Almantas Stankūnas. Vilniaus m. seniūnijų finansavimas ir socialinių būstų pirkimų kaina

Dalinuosi ištrauka iš iki vasaros atostogų įvykusiu paskutiniu Vilniaus m. tarybos posėdžiu.

Kalbėjau apie seniūnijų finansavimo didinimą svarbą. To paties klausiau VMS Administracijos direktoriaus ir praeitą savaitę vykusiame Aplinkos ir miesto paslaugų komiteto posėdyje, kai buvo svarstomi VMS administracinės struktūros pokyčiai.

Seniūnijos anksčiau buvo pavaldžios tiesiogiai Administracijos direktoriui, o dabar atsiras tarpinė grandis.

Todėl, nesiveldamas į valdymo niuansus, klausiau apie didesnį seniūnijų įgalinimą geriau atstovauti bendruomenes, žymiai didinant jų finansavimą.

Deja, nepaisant patikinimų, kad seniūnijos svarbios, administracijos direktoriaus atsakymas buvo abstraktus – didinsime atsižvelgdami į bendro biudžeto didinimą. Taip išeina, kad viskas liks po senovei – seniūnijos tik imituos savo rūpestį bendruomenėmis…

Iš minėto posėdžio dar noriu atkreipti dėmesį į 42 klausimą – 15 socialinių būstų pirkimą, numatant vienam butui maksimalią pirkimo kainą net 200000 EUR.

Kaip jums, vilniečiai, tokia kaina už socialinį būstą?! Atrodo didoka?

Nebuvo šio klausimo Aplinkos ir miesto paslaugų komitete, todėl norėjau diskutuoti dėl minėtos sumos tarybos posėdyje.

Tačiau meras, nekreipė dėmesio į ekraną, kuriame matosi norinčių reaguoti tarybos narių pavardės ir tiesiog žaibiškai išvengė klausimo pristatymo, priėmimo per kelias stadijas ir net norėjo išvengti balsavimo.

Kai visgi išsireikalavau balsavimo, tik keturi tarybos nariai nepritarė sprendimui. Labai įdomu.

Turint omenyje, kad aboliuti dauguma butų pardavėjų neseka VMS skelbimų apie perkamus butus, tai kyla nesmagių įtarimų, kad butus rengiasi parduoti tiek su valdančiaisiais tiek su opozicija susiję savininkai….

Paseksiu kokie butai ir už kokią kainą bus nupirkti.

Minėtas epizodas nuo 2.31.30 tik deja, didelės dalies, ką aš kalbėjau nesigirdi, nes mikrofonas buvo išjungtas. Nuoroda į viso posėdžio įrašą: https://www.youtube.com/watch?v=IcpgUNPbyiw

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top