Ambasadorių skandalas: saugumiečiai slaptą medžiagą perdavinėjo URM vadovams?

Tomas Dapkus | Alfa.lt

Užsienio reikalų ministeriją (URM) toliau krečia aukštų diplomatų slapto sekimo skandalas. Seimui ir teisėsaugos institucijoms tęsiant tyrimus dėl to, kas neteisėtai, tarp daugelio kitų aukštų diplomatų, klausėsi ir tuomečio Lietuvos ambasadoriaus Vengrijoje Renato Juškos, vis didesnis šešėlis kaupiasi virš Valstybės saugumo departamento (VSD) ir pačios URM vadovybės. Kaip naujienų portalui Alfa.lt pranešė šaltinis URM, pirmadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kartu su VSD generalinio direktoriaus pavaduotoju Romualdu Vaišnoru aptarė virš jų galvų besikaupiančius debesis. Aiškėja, kad VSD ne tik galėjo slapta sekti Lietuvos ambasadorius, tačiau ir pateikti slaptos telekomunikacijos tinklais perduodamos informacijos kontrolės metu gautą informaciją URM vadovybei.

URM ir VSD klimpsta

Trečiadienį Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete apklausta prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Pranevičiūtė-Neliupšienė ir Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams R. Juška. Apklausas intensyviai tęsia ir Kriminalinės policijos biuras, kuris Generalinės prokuratūros pavedimu atlieka ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto R. Juškos sekimo ir jo telefoninių pokalbių internete paviešinimo.

Ruošiantis Seimo komiteto posėdžiams intensyviai tarėsi URM ir VSD bei URM ir prezidentūros atstovai. Pirmadienį Užsienio reikalų ministerijoje slapta apsilankė Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras. VSD vadovas tarėsi su užsienio reikalų ministru L. Linkevičiumi. Pastarieji yra artimi politiniai sąjungininkai, palaikantys vienas kitą, dirbę kartu Lietuvos atstovybėje prie NATO Briuselyje. URM skyriaus vedėja dirba ir R. Vaišnoro sutuoktinė Dalia Mardosaitė.

VSD ne tik turėjo įrašus, bet ir platino?

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete trečiadienį apklausiama prezidentės vyriausioji patarėja J. Pranevičiūtė-Neliupšienė bandė elgtis arogantiškai, tačiau patvirtino, jog buvo susitikusi su ambasadoriumi R. Juška ir kalbėjo apie jo pokalbių internete paviešinimą. Prezidentės patarėja komitetui patvirtino ir tai, kad sakė, jog VSD turėjo įrašus, kurie buvo paskelbti interneto tinklalapyje Youtube.com. Tuoj pat pridūrė, kad vyksta ikiteisminis tyrimas ir ji negalinti komentuoti.

PREZIDENTĖS VYRIAUSIOJI PATARĖJA DEMASKAVO VALSTYBĖS SAUGUMO DEPARTAMENTĄ

Komitete liudijo ir pats R. Juška. Tuo metu Kriminalinės policijos biure taip pat tęsiamas ikiteisminis tyrimas, kurio metu apklausta daugelis aukštų diplomatų.

Daugiau skaityti ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top