Amnezija (Ačiū politiniam elitui, kad tiesiai šviesiai pasakė, kuo mus laiko)

Liudvikas Jakimavičius | ekspertai.eu

Be jokios abejonės, pagrindinis praėjusios savaitės įvykis, sukrėtęs Lietuvą, buvo kraupi moksleivės egzekucija, atskleidusi sistemos per visą teisėsaugos vertikalę neįgalumą, nors čia tiktų ir kur kas riebesnis epitetas. Dabar bus ilgai aiškinamasi, steigiamos komisijos Seime, kas, kur ir ką pražiūrėjo, kas už šimtus milijonų kūrė neveikiančią 112 pagalbos sistemą ir visokios kitokios „smulkmenos“, pvz., į kokį smėlį tie milijonai, nepalikę pėdsako, susigėrė.

Kaip ir po kiekvieno rezonansinio įvykio, šunys palos, nulėks viena kita iešmininko galva, įvykis ilgainiui nublanks, užsimirš, ir karavanas keliaus toliau. Taip jau pas mus yra. Kol koks nors girtas policininkas kokiame nors Skuode nesuvažinėja dviejų vaikų, einančių iš mokyklos šalikele, kol kažkas nenušauna teisėjo ir keistomis aplinkybėmis neišžudo susijusių su įvykiu asmenų, neeliminuoja liudininkų, karuselė sukasi toliau, iš valdžios atrakcionų gramofonų, tarytum iš užstrigusios plokštelės, tebeskambant tai pačiai groteskiškai muzikai.

Pirmadienio rytais mėginu įsiklausyti į žiniasklaidininkų ir politologų savaitės įvykių aptarimus. Kitas bendrapilietis, vos tik pakirdęs iš miegų ir neįdėmiai klausantis, sakytų, kad viskas tvarkoj: aptarta, kas vyko, kartais paspėliojama, kas ir kaip vyks, kai kuriems klausimams nuolatos laiko pritrūksta, kai kas neprisiskambina į tiesioginę radijo laidą, kai kurie nuolatiniai visados prisiskambina. Bala nematė – žmogus juk nėra čia kiek nors svarbus vaidinimo subjektas. Geriausiu atveju jis tik žiūrovas, sėdintis ant pristatomos kėdės ir stebintis spektaklį scenoje iš tolimiausios pakampės. Tegul sau pasižiūri – vis viena tuoj pat užmirš, nes bus naujų įvykių, o trumpoji atmintis turi tokią „gerą“ savybę nugramzdinti užmarštin tai, kas buvo, ką galima būtų susieti į logišką įvykių seką – siužetą, savo potekstėje slepiantį nusikaltimą ar sąmokslą prieš „veršių visuomenę“, kaip tiksliai yra pasakęs a.a. pirmasis atkurtos Lietuvos valstybės finansų ministras Romualdas Sikorskis.

Todėl kiekvienam tikrovės stebėtojui kartais labai pravartu pavartyti senus popierius, neištrinti iš kompiuterių atminties senų tekstų ir citatų, kurios dabarčiai gali suteikti tiesiog gluminančios akivaizdybės. Vieną iš tokių sensacingų senų citatų atkapstė iš praeities ekspertai.eu ir priminė visuomenei, ką apie pedofilijos skandalą jo apyaušryje yra pasakęs tuometinis generalinis prokuroras A. Valantinas. Citata iš praėjusią savaitę ekspertai.eu tinklalapyje paskelbto straipsnio: „Psichiatras D. Pūras kursto piliečius nepasitikėti prokuratūra, teismais ir prezidente“. Štai 2010 m. sausio 27 d. – praėjus pusketvirto mėnesio nuo žudynių Kaune – A. Valantinas viešai teigia, kad pedofilijos byla baigiama ir keliaus į teismą, vienintelis įtariamasis bus Andrius Ūsas ir kad šioje byloje yra pakankamai jo kaltės įrodymų:

Anot generalinio prokuroro, byla teismui turėtų būti perduota artimiausiu metu. Jo žodžiais, turima pakankamai duomenų, kurie, pareigūnų manymu, leistų įrodyti įtariamojo kaltę. Paklaustas, ar pernai nušautas teisėjas Jonas Furmanavičius, jei būtų gyvas, byloje taip pat būtų įtariamasis, A. Valantinas pasiūlė: „Atsakykite į klausimą: Kas būtų, jeigu būtų?“

Ši iš netolimos praeities „atkapstyta“ citata ir priminimas žiniasklaidinininkų ir politologų gildijose turėjo būti tarytum perkūnas iš giedro dangaus ir viešai aptarinėjama kaip akis badantis faktas, liudijantis totalią teisėsaugos institucijų ir visuomenės amneziją, tačiau vietoj viešos reakcijos – kapų tyla. Žiniasklaida gerai išmoko ir įsikalė galvosna Žako Širako patarimą „nepraleisti geros progos patylėti“ dėl visiems žinomų priežasčių. Galima suprasti ir paaiškinti, kodėl tyli aukščiau minėtų gildijų atstovai, formuojantys visuomenės sąmonę, nuostatas ir kuriantys norimus vaizdinius, kartu tai yra ir paaiškinimas, kodėl tokioje gilioje užmarštyje skendi „laiminga“ mūsų visuomenė. Mano kompiuterio bibliotekėlė pilna senų citatų, kurias kaupiu turėdamas mintį, kad gal kada kokia ir pravers. Daug jų galėčiau pateikti iš mūsų didžiųjų kalbėtojų viešumoje, tokių kaip R. Valatka, R. Janutienė , D. Grybauskaitė, V. Mazuronis, A. Butkevičius ir daugelio kitų, tačiau taupydamas Jūsų akis ir laiką kaip iškalbingą metonimiją pateiksiu tik vieną politologų grando V. Laučiaus citatą iš straipsnio, skelbto Delfi.lt portale:

„Dvidešimtmečiai paaugliai viešumoje „auklėja“ už save dvigubai vyresnius ir daug labiau išprususius žmones. Žygelių (gal Žygaičių? O koks skirtumas? Tebūnie Buduliškių) kaimas sprendžia, kokia turi būti Lietuvos energetika. Referendumas atsako į klausimą, dėl kurio suka galvas finansininkai, ekonomistai, politikai: ar reikia Lietuvai atominės elektrinės? Analfabetai šiandien viską žino geriau.

Mes įžengėme į kvailių erą. Įžengėme į ją ne todėl, kad kvailių – daug ir, deja, daugėja. Įžengėme į ją todėl, kad pradėjome pasitikėti kvailiais ir sulyginome visas nuomones. Mes manome, kad Penktadienis gali auklėti Robinzoną Kruzą. Ateina penktadienių karta. Švietimo epochos idėjos nyksta. Buduliškės lemia madas“.

Ačiū politiniam elitui, kad tiesiai šviesiai pasakė, kuo mus laiko. Eidami prie rinkiminių urnų būtinai šią citatą prisiminkime, nors tada politinis elitas kalbės apie Budulį kaip apie sąmoningą ir politiškai išprususį bei įžvalgų rinkėją. Budulių medžioklė jau prasidėjo. Gal kaip nors tegul robinzonai šį kartą apsieina be mūsų – kvailių.

ekspertai.eu

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
17 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Netikiu

Kubiliumi,Grybauskaite,Butkevičiumi,teismais,saugumiečiais,televizija ir radijumi.Dirbančių radijuje,televizijoje net intonacijos kinta.Jos tampa sukaustytos,sloinančios,su baime,netikrumu.

to Netikiu

O tu bent savim tiki? Apuokas blin… oi, Kubilius atėmė pensijas, oi Kubilius sumažino atlyginimus, oi Kubilius toks ir anoks ir viskas dėl jo. Išsiblaivyk blin, tipinis runkeli tu.

>>to Netikiu.

Ačiū už pastabas.Ar žinote,kas yra kultūra apart minimalaus atlyginimo gėrio ir surogatinių televizinių šou?

Aš > >>to Netikiu.

Taip, puikiai žinau. Tačiau tokiems „sąmokslo teorijų” išplautiems žmonėms, kaip tamsta, kultūringai nieko nepaaiškinsi.
Kam kaltinate kitus, kad gaunate minimalų atlyginimą? Gal pasižiūrėk į veidrodį. Lengviausia kaltint A. Kubilių, kad jis štai nurežė algas, sumažino pensijas. Pakelk savo užpakalį nuo sofutės ir patrauk akis nuo tv – eik ką nors sukurk arba bent pasimankštink. Iškart pasijusi geriau.
Arba toliau balsuok už socdemus, darbo parciją ir giniruojančią ykanomiką – gausi 1509lt. Jau vis daugiau nei dabar, ar ne taip?
Išvis, gal nustok skųstis ir daryk ką nors. Baisu kokie apkerpėję lietuviai, baisu.

>Aš>>>>to Netikiu.

Nesikuklinant tamstai pasakysiu,-tik jūs sukurkit tiek,kiek aš.Ir dar nesikuklinant pasakysiu,aš gyvenu labai gerai .Ir tą gerumą susikūriau savo rankomis.Štai ta gerovė man ir leidžia pakovoti už kitus,kurie drebėdami dėl savo mažos algos,nedrįsta nė žodelio pasakyti.Dar daugiau,mano kukli patirtis leidžia daryti ir kai kurias išvadas.Tik vertybės ir beatodairiškas jų gynimas,kartais stovint ant bedugnės krašto,leidžia mums gyventi gerai ir kartais,atrodo,eiti per ugnį ir vandenį.ta pati kuklioji patirtis leidžia daug palyginti ir matyti įspūdingas konservatorių klaidas.Konservatorių,kuriuos kažkada,būnant politinių kalinių ir tremtinių giminės,atkakliai gyniau.Tačiau tų pačių vertybių šviesoje:Tiesa,atvirumas sau,orumas,pagarba vargdieniui, ir t.t..,-labai greitai matosi „falšyvumas”,kaip sakydavo amžinatilsį Tėvas,-labai šviesus ir aristokratiškas senovinis žmogus.Iš kurio ir paveldėjau ėjimą prieš srovę.Ir pagarbą moralei bei gerai valiai.Tad gal tikrai darykim ir netrukdykim kitiems daryti,o ne tik gyvenkim… Skaityti daugiau »

Ash

Visų pirma, pone, norėjau paklausti iš ko jūs nusprendėt, kad aš gyvenu iš kažkokių pašalpų, arba minimumą uždirbu ir tuo labiau – žiūriu surogatines tv laidas? Taip tikrai nėra. Man tik 28 metai, tačiau aš uždirbu didesnę sumą, nei eilinė vilniečių šeima kartu sudėjus. Ir tai aš uždirbu Vilniuje, Lietuvoje. Ne kokiam Londone. Visų antra, o ko jūs tikitės iš konservatorių – kad visi bus teisingi ir dori? Taip niekada nebuvo ir nebus, tačiau tenais yra daug daugiau šviesių žmonių, nei kurioj kitoj partijoj. Vien jau tai, kad jie privertė žmones gyventi pagal pajamas, kad negyventų savo vaikų ir anūkų sąskaita, daug ką pasako. Kokia kita partija taip padarytų? Gal DP su savo melais, kuriuo tiki didžioji runkelių dalis? Ar… Skaityti daugiau »

>Ash

Kaip vertinti pas mus tai,kad turtingų konservatorių vaikai lanko neturtingiems vaikams skirtą Dienos centrą.Ir užima neturtingų vaikų vietas.Iš tiesų,tai valstybė turėtų skirti tiek lėšų,kad visi norintys galėtų lankyti Dienos centrą ir visi vaikai būtų užimti.Negana to,konservatoriai sunaikino vidurinių mokyklų sistemą…Taip ,sutinku su jumis,kad socdemai visai netinkamas pasirinkimas.Esami ir buvę.Konservatoriuose taip pat liko vienetai,tokie kaip Puteikis ,Stancikienė ar Kupčinskas,verti begalinės pagarbos.Tačiau masė jų pasirodė neatspariai ir nuėjo”plačiu keliu,kuris veda į pragarą.”Panaudojo prievartą(kuri nesiderina su kultūra ir orumu) Garliavoje.O su tais,kurie naudoja prievartą ir neatsiprašo bei netaiso klaidų,diskutuoti neverta.Tačiau aš matau daug kitų naujų veidų,už kuriuos verta balsuoti….Taip pat džiaugiuosi,kad jūs jaunas ir darbštus.Į tokius ir taiko nomenklatūrinė konservatorių viršūnėlė,neigianti atsinaujinimą ir grįžimą prie Sąjūdžio vertybių.Sėkmės darbuose,kolega.Malonu padiskutuoti.Tik per darbus ir užimtumą… Skaityti daugiau »

Atsiprašome autoriaus

ir dėkojame jam už suteiktą galimybę diskutuoti.Labai vertinu gerbiamą L.Jakimavičių.

Ash

Keista tik tai, kad jūs sakote, jog tik trys konservatoriai geri, o visi kiti blogi. Gal nespręskit vien tik iš žiniasklaidos.
Beto, kas liečia ponią Stancikienę, gerai ji moka apgaudinėti žmonės. Labai.

>Ash

Kažkada ir mes pasitikėjome konservatoriais,nors aš labiau liberalais.Dabar nusivyliau tiek vienais,tiek kitais bei jų vadais.Pas mus nuotaikos tokios.Tikrai netikėjome,kad jie naudos prievartą Garliavoje iš principo ir pasiduos VSD spaudimui.Bet matyt,neįvykdyta desovietizacija slepia daug tamsių dėmių konservatorių partijoje.Ir tai nebūtų baisiausia,bet supaprastintai praliustravus daugelį kgbistų,prasidėjo prievarta Garliavoje ,FNTT skandals,sudegusi bagažinėje mergina…,kur konservatoriai elgėsi labai negarbingai.O mes iš tiesų tikėjomės iš jų labai daug.Jie moraliniu požiūriu mus labai nuvylė.O moralė,vis labiau gyvenime supranti,yra gyvenimo pamats,nors atrodo nematoma ir pinigine verte neišmatuojama.Tačiau „kas turi tam pridėta,o kas neturi ,iš to atimta ir tai,ką jis turi”.(Naujasis Testamentas)…Kas neturi pagarbos,atjautos,sąžiningumo,padorumo,meilės artimui,tas gyvenimo perspektyvoje neteks ir materialaus ekvivalento,kas turi gailestingumo,sąžiningumo,dorumo,teisingumo,tas išloš.Rinkitės.

Ash

Na labai gražiai ir daug prirašėt.
Dabar klausimas – už ką siūlote balsuoti?

Aš balsuosiu

už Lietuvos Sąrašą ar jo remiamus kandidatus.Jei jų kandidatų nebus,tada svarstau galimybę neiti į rinkimus.Nors kartais stengiuosi pasidomėti nepriklausomais kandidatais.Šiuo metu taip,o kai konservatoriai padarys vertybių perkainojimą,klaidų ištaisymą,tada svarstysim,kaip toliau.Viską spręsime iš jų darbų.Jūs,jaunieji konservatoriai,turite padaryti paslaugą savo partijai ir sukelti gerą vėtrą savo seniams.Kurie vis neatranda išminties akmens.Pamokykit savo senimą.Idealizmu,ugnele,maksimalizmu.Lengva nebus,bet mes jus palaikysime.O kol kas lengvas skepsis nepakenks.

Ash

Į kokius tu čia jaunuosius konservatorius kreipies? Aš toks nesu.
Tiesiog balsuosiu už juos ir į rinkimus tikrai eisiu.
Kas iš to, kad neisi į rinkimus? Vadinasi runkeliai už tave išrinks darbo partiją… Mąstymas vertas milijono…

Aplamai atėjo

laikas kiekvieną kandidatą vertinti individualiai,nežiūrint kokiai partijai jis priklauso ir galvoti savo galva.Ar tamsta nesate šiek tiek karjeristas?Žinoma,ambicijos gerai,bet nematyti blogų darbų pavojinga.Galite,žinoma,neatsakyti.Aš tik šiaip.Reikia nesugadintų žmonių.Kažkaip nematyti jaunųjų konservatorių veiklos.Jie kaip veršiukai eina iš paskos…nemalonu.

Ash

O prie ko čia karjera ir jos siekimas?

Karjera gal ir "nė prie ko",nežinau

jūsų siekių ar svajonių,bet vertėtų jums ekspertuose.eu perskaityti A.Martinkaus straipsnį.Dabar jis truputį žemiau nukeltas.Pamiršau pavadinimą…Šiaip,konservatoriai dabar ne pats geriausias pasirinkimas.Dabar.Kartais jie netgi apgailėtini.Prievarta rodo jų silpnumą.Ir dažnai žeminantį požiūrį į kitą žmogų.Neįsižeiskite,bet šios ideologijos ir jūs trupučiuką ,švelniai tariant ,paveiktas.Linkėčiau sustoti ir tiesiog rytoj paaukoti kuriam nors ubagui kelias monetas.Ir visai nesvarbu jums,ką anas bėdžius su jomis darys,bet jūs būsite labai daug gavęs.Ubagai mums duoda nuostabią galimybę dalintis ir išbandyti save.To neatstos jokie dideli pinigai.

Kritikas Pikčiurna

Ačiū, Liudvikai už taiklią analizę. Šaunuoliai Ekspertai.eu, nepatingėjo, pasikapstė valdžios neplautuose skalbiniuose ir atkapstė, kaip melavo ir mulkino trumpos atminties lengvatikius bei naivuolius. Pagavo už liežuvio ir nebėra kur dėtis. Kuri teisėsaugos ir valdomos žiniasklaidos pusė sakė tiesą, o kuri melavo? Kokia tiesa slypi tarp Dainiaus Pūro pasisakymo eilučių ir kodėl nepasako tiesiai? Bet dar svarbiau,kuri Prezidentės „pusė” apsimelavo, o kada iš viso sako tiesą?

17
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top