Almantas Stankūnas. Tamsus atliekų verslas 3

Ar mokame daugiau už atliekas, nes grobstomos lėšos?

Ar pagrįstas sprendimas kitais metais didinti mokestį už atliekų surinkimą ir perdirbimą?

Kai tik, pradėjęs vykdyti Vilniaus m. tarybos nario pareigas, sužinojau, kad Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC) net 3 metus veikia be įstatuose numatytos valdybos, net kelis kartus kreipiausi dėl to į 66 proc. VAATC akcijų valdančią Vilniaus m. savivaldybę. Pabrėžiau, kad valdybos nebuvimas didina korupcijos ir neskaidrios veiklos riziką.

Savivaldybė pripažino, kad situacija netinkama, tačiau konkrečių veiksmų valdybos suformavimui nebuvo.

Nugriaudėjus žiniai apie sulaikytus net 12 VAATC darbuotojų ir galimą apie 1 mln. eurų lėšų grobstymą, nutariau kreiptis į prokuratūrą, kad pradėtų tyrimą ar VAATC valdybos nesuformavimas galėjo būti sąmoningas Vilniaus m. ar kitų Vilniaus regiono savivaldybių veiksmas siekiant sudaryti palankesnes sąlygas lėšų grobstymui.

Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos ir miesto paslaugų komiteto posėdyje, svarstant klausimą dėl rinkliavų už atliekų surinkimą ir tvarkymą didinimą, buvo puiki proga paklausti ar gali būti taip, kad rinkliavų didinimas nėra pagrįstas, nes lėšos yra grobstomos?

VAATC direktorius tikino, kad taip nėra, nes grobstymas yra susijęs su statybinių o ne komunalinių atliekų tvarkymu. O kas galėtų paneigti, kad panašios grobstymo schemos neveikia ir komunalinių atliekų tvarkymo sraute?

Galbūt grobstymas statybinių atliekų tvarkymo sraute išaiškėjo nes atsirado aktyvių privačių statybos įmonių, kurioms kilo įtarimai ir jos kreipėsi į prokuratūrą?

Tuo tarpu komunalinių atliekų tvarkymo klientai esame visi mes, veikiantys pavieniui ir turintys daug menkesnes galimybes ginti savo interesus negu didelės įmonės.

Viliuosi, kad Generalinė prokuratūra pradės tyrimą pagal mano kreipimąsi ir duos visus atsakymus visuomenei, kad sužinotume ne tik visus grobstymo vykdytojus bet ir galimus šešėlinius organizatorius.

Viliuosi, kad atsiras pagrindas ne didinti bet mažinti ar bent palikti nepakeistus mokesčius už atliekų tvarkymą.

Ankstesnis mano tekstas apie tamsųjį atliekų verslą Tamsus atliekų verslas II.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top