Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Na ką Perlas Energija iššovė sau į koją?!
Šauna jis ir visai valdančiųjų sukonstruotai elektros rinkos liberalizacijai.
O gal gelbstisi nuo bankroto?
O gal tiesiog veikia trumparegiškai dėl godumo?

Akivaizdu, kad NET gali žaisti kazino ruletę – arba uždirba didelį pelną vartotojų sąskaita arba bankrutuoja.
Ir vienas ir kitas scenarijus yra labai žalingas vartotojams – vienu atveju vartotojas permoka, o kitu – nukenčia tiek gamintojai, kurie negauna lėšų, tiek vartotojai, kurie yra priversti keisti tiekėją. Priedo dar vyksta rinkos konsolidacija ir mažėja konkurencija tarp tiekėjų.

Todėl yra būtina, kad rinkoje lygiagrečiai veiktų ir reguliuojamas visuomeninis tiekėjas, kurio kaina yra koreguojama nustatant jam pagrįstą pelną pagal kaštus. Tik visuomeninis tiekėjas turi turėti teisę pirkti energiją ne tik biržoje, bet ir pagal ilgalaikius sandorius su gamintojais, kaip ir nepriklausomi tiekėjai.
O vartotojai turi turėti visišką laisvę rinktis nepriklausomą tiekėją ar grįžti pas visuomeninį tiekėją.
Ir tai neprieštaraus jokioms EK direktyvoms. Ar ne taip, Lietuvos Respublikos energetikos ministerija? Dainiau Kreivy? Valstybine energetikos reguliavimo taryba?

Apie tai išdėstyta jau anksčiau skelbtame partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškime į kurį deja valdantieji nekreipė dėmesio. https://susivienijimas.lt/…/kreipimasis-del-elektros…/

Įdedu taip pat Partijos Nacionalinis susivienijimas Pirmininko profesoriaus dr. Vytauto Radžvilo komentarą šia tema: https://www.facebook.com/vytautasradzvilas/posts/pfbid036oU2L8uGTXiYFuyhNfnDqVFyTGgtdndf6hzqxGNLsL56kkmLNTXWR23WjGFtN4SGl

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top