Almantas Stankūnas. „Skurstančių“ bankininkų ir kitų milijonierių raudos

„Skurstantys“ bankai, verkę kaip juos žlugdys solidarumo mokestis ir galiausiai net nubėgę į Europos Komisiją skųstis dėl jo, džiaugiasi lūkesčius pranokusiais pelnais.

Štai Swedbank grynosios palūkanų pajamos per 9 šių metų mėnesius sudarė 437,4 mln. Eur, lyginant su 120 mln. praeitais metais per tą patį laikotarpį – daugiau negu 3,6 karto arba +317,4 mln.

O grynasis pelnas per 9 šių metų mėnesius lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu išsipūtė daugiau negu 3,4 kartus – nuo 81 mln. iki 276 mln., t. y. + 195 mln. tiesiai į bankininkų kišenes.

Tuo tarpu solidarumo įnašas sudarė tik varganus 79 mln. Eur.

Galiausiai veiklos pelningumas nuo beveik 40 proc. per pirmus praeitų metų 9 mėnesius išaugo šiais metais už tą patį laikotarpį iki daugiau kaip 52 proc..

Pasakykite kas dar turi tokį veiklos pelningumą?!

Tai gal verta tikėtis, kad Swedbankas, pasinaudodamas tokiais puikiais rezultatais, puls konkuruoti su kitais bankais dėl klientų ir didins indėlių palūkanas, mažins paskolų maržas ir pigins mokesčius už paslaugas? Juk ar ne taip turėtų paskatinti elgtis šv. laisvosios rinkos dėsniai?

Spėju, kad tokie lūkesčiai bergždi.

O tai reiškia, kad jau seniai Lietuvoje nėra jokios rimtesnės konkurencijos bankinių paslaugų sektoriuje dėl mažo didelių dalyvių skaičiaus arba galimo dalyvių kartelinio susitarimo.

Kažin ar bent kaip nors reaguos į tai Lietuvos Respublikos Prezidentūra, Lietuvos Respublikos Seimas, Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Lietuvos Respublikos konkurencijos taryba?

Labai abejoju, nes šiukštu negalima liesti šv. tarptautinių bankų.

Štai dar vienas atsakymas, kodėl privalome susigrąžinti valstybę!

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top