Almantas Stankūnas reikalauja nutraukti koncesijos sutartį dėl Nacionalinio stadiono

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Almantas Stankūnas kreipėsi į Vilniaus merą Valdą Benkunską ir administracijos direktorių Adomą Bužinską, reikalaudamas informacijos apie sustabdytų statybos darbų, sutarties kainos indeksavimo ir statybos darbų pabaigimo termino nukėlimo teisėtumą. 

A. Stankūnas taip pat primena, kad iki šiol nėra pateikta jo sausio 3 dieną pareikalauta informacija apie Nacionalinio stadiono koncesininko „BaltCap“ fondo finansinę padėtį ir galimybes įvykdyti koncesininko įsipareigojimus Vilniaus miesto savivaldybei (VMS). 

„Kyla klausimas, ar planuojami koncesijos sutarties pakeitimai, perleidžiant sutarties vykdymą kitai įmonei ir keičiant objekto charakteristikas, yra teisėti ir galimi nevykdant naujo viešojo pirkimo ir negaunant naujo statybas leidžiančio dokumento. Reikalauju pateikti sprendimo dėl esamos koncesijos sutarties tęsimo palyginimą su alternatyviu sprendimu, kai VMS vienašališkai nutraukia koncesijos sutartį dėl Koncesininko kaltės ir tęsia projekto įgyvendinimą įprastu rangos darbų pirkimo būdu, o darbų vykdymą iš dalies finansuoja dabar veikiančio Koncesininko išduota sutarties įvykdymo garantija ir VMS priteistomis netesybomis iš Koncesininko“, – teigia Almantas Stankūnas. 

Vilniaus miesto tarybos nario teigimu, vis akivaizdžiau, kad VMS administracijos siūlymai indeksuoti sutarties kainą ir nukelti statybų pabaigimo datą nėra pagrįsti teisėtais Koncesininko reikalavimais ir yra esminiai sutarties pakeitimai. 

„Todėl VMS turi pasirinkti mokesčių mokėtojams naudingiausią sprendimą, kuris, mano įsitikinimu, būtų sutarties nutraukimas dėl Koncesininko kaltės ir Nacionalinio stadiono projekto įgyvendinimas etapais, perkant statybos darbus pagal įprastą praktiką. Jeigu Vilniaus meras siūlys tęsti esamą koncesijos sutartį, indeksuojant jos kainą ir nukeliant statybos pabaigimo datą, kelsiu klausimą dėl asmeninės politikos atsakomybės už visuomenei padarytą žalą,“ – aiškina A. Stankūnas.

Primename, kad bendra Nacionalinio stadiono statybų vertė su finansavimo dalimi yra 156 mln. eurų, o bendra 25 metų trukmės koncesijos sutarties vertė siekia 280 mln. Eurų. 

Nacionalinis susivienijimas dar 2021 metais paskelbtame teisiniame sutarties vertinime rašė, kad yra didžiulė stadiono statybos darbų išbrangimo rizika, o pati sutartis ydinga ir neatitinka viešojo intereso. Vertinime nurodyti nuogąstavimai pildosi ir kyla įtarimų, kad projekto kainą galimai siekiama padidinti neteisėtu būdu. 

4.6 10 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Nuomonė

Tas stadionas su visais nesąmoningais priedais nereikalingas. Nėra būtino reikalo jį statyti ir kišti pinigus, ypač kai jų nepakanka pasiruošti krašto gynybai.

Be reikalo

Pritariu nuomonei, kam reikalingas dar vienas sporto kompleksas, kai čia par puiki Simens arena , netoliese Ledo rūmai

blue yellow zov marinie

…jau sakiau,kad haneristai pristatys ten kartonkiu,kaip ir Zalgirio vietoj….

Rimantas

Pasiryžkim, pagaliau, vieną kartą pabaigti tai, kas pradėta.
‘Haner’ rimta firma, p. Stankūnai.

Nuomonė

Yra patirties su Žalgirio stadionu?

Skaitytojas

Reikia kažkaip garsiau skelbti mintį, kad to stadiono niekam neteikia.

Paul Casimir

Tokio tikrai nereikia, ypač su ta šimšimiškų priedų puokšte. To nevykėlio Šimašiaus idėjos turi būti išjuoktos ir naudojamos kaip pamokos ateičiai – tam, kad jų kaip klaidų nekartotume. Deja, tame cirke dalyvavo tiesiogiai ir dabartinis meras su savo grupele tokių pat politikos vaikėzų.

gluco relief

I appreciate your insightful post. It was actually pretty fun. You seem to have reached a far more agreeable level now. But how can we continue to communicate?

trumpai

Manau,kad tiesiog būtina atstatyti (atlaisvinant vietą ) buvusį istorinį „Žalgirio” stadioną. Nuostolius nurašyt konkretiems tuometinės valdžios atstovams ,o ne mokesčių mokėtojams. Avulis puikiai suprato ,”ką daro”(nebuvo giakivaizdžiai neįgalus) ir jis taip pat turėtų padengti istorinio stadiono išdarkymo /sunaikinimo nuostolius.

Tomas Jakutis

Gal žinot, kodėl Nemunaitis be jokių įrodymų skleidžia gandą kad Stepukonis būktai Ukrainoje kariauja? Jam tokia užduotis duota?

blue yellow zov marinie

..pasigydytum savo kvailuma arba tamsuma,hmmm,epiteto nerasysiu,pats zinai..

puravive

I appreciate your insightful post. It was actually pretty fun. You seem to have reached a far more agreeable level now. But how can we continue to communicate?

puravive

I’ve been browsing the internet for more than three hours, and I haven’t seen any posts as fascinating as yours. I think it’s well worth the investment. If more bloggers and website owners created content as good as you do, the internet would be significantly more useful than it already is.

Tomas Jakutis

Nevemk čia nevalstybine kalba.

Gluco Relief

Thanks I have recently been looking for info about this subject for a while and yours is the greatest I have discovered so far However what in regards to the bottom line Are you certain in regards to the supply

Tomas Jakutis

Nevemk čia nevalstybine kalba.

qweqtt

I do not even know how I ended up here but I thought this post was great I do not know who you are but certainly youre going to a famous blogger if you are not already Cheers

Tomas Jakutis
  • – Nevemk čia nevalstybine kalba.
Takeris Karlsonas , Putinas

Путин и Такер Карлсон 2024. Интервью на русском языке [ съемка Кремля ]
https://www.youtube.com/watch?v=tIbL_MXK8Tg

Gal

Gal vietoje stadiono, naujo ministerijų miestelio, naujos LRT būstinės statybų reikia pirkti PATRIOT sistemas ?

Dar

Aiškinama apie mokesčių kėlimą piliečiams dėl gynybos reikmių,,bet šitų statybų neatsisakoma?

Tomas Jakutis

Mokesčių kėlimas piliečiams dėl gynybos reikmių yra
TS-LKD rinkiminis triukas.
Rinkimai ateina ir praeina, o gyvent reikia ir toliau. Dėl rinkiminių dalykų nemirė sportas dar nė vienoj šaly.

Glucorelief

Fantastic site A lot of helpful info here Im sending it to some buddies ans additionally sharing in delicious And naturally thanks on your sweat

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top