Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Nuostolį dėl Rafako neįvykdytų įsipareigojimų patyrė ne tik Ignitis bet ir Vilniaus m. šilumos tinklų klientai – dauguma vilniečių, kurie dėl nukelto projekto pabaigimo mokėjo ir dar mokės didesnę kainą už šilumą.

Patyrė ir dar patirs nuostolius ir Vilniaus m. savivaldybė bei valstybė, nes buvo ir dar bus mokamos didesnės kompensacijos mažesnes pajamas gaunantiems vartotojams.

Taigi, laukiame principingų pareiškimų šia tema iš Vilniaus m. mero Remigijos Šimašiaus ir jam talkinančios koalicijos partnerių – TS-LKD, DP ir lenkų-rusų koalicijos.

Tuo pačiu primenu, kad Vilniaus m. valdančiai koalicijai dar reikėtų grąžinti skolą vilniečiams – 2021 m. iš 2020 Vilniaus šilumos tinklų išmokėtus 5 mln. EUR dividendų. Išsimokėjo, nors 2021 m. pavasarį kai buvo priimtas toks sprendimas buvo akivaizdu, jog VŠT finansinė padėtis sparčiai blogėja, brangsta dujos ir bus neišvengiamas staigus šilumos kainos kėlimas. Taip ir įvyko – vilniečiams šilumos kaina tapo dvigubai didesnė negu uteniškiams ar tauragiškiams.

Ir dėl to buvo kaltos ne tik dujų kainos, bet ir žaidimai su taip vadinama laisva rinka centralizuotų šilumos tinklų sektoriuje (kaip tai panašu į žaidimus liberalizuotoje elektros rinkoje…). Tiek mano tekstuose, tiek partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškimuose labai aiškiai išdėstėme, ką skubiai būtina daryti, kad iš esmės pakeisti situaciją ir sumažinti šilumos kainas daugelyje šilumos tinklų. Tačiau dėl to nebuvo net pirštas pajudintas.

Daugiau apie tai galite paskaityti šiame mano tekste: https://www.propatria.lt/…/almantas-stankunas-silumos…
O čia nuoroda į žinią apie arbitražo sprendimą: https://www.lrt.lt/…/stokholmo-arbitrazas-lenkijos…

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top