Almantas Stankūnas. Politikai turėtų kelti VERT pirmininko Renatas Pocius atsakomybės klausimą

Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius rūpinasi kuo didesniu elektros tiekėjų pelnu?!

Juk šis jo pareiškimas apie galimą absoliučiai kosminę visuomeninio elektros tiekėjo kainą 65 cnt/kWh nuo sausio 1 d. yra tikra auksinė dovanėlė nepriklausomiems elektros tiekėjams (NET).

Akivaizdu, kad po šio pareiškimo tiekėjų pasiūlymai pirkti elektrą ne vienerius metus už 40 cnt/kWh ar daugiau jau visiškai nešokiruoja ir tiekėjai drąsiai gali toliau keltis kainas.

Taip pat šis pareiškimas skatins vartotojus, vis dar turinčius sutartis su visuomeniniu tiekėju, savo noru bėgti pas nepriklausomus tiekėjus ir taip didins jų pelnus.

Taigi, p. Renato Pociaus pasisakymas yra visiškai neatsakingas ir darantis žalą vartotojams, bei valstybei, kuri imsis kompensuoti išaugusias kainas.

Atsakingi politikai turėtų kelti VERT (organizacijos, kuri turi rūpintis vartotojų interesų gynimu) pirmininko atsakomybės klausimą.

Pirmiausia tai turėtų daryti Energetikos ministras Dainius Kreivys. Deja vilčių dėl ministro turiu labai nedaug. Kai jis jau bėga nuo žurnalistų, tai sunku viltis, kad galėtų imtis ryžtingai ginti vartotojų interesus.

Tuo tarp pasidalinsiu pora patarimų su p. Pocium, p. Kreiviu ir kitais atsakingais politikais kaip paspausti tiekėjus, kad sumažintų kainą:

1. Skubiai naikinti 25% antkainį garantiniam tiekimui.
2. Skubiai priimti sprendimą leisti vartotojams laisvai migruoti tarp garantinio tiekimo, visuomeninio tiekimo ir tiekimo iš kitų tiekėjų.
3. Skubiai imtis visų įmanomų veiksmų kad sumažinti visuomeninio ir garantinio tiekimo kainas:

a) leisti šiems tiekėjams kaip ir kitiems pirkti elektros energiją ne tik biržoje, bet ir tiesiogiai iš gamintojų,

b) spausti ES, kad priimtų sprendimus dėl esminių biržos algoritmų keitimo, kad kainų biržose nediktuotų dujų kaina,

c) spausti ES, kad suspenduotų apyvartinių taršos leidimų naudojimą ir taip atpigintų iškastinį kurą.

d) nacionalizuoti Ignitis elektros gamybos įrenginius, kurie yra Lietuvoje ir kelti jiems tikslą ne uždirbti maksimalų pelną, bet mažinti kainas rinkoje,

c) visus užtikrinti, kad Lietuvos politikai ES mastu ryžtingai kovos dėl VISŲ priemonių įgyvendinimo, kurios kuo labiau mažintų elektros kainas rinkoje.

Daugiau pasiūlymų ir reikalavimų dėl elektros sektoriaus bus netrukus. Sekite naujienas.

O politikai ir kiti atsakingi asmenys galite nedėkoti už pasiūlymus. Jūs tik būkite tikrais politikais, kurie kaip pašėlę gina Lietuvos gyventojų interesus.

Daugiau apie R. Pociaus pasisakymą: https://www.laikmetis.lt/visuomenine-elektros-kaina-nuo-sausio-65-centai-uz-kilovatvalande/

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top