Almantas Stankūnas. Elektros tiekimo liberalizavimas – žmonių ir valstybės apiplėšimo afera

Iki šiol vengiau tokių skambių pareiškimų, nors jiems pagrindą mačiau nuo pat liberalizavimo pradžios. Tačiau dabar jau atėjo laikas kalbėti labai aštriai ir tiesiai, nes faktai tampa akivaizdūs. Paminėsiu keletą iš jų.

Ar galima kalbėti apie kokią nors konkurenciją, kai valstybės pareigūnai ragina VERT tirti ar tiekėjai tinkamai reaguoja į krintančias kainas biržoje?! Daugiau: www.vz.lt/…/prezidento-patareja-ragina-vert...

Kad konkurencija nėra pakankama aiškiai įvardinau daug anksčiau: www.lrt.lt/…/almantas-stankunas-ar-ministras…

Argi netapo akivaizdu tai ką aš ir partija Nacionalinis susivienijimas minėjome anksčiau – kad visa dabar nustatyta elektros kainų kompensavimo tvarka yra tiekėjų pelnų pūtimas valstybės sąskaita?

Citata: „Čia turbūt yra tas klausimas apie tarifų dydį tarp 28 ct už kWh ir į viršų – iki 56 ct. Jeigu biržoje labai maža kaina, o žmogus yra pasirašęs sutartį, tarkime, už 50 ct, jis vis tiek moka 28 ct, o visą tą skirtumą gauna tiekėjas iš biudžeto. Ir čia yra klausimas, ar pagrįstai iš biudžeto yra gaunama“, – LRT radijui antradienį sakė V. Poderys.

Kaip pasijaus vartotojai, kurie turi fiksuotus elektros tiekimo planus su 40-50 cnt/kWh kaina, kai nuo liepos 1 d. bus žymiai sumažintos ar visiškai panaikintos valstybės kompensacijos už elektrą, o perkant ją pagal biržos kainą bus galima mokėti tik apie 20 cnt/kWh?

Cituoju: „Inga Žilienė, energetikos viceministrė, pirmadienį teigė, kad šį pusmetį nustatyta kompensacijų už elektrą tvarka nebus keičiama, tačiau antrąjį pusmetį ją ketinama keisti. Pasak jos, svarstomi du galimi variantai – arba mokėti kompensacijas tik socialiai remtiniems žmonėms, arba visiems, suvartojantiems iki 100 ar 150 kWh elektros per mėnesį, skelbė LRT.” – daugiau apie tai aukščiau įdėtoje nuorodoje.

Sprendimai jau seniai akivaizdūs. Vienas iš jų yra universalios elektros tiekimo paslaugos įteisinimas Estijos pavyzdžiu, suteikiant visiems vartotojams galimybę bet kada nutraukti sutartis su nepriklausomais tiekėjais, nemokant jokių baudų, ir rinktis universalią paslaugą. Jie tokie yra akivaizdūs, kad turėjo tapti Energetikos ministro Dainiaus Kreivio atstatydinimo priežastimi: Skaitykite ČIA.

Belieka tik paklausti kiek elektros rinkos liberalizavimo afera buvo įtakota dėl sutrikusio, neoliberalizmo ideologijos pažeisto mąstymo, ir kiek dėl savanaudiškų politikų interesų? Kai tik Nacionalinis susivienijimas bus įgalintas rinkėjų iš karto pasirūpinsime, kad teisėsauga nevengtų išsamiai įvertinti partijos iškeltus klausimus ir įvardintas aplinkybes dėl kurių galėtų būti pradėtas ikiteisminis tyrimas. Apie tai://www.propatria.lt/…/ramunas-ausrotas-…

O jeigu domintų paskutiniai apibendrinti mano pasiūlymai dėl to ką būtina keisti energetikoje prašau perskaitykite mano tekstą naujausiame Nacionalinio susivienijimo laikraštyje. Jo el. versija yra ČIA.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
bjž

Durnių ir bažnyčioje muša. Taigi gyvename kapitalizme, kuriame tikslas yra uždirbti kuo daugiau. Juokinga, visiems gerai , protestuojančių nėra, vienam p. Stankūnui su NS blogai. Keista.

llllll

labas rytutis

Pamastymas

….hmmm,kas tai buvo…

šiuo atveju ....

yra tik vienas kelias – gražinti Igničiui išskirtinai valstybinės imonės statusą .Strateginės , pelno nesiekiančios . O ko siekiančios ? Taigi,siekiančios kur kas svarbesnio tikslo visai valstybei nei akcininkų pelnas – siekiančiai VALSTYBĖS KONKURENCINGUMO. Taip pat ir civilizuoto gyventojų pragyvenimo lygio .Visi už vieną ,o vienas už visus . O ne „Visi už akcininkus vardan ,škia, Lietuvos”.

5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top