Almantas Stankūnas. Politinis spektaklis su S. Skverneliu elektros rinkos liberalizavimo ir Igničio nacionalizavimo tema

Ponia Rūta atplovinėja Vardan Valdžios ir talkina TS-LKD ruošdama naują partnerį koalicijai?!

Tokio, tik didžiausiems naivuoliams skirto, interviu su Lietuvos politiku dar neteko matyti. Ir tai surengė „aršioji“ valdžios kritikė Rūta Janutienė su neva opozicijoje esančiu Sauliumi Skverneliu.

Tik pora pastabų dėl to, kas kalbėta.

EK direktyva dėl elektros rinkos liberalizavimo nereikalauja prievarta visus vartotojus išvaryti pas nepriklausomus elektros tiekėjus ir naikinti visuomeninį elektros tiekimą. Vietoj to direktyva pabrėžia būtinybę užtikrinti, kad dėl liberalizavimo nenukentėtų socialiai pažeidžiami vartotojai. O tai juk įmanoma užtikrinti tik veikiant visuomeniniam elektros tiekėjui. Tuo tarpu S. Skvernelis įsigudrino liberalizavimo direktyvos neįgyvendinimą pagal jo prievartinį scenarijų pateisinti paties sukurtu baubu, kad jam neišvarius vartotojų pas nepriklausomus tiekėjus Lietuva būtų sukėlusį konfliktą su ES, prilygstantį Lenkijos ir ES konfliktui.

25% antkainis garantiniam tiekimui S. Skverneliui pasirodė tik simbolinis dalykas. Skaičiuojant nuo tuo metu buvusios apytikriai 13 cnt/kWh kainos tai tikrai sudarė dabar atrodantį niekingą 3 cnt/kWh su trupučiu antkainį. Tai jeigu jau būtinai norėjote įtraukti EK direktyvoje nereikalaujamą antkainį, kodėl neįtraukėte absoliučios reikšmės, o ne procentinio dydžio?

S. Skvernelis agituoja, kad geriausia rinktis vieną iš brangiausių nepriklausomų tiekėjų Ignitį ir neužsimena, o p. Rūta nepaklausia, kodėl nebuvo numatyti saugikliai, kad neatsirastų Perlas?

Toliau ekspremjeras sumeta į vieną katilą pasakojimą apie Ignitį visuomeninį elektros tiekėją ir apie Ignitį nepriklausomą tiekėją. Nekalba apie visuomeninio tiekėjo diskriminavimą neleidžiant jam sudaryti sandorių su pigiais gamintojais ir neleidžiant naudoti elektros kainos draudimo. Nemini interesų konflikto tarp abiejų Igničių. Taip kalba, kad net žinančiam reikalo esmę sunku suvokti, ką jis nori pasakyti.

Jeigu tikėtume S. Skverneliu, Igničio pelnas, pasirodo, yra praktiškai tik valstybės pelnas. O kad siekdamas to pelno Ignitis galimai manipuliatyviai sukelia elektros kainas biržoje ir visi vartotojai dėl to sumoka daugelį kartų daugiau, negu valstybė gauna pelno, pašnekovai neužsimena nei žodžiu.

Jeigu Igničio įmonė nebūtų iš dalies privatizuota, tai įmonė dabar jau bankrutuotų?!! Jau belieka apeliuoti į p. Skvernelio sveiką nuovoką arba sutikti, kad jis visiškai nieko nesuvokia įmonių valdyme ir ekonomikoje. P. Sverneli, gal Igničiui mažiau reikėjo investuoti užsienyje ir daugiau Lietuvoje? Tada būtų užtekę lėšų ir be privatizavimų o investicijos galėjo duoti puikią gražą tiek tiesiogiai įmonei (jos akcininkui valstybei), tiek Lietuvos verslui bei gyventojams per žemesnes elektros kainas?

Skverneli, Skverneli – investicijas į perdavimo tinklus vykdo ne Ignitis o Litgrid, o į skirstymo tinklus – Ignitis. Ir abi įmonės tai daro iš atitinkamų kainos dedamųjų elektros tarife. Lėšos iš Igničio privatizavimo tam nereikalingos!

Skirtumą tarp Igničio perkamų dujų kainos ir pardavimo kainos vartotojams, p. ekspremjere Skverneli, dengia ne Ignitis iš savo pelno, bet valstybė. Tamstos atvesti smulkūs akcininkai neleistų to daryti iš įmonės pelno.

Skverneli, prie ko čia EBPO? Ar siekusiai tapti šios organizacijos nare Lietuvai pakako tik VĮ pakeisti į pilnai valstybės valdomas UAB, ar būtinai reikėjo privatizuoti strategines energetikos įmones? Juk vis dar turime tik valstybės valdomų strateginių įmonių ir EBPO dėl to nereiškia pretenzijų.

Galiausiai ekspremjere, ar 100% valstybės valdomos įmonės tikrai negali gauti paskolų?!

O kiek dar svarbių šios temos aspektų išvis nepaminėta.

Tiesiog apima svetima gėda klausant.

Ir ką gi šį kartą aršioji Rūta paklausė ar replikavo? Ogi apie kažkokį Tučkų. O jau kokia Rūtos ramybė, koks mandagumas, jokių pertraukinėjimų. Gal ten buvo ne ji? Gal kokia antrininkė?

Ne, čia ta pati Rūta Janutienė. Arši konservatorių puolėja. Bet kaip čia dabar išeina, kad taip uoliai atplovinėja politiką, atlikusį lemiamą vaidmenį paskelbiant V. Landsbergį pramanytu valstybės vadovu ir šia paslauga nusipirkusį konservatorių dėkingumą, leidusi tapti svarbiausiu potencialiu TS-LKD partneriu koalicijoje po kitų Seimo rinkimų?

Tikiu, kad mūsų „kovotojai“ už teisybę, bebaimei valdžios kritikei neliks dosniai neatsidėkojęs ne tik partijos Vardan Valdžios vedlys, bet ir Lietuvos Anūkas su Seneliu ir Premjere atsistoję paplos ir palinkės ilgiausių metų…

Ir pabaigai svarbiausias klausimas: kokią prasmę po tokių laidų gali turėti pačios ,,pozicijos“ ir ,,opozicijos“ sąvokos ir kas yra p. Rūtos Janutienės nuolatinės kovos su ,,Landsbergių klanu“, jei ne prieš tris dešimtmečius A. Brazausko ir V. Landsbergio ,,kovomis“ pradėto spektaklio naivuoliams mulkinti tęsinys ir dar vienas veiksmas?

Nuoroda į laidą: https://www.youtube.com/watch?v=zbcEw1SWXjE

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
42 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
42
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top