Almantas Stankūnas. Kaip keli ryžtingi opozicijos tarybos nariai gali primesti savo valią

Labai ironiškai skamba, kai Lietuvą valdančios pagrindinės partijos TS-LKD deleguotas Vilniaus meras dėkoja opozicinio Nacionalinio susivienijimo atstovui už kreipimąsi į Prokuratūrą. Lyg prokurorai nebūtų strimgalviais pradėję tyrimo vien tik tam merui bakstelėjus pirštu į problemą. Negi Nacionalinis Susivienijimas tampa galingesniu už TS-LKD? Tam tikra prasme taip.

Dar vasarą sužinojau iš buvusio tarybos nario Žilvinas Šilgalis, kad Vilniaus regiono atliekų tvarkymo įmonė VAATC, kurią valdo Vilniaus regiono savivaldybės, apytikriai 3 metus dirba be būtinų valdymo organų – valdybos ir tarybos. Todėl joje sprendimus vienasmeniškai priima generalinis direktorius.

Situacija buvo skandalinga. Teko nugirsti gandų, kad įmonės direktorius yra geras Vilniaus exmero Remigijaus Šimašiaus draugas. Todėl kilo įtarimų, kad visų valdymo organų suformavimas yra vilkinamas sąmoningai.

Nors pagrindinė įmonės akcininkė Vilniaus m. savivaldybė (VMS) gana seniai priėmė sprendimą dėl valdymo organų formavimo, tačiau dalis regiono savivaldybių to sprendimo netvirtino. Pasigilinus paaiškėjo, kad ir sprendimas nebuvo patrauklus nedidelį akcijų kiekį turinčioms savivaldybėms.

Todėl net du kartus kreipiausi į VMS dėl minėto klausimo sprendimo. Viskas buvo atidėliojama. Tačiau rudenį įmonę sudrebino didelis korupcijos skandalas. Logiška, kad tas skandalas galėjo kilti ir dėl to, jog įmonė buvo valdoma tik jos vadovo.

Tada kreipiausi į Generalinę prokuratūrą. Ji mano kreipimąsi persiuntė STT. Pastaroji gana formaliai atliko patikslinamuosius veiksmus. Tada apskundžiau STT veiksmus. Mano skundas buvo atmestas. Visgi STT užklausimai sukėlė nerimą savivaldybėms ir jos greitai surado sprendimą dėl valdymo organų suformavimo.

Kad mano kreipimasis į Generalinę prokuratūrą ir STT įsikišimas buvo labai svarbus proceso pabaigimui, patvirtino ir Vilniaus meras Valdas Benkunskas, kai jo tiesiai paklausiau apie tai tarybos posėdžio metu. Merui beliko man padėkoti už talką. Nuoroda į ištrauką iš posėdžio komentare.

Merui aišku buvo svarbu sakyti, kad dėl buvusios situacijos kalta ne VMS, bet kitos savivaldybės. Nenoriu sutikti su tuo. Visi požymiai rodo, kad VMS pasiūlytas pirmas sprendimas ir pasyvumas buvo lemiami nesprendžiant VAATC valdymo klausimo. Tačiau p. Benkunskui nelieka nieko kito, kaip versti kaltę kitiems.

Daugiau apie viską mano tekste, nuoroda ČIA.

4.9 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top