Andrejus Ilarionovas: Putinas siekia pasiskelbusias respublikas panaudoti kaip priemonę, sugriausiančią Ukrainą iš vidaus

gordonua.com

Gruodžio 4-osios dienos metiniame pranešime Federaliniam susirinkimui Vladimiras Putinas susilaikė nuo Ukrainos kritikos. Kitą dieną Rusijos Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas separatistų kontroliuojamus Rytų Ukrainos regionus pavadino „pūliniu“ ant šalies kūno, kurį reikia išgydyti. Po gruodžio 6-ąją įvykusio susitikimo su Prancūzijos prezidentu François Hollande‘u RF prezidentas žurnalistams pasakė, kad Rusija gerbia teritorinį Ukrainos vientisumą ir nori, jog jis būtų atstatytas.

Ar pasikeitė Rusijos politikos kursas Ukrainos atžvilgiu ir kokie Putino planai dėl „Novorossijos“ – į šiuos portalo „Gordon“ klausimus atsako Rusijos ekonomistas, buvęs prezidento Vladimiro Putino patarėjas, vienas iš Rusijos Solidarumo su Maidanu komiteto steigėjų Andrejus Ilarionovas.

Mano pojūtis toks, jog Putinas šias „respublikas“ bando sukišti į Ukrainą, tuo pačiu ne atsisakydamas, o dar labiau sutvirtindamas projektą „Novorossija“, nes – jo manymu – tos vadinamosios respublikos ardys Ukrainą iš vidaus ir padės įgyvendinti jo pamėgstą federalizacijos projektą. Tą pavyzdį, kokį galės parodyti šie du anklavai, bus galima paskleisti ir į kitus šalies regionus. Putino uždavinys –ar vienaip ar kitaip – jeigu ne kariuomenės, tai separatistų pagalba pasiekti, kad Ukraina žlugtų.

Putino plano vykdytojų sudėtis eilinį kartą pasikeitė, nes skirtingiems šio projekto įgyvendinimo etapams pasitelkiami skirtingi žmonės. Buvo momentas, kai atrodė, jog pasiekti tikslą galima panaudojant Krymo variantą. Tuomet balandį, praėjus vienuolikai dienų nuo projekto „Rusų pavasaris“ įgyvendinimo pradžios, 17-ąją dieną nuskambėjo kalba apie „Novorossiją“. Vėliau paaiškėjo, jog šie lūkesčiai žlugo. Po to radosi tam tikra iliuzija, kad galima pasikliauti jėga, tačiau netrukus paaiškėjo, jog šis būdas per daug brangus, tad ir jis nepasiteisino. Tuomet Putinas ėmėsi rengti jau trečiąjį variantą: Minsko susitarimų pagrindu tose respublikose laikinai įsitvirtinti ir kokiu nors būdu šiek tiek stabilizuoti jose situaciją, o jau tada jas panaudoti kaip priemonę, sugriausiančią Ukrainą iš vidaus. Tikslas lieka nepakitęs, pakeičiami tik įgyvendinimo metodai.

Šiuo metu Putinui yra svarbu formaliai įtvirtinti nuostatą – ir bet kokiu būdu iš ukrainiečių pusės išgauti atitinkamą pažadą – dėl to, kad šalyje pradedamas federalizacijos procesas ir šie regionai įteisinami de facto kaip esantys Ukrainos sudėtyje.

Putinas tikisi, kad artimiausiu metu Ukrainos ekonominės krizės gilėjimo procesas vyks pagal blogiausią scenarijų ir, tikėtina, prives iki defolto – iki finansavimo iš išorės šaltinių nutraukimo. Tuomet ekonominė situacija pablogės iš esmės: kris grivinos kursas, spartės infliacijos tempai, didės ekonominis nuopuolis ir kris gyvenimo lygis. O tada jau prasidės socialinė ir – kaip kad Putinas labai tikisi – politinė krizė; jos rezultatas – viena iš valdžios šakų ir vienas (o galbūt ir ne vienas) jos institutų bus laikinai paralyžiuoti. Štai tuomet šį scenarijų bus galima įgyvendinti jau naujais pagrindais.

Tačiau visam tam būtina pasiruošti – kad tokio naujo puolimo pagrindai būtų užtikrinami ne vien kariniais metodais, o, galimai, tik pasitelkus kai kuriuos karinius ar pusiau karinius metodus.

Tokio scenarijaus įgyvendinimo laikotarpis truks visą žiemą ir priklausys nuo to, kaip visoje Ukrainoje toliau vystysis šalies ekonominė ir politinė situacija.

gordonua.com

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

Putlerio bėda yra ta, kad jis įsikalbėjo sau esąs genijus.
Tačiau jei jau net žiniasklaidoje sklando putlerio planai/scenarijai, kvaila galvoti kad kita pusė(Ukraina ir jos sąjungininkai) sėdi tik ausis suglaudę ir nieko nedaro.
Manau, kad daro.
Kartą , du kartus putlerio planams žlugus, jo „genialumo” mitas kabo vakarėnų o ir ukrainiečių tualetuose ant cveko.
Neturi putleris daug variantų- tik šis kurį paminėjo Ilarionovas ir kitas- sukelti pasaulinį karą.
Abuvariantai putleriui yra nelaimingi.
Ar taip ar taip – bičiukas karjerą baigs prastai…

gudi giria

Teisingai Rusija ir daro,reik banditizma sutvarkyti,cia skaitosi ukrajinai vakaru dovanos banditizmas,bet tas dovanas reikes srepti ir patiems neuzilgo,jau dabar pienuko papylsto,pomidorais,apelsinais pasimeto toliau,bus graziau,kaip sakoma nekask kitam duobes,nes patcs ikrisi.

nekask dobės

smaugė Lietuvą, neprismaugė, nors prieš savą valdžią tai tikai gerokai žmones nuteikė. Dabar tikisi to paties iš ukrainiečių. Bet ukrainiečių maidanas ir buvo atsakas į mūsų smaugimą.Pagal priežsties – pasekmės dėsnį – ką duodi kitam, ta gausi atgal su kaupu. Dėl to Dievas ir sako patiems nekeršyti. Yra dėsniai. Tad jei toliau Putinas taip elgis, sukils Jakutija, bandys atsiskirt nuo Rusijos jos draugai Uzbekai ir kiti.
Nėr tokio žmogaus, kuris tiek kenktų Rusijai, kiek dabar Putinas. Juk net jo artimi draugai iš Gasprom jau juo nebepasitiki///

>>gudi giria

paklausyk, cia tau tavo mylimas Putka dainuoja grazia dainele:

https://www.youtube.com/watch?v=24coIandfts

gudi giria-tusciagalviui

Tusciagalvi tau ir klausyti ,tas dainuskas,mane domina,tik dokumentika tikri faktai.Zinau recepta,kaip susigrazinti prota,kad subine susikeistu vietom su galva isibegeji ,kiek gali ir trenki galva I siena sako padeda.

gintas

Tiesos.lt rusofobai, liaukitės kurstyti neapykantą kaimyninei šaliai, kuri nieko blogo mums nepadarė.

Pupa 2

PCR: От ядерной войны мир спасет только крах экономики США …

Pupa 4

The Most Important News.com …

o varge :-(

taip ir nesusirinko ziurovai i raudonarmieciu choro koncerta, dainuoja nabagai vieni kitiems… Ir vyr dirigentui taigizui matyt nuo steklomojaus perdozavimo nervai nelaiko, kad portalui teko masiskai salinti komentarus…
Labanakt, daininykai po 11,80 rub… Ai, gal jau nemoka Lubianka algu, verciates per galvas megindami bent nesamoniu kiekiu patronus nustebint…
Nagi nagi…

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top