Labai įdomus pranešimas.
Apie dujas.
Kai susimovė su ateities sandorių apsidraudimu 2023 m., nutarė viešinti informaciją ir dalintis atsakomybe dėl naujų ateities sandorių.
Visgi norėtųsi prisikapstyti, kas konkrečiai priėmė sprendimą 2022 m. rudenį fiksuoti tokią didelę perkamų dujų dalį tokiomis aukštomis kainomis, kai jau buvo pilna signalų, kad dujų kainos krenta ir tokių pikų, kaip buvo anksčiau neturi būti?
Nemanau, kad pagrindinį sprendimą priėmė Ignitis vadovas ar valdyba, nes sprendimas, liečiantis visuomeninį tiekimą, neįtakoja Ignitis pelno.
Tada kas ir kokiais motyvais ir argumentai remdamasis tai padarė – VERT – Renatas Pocius ar Dainius Kreivys – Energetikos ministerija? Man tai yra labiausiai tikėtini kandidatai.
Kai kitais metais Nacionalinis susivienijimas pateks į Seimą, būtinai paklausime ir privalės atsakyti.
Dabar Ignitis suprato, kad reikia viešinti tokio sprendimo priėmimo procesą, nes kitaip, jeigu vėl kas nors įvyks ne taip, visa kritika bus jiems, o tikrieji sprendimų priėmėjai, apsimes, kad ne prie ko.
Lieka dar vienas klausimas – kas pasistengė pražiopsoti rezervuoti Inčukalnio saugykloje, kuri yra tikrai labai didelė, nors kažkiek pajėgumų dujų saugojimui 2024 m., nes jau nuo pavasario buvo galima tenai kaupti ir saugoti nebrangiai nupirktas dujas?
Apie elektrą.
Įdomiausia naujiena yra, kad visuomeniniam elektros tiekimui 20% elektros rengiamasi tiekti naudojant tiesioginius sandorius su gamintojais.
Nuo pat energetikos krizės pradžios 2021 rudenį nuolat viešai klausiau kodėl visuomeniniam tiekimui negalima naudoti tiesioginių sandorių su pigiais gamintojais? Klausė ir partija Nacionalinis susivienijimas.
Atsakymų nebuvo.
Tas pats ir dėl išvestinių finansinių priemonių naudojimo. Kas trukdė priimti sprendimus? – Pocius, Kreivys? Ar todėl, kaip sakė p. Pocius, kad elektra nebūtų per daug pigi? O gal, kad nepriklausomiems elektros tiekėjams būtų mažesnė konkurencija derantis su gamintojais ir politikai galėtų pasakoti kaip gerai yra atsisakyti visuomeninio tiekimo ir pereiti pas nepriklausomus tiekėjus?
O kas pasikeitė dabar, kad daromi tokie sprendimai?
Gal reikia paremti gamintojus, nes elektros kainos biržoje nukritusios, o kartais būna net neigiamos?
Dar prisiminkime, kad pats Ignitis turi gamintojų iš kurių gali tiesiogiai pirkti elektrą visuomeniniam elektros tiekimui….
Štai tokios elektros rinkos tiekimo liberalizavimo (prichvatizavimo) įdomybės…