.

Klausimų ir mano pasiūlymų esmė yra susijusi su:

1. Realios galimybės suteikimu būstų savininkams įvertinti administratorių vykdomų remonto darbų pirkimus, stabdyti juos, jeigu jie vykdomi netinkamai ir pakviesti daugiau rangovų teikti pasiūlymus pirkimuose.

2. Ekspertinės pagalbos būstų savininkams iš VMS gavimu atliekant nepriklausomas administratorių pasamdytų rangovų atliktų darbų apimčių ir kainų pagrįstumo vertinimą.

3. Galimybe VMS valdomai įmonei siūlyti administratoriams savo paslaugas vykdant skubius avarijų likvidavimo darbus.

4. Pavedimu VMS valdomai įmonei siūlyti būstų savininkams daugiabučių namų administravimo paslaugas.

Įvykusią diskusiją galite peržiūrėti šiame komiteto posėdžio įraše nuo 3.12.15.

Diskusija sukėlė prieštaringas mintis. Viena vertus buvo galimybė pradėti diskusiją iš esmės dėl mano keliamų klausimų. Kita vertus kilo abejonių ar VMS atstovė ir dauguma komiteto narių iki galo įsigilino į mano klausimų problematiką ir galimus sprendimų būdus. Nustebino vienas tarybos narys iš opozicinės Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos pradėjęs priekaištauti, kad klausimas neparengtas, nes nėra konkrečių sprendimų. Kaip gi galima rengti ir svarstyti konkrečius sprendimus jeigu VMS ir komitete nėra aiškumo dėl klausimų esmės ir sprendimų būdų? Viešo palaikymo sulaukiau kol kas tik iš opozicinės Socialdemokratų frakcijos atstovo.

Gera žinia ta, kad buvo sutarta, jog mano klausimų aptarimą tęsime surengę atskirą susitikimą VMS kol kas ne komiteto posėdyje. Ką gi, dirbsiu toliau, kantrybės ir nuoseklumo man pakaks, nes puikiai žinau kokio masto problema miestiečiams yra netinkamas daugiabučių administravimas. Svarbu tik, kad pakaktų geranoriškumo ir politinės valios VMS imtis spręsti daugiabučių administravimo klausimus iš esmės. Svarbu, kad VMS politikai nepradėtų vilkinti šių klausimų, kai, tikiu, greitai sulauks šimtus milijonų vertą verslą valdančių daugiabučių administratorių dėmesio.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top