Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Lietuva ką tik parodė didelę meilę visokių pakraipų liberalams – ne vien Liberalų ir (Ne)laisvės partijose, bet ir esantiems TS-LKD bei kitų partijų gretose.

Taigi visiems tiems liberalams politikoje ir jų rinkėjams skiriu štai šį video – „Liberalųjį mitą apie laisvę“.

Jo autorius yra turbūt rimčiausias Ukrainos filosofas Andrii Baumeister.
Andrii darbus apie vokiečių filosofus publikuoja Vokietijoje. Tokį pripažinimą sulaukusių nevokiečių filosofų tėra vienetai.

Andrii sako (apytikrė transkripcija): „Liberalizmas yra ciniška, veidmainiška koncepcija, kuri panaudoja kilnias mitines abstrakcijas – individo laisvė, laisvė priimti sprendimus, tu pats sau esi moralistas/moralės matas, pats sau filosofas (susikuri savo filosofinę sistemą), tu pats pasirenki, o jeigu kas nors tau einasi blogai, vadinasi, tu blogai naudojiesi savo laisve, nemoki, nepasinaudoji tuo, kas tau duota, ir t.t.
Taigi šios abstrakcijos – abstrakti laisvė, abstraktus asmuo, abstraktus mastymas, abstrakti etika ir abstrakti žmogaus emocijų ir polinkių teorija – yra naudojama kaip uždanga paslėpti realią situaciją, kurią liberalai pavadino dar viena abstrakcija – laisva rinka, kurios niekas, niekada nematė ir šiandien mato jos vis mažiau.
Ši laisva rinka yra antropologijos veidrodis, veidrodis to, ko mes realiai trokštame, ir mes turime orentuotis į tai, ko realiai trokštame, o ne į tai, ko turėtume trokšti.
O dabar […]: Vakarų pasaulio ekonomikos ir demokratijos krizė – taigi tai jūs jau išpranašavote, jūs visus suorentavote į tai.
Jūs juk, remdamiesi laisva rinka, ir politikoje pritaikėte laisvąją rinką.
Taigi jūs patys padarėte taip, kad piliečiai tapo politinių paslaugų klientais ir vartotojais. Taigi jūs patys rinkos dėsnius pritaikėte moralei, kai laimi tik realūs troškimai.
O jeigu žmonės užsinorės populisto su paprastais sprendimais, tai juk bus jų pasirinkimas, nes juk turi būti įvykdyta tai, ko žmonės realiai trokšta, o ne ko turėtų trokšti.
Ir jeigu rytoj žmonės išrinks pamišusį diktatorių, kuris viską naikins, tai pagal jus taip ir turi būti, nes to realiai norėjo žmonės?
Argi ne tokia yra logiška jūsų ideologijos išvada?…“

Kviečiu viską perklausyti ir įsitikinti, kaip per paskutinius 100 metų liberalizmas nuosekliai atvedė Vakarų pasaulį prie katastrofos slenksčio ir Lietuva sparčiai juda į tą pačią katastrofą.

P.S. Visus nekonstruktyvius, įžeidžiančius komentarus trinsiu. Troliai ir mąstyti tingintys bei aklai įtikėję liberalizmo stabu galite nesivarginti komentuodami.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top