Andrejus Piontkovskis: Tokios šlykščios, begėdiškos propagandos nebuvo ir Sovietų Sąjungoje

ukrinform.ua

Tiesos.lt kviečia susipažinti su rusų politologo ir publicisto, Rusijos Mokslų Akademijos sisteminės analizės instituto mokslinio bendradarbio Andrejaus Piontkovskio pranešimu, perskaitytu apvaliojo stalo konferencijoje „Kaip sustabdyti Putino agresiją Ukrainoje“, kurioje dalyvavo Rusijos intelektualai, protesto judėjimų atstovai, žmogaus teisių gynėjai.

„Rusų pasaulio“ ideologija gyvavo vos kelis mėnesius

Karą su Ukraina Putinas pradėjo dar 2012-ųjų vasarą, visais būdais grasindamas Janukovyčiui ir jį papirkinėdamas bei priversdamas jį atsisakyti Asociacijos su Europa. Europinio Ukrainos kelio galima sėkmė Putinui būtų tolygi didžiulėms pamatinėms grėsmėms. Nes Rusijos visuomenei toks pavyzdys būtų pernelyg užkrečiamas.

Savo agresyvios „Krymo kalbos“ metu Putinas paviešino išplėtotą vadinamojo „rusų pasaulio“ ideologiją. Ši kalba buvo tiesiog nusirašyta nuo Hitlerio pasisakymų, joje atpažįstamos visos 1930-ųjų metų vokiečių išorės politikos koncepcijos – „suskaldyta nacija“, „prarastų rusų žemių suvienijimas“, „nacionališdavikai“, „rusų pasaulis“. Šią ideologiją jis siekė panaudoti tam, kad pateisintų savo valdymą iki gyvos galvos. Didelis, autoritarinis, ilgalaikis projektas negali remtis vien prievarta, todėl dar prireikia tam tikros pozityvios ideologijos, kuriai pritartų gyventojų dauguma. Ir tokia ideologija susilaukė trumpalaikės sėkmės: kelis mėnesius – balandį, gegužę – sklandė idėja, jog ne tik „Krymas mūsų“, bet ir bunda „rusų pasaulis“. Anuomet tą pasaulį Putinas pavadino „Novorossija“, o vėliau jo propagandininkai kalbėjo ir apie Šiaurės Kazachstaną, ir apie Estiją bei Latviją, kur gyvena rusakalbiai.

Tačiau paaiškėjo, jog ši ideologija – neilgalaikis produktas. Ir šiandien Rusijos visuomenėje karinės priešpriešos su Ukraina idėja absoliučiai nepopuliari. Tad Putinas įvarė save į kampą, iš kurio surasti išeitį labai sunku. Balandžio mėnesį Ženevos konferencijoje Vakarai jam siūlė savotišką Miuncheno suokalbį. Beje, tą dokumentą pasirašė ir ukrainiečių užsienio reikalų ministras, ir jame nebuvo nė žodžio apie Krymą. Girdi, Krymą tu prarijai, tad atsitokėk ir niekur daugiau nelįsk.

Bet anuomet Putiną buvo apėmusi euforija. Galbūt dabar jis dėl to apgailestauja. Šiandien jam labai sunku šią situaciją išspręsti nieko neprarandant. Be to, net sąlyginai saikingos sankcijos, jeigu jos bus tęsiamos dar mažiausiai pusmetį, ir tokiais pat tempais prastės ekonomikos situacija, bus rimtų problemų. Ir aš nematau, jog jis turėtų tokią ideologinę, karinę ir ekonominę dienotvarkę, kuri užtikrintų ilgalaikį jo buvimą valdžioje.

Tačiau net ir suvokdamas, jog negali imtis plataus masto karinio įsikišimo, Putinas nuo Ukrainos niekada nenulips. Jis ir toliau – iki pat paskutinės savo valdžios dienos –sieks sunaikinti Ukrainą. Tiesiog kai kurios galimybės šiuo metu jam atkirstos (turiu omeny plataus masto karinį įsiveržimą), vadinasi, jis bandys tai daryti kitomis priemonėmis.

Beje, dėl šio termino, kuris taip pamėgtas Maskvoje, – „hibridinis karas“. Nesuprantu, kuo šis terminas yra naujas. Visa tai, ką darė strelkovai, borodajai, motorolos ir kiti, – tai paties tikriausio tarptautinio terorizmo pasireiškimas. Ir nesuprantu, kodėl visa tai kvalifikuojama, tarsi tai būtų koks naujas žodis karo teorijoje – „hibridinis karas“? Tokiu terorizmu Putinas kol kas daugiausia užsiima Ukrainoje. Jeigu prireiks, jo ranka nesudrebės to paties imtis ir Rusijos teritorijoje.

Branduoliniu vėzdu kuriamos bendros erdvės idėja patyrė fiasko

Rusijos opozicija priešinasi tam neįtikėtinam informaciniam spaudimui šalies visuomenei, kurį žiniasklaidos ir televizijos priemonėmis vykdo putiniškoji propagandos mašina. Aš atsimenu sovietinius laikus – ten niekada nebuvo tokios šlykščios, begėdiškos propagandos! Ir man regis, šiuo požiūriu mums išties pavyksta kai ką „pasiekti“.

Pirmiausia pasakysiu, jog netikiu pateikiamais skaičiais apie Putino ir jo politikos Ukrainoje palaikymą 84-iais procentais gyventojų.

Panašių apklausų sociologinė vertė totalitarinėse ir autoritarinėse visuomenėse lygi nuliui. Štai žmogus sėdi savo bute, jam skambina nepažįstamas balsas ir klausia: „Jūs Putiną palaikote ar nepalaikote?“ Visa jo šimtametė genetinė patirtis kužda, jog geriau ir saugiau atsakyti: „Taip, aš palaikau“. Ir reitingas sieks net ne 84, o visus 94 proc. – svarbiausia, kad kartu su žmona jo nesušaudytų patvoryje, lyg kokius šunis.

Labiau parodomasis yra kitas visuomenės nuomonės indikatorius. Jis randasi iš praktinės mūsų opozicijos veiklos Maskvoje. Kaip žinome, Rusijoje viskas sprendžiama sostinėje. Mes surengėme du Taikos žygius: vieną – kovo mėnesį, kitą – rugsėjį. Mano manymu, labai jie buvo sėkmingi. Kovą dalyvavo apie 50 tūkstančių žmonių, o rugsėjį – iki 100 tūkstančių. Palyginimui: prochanovai, duginai, prilepinai organizuoja kažkokius žygius luhandonijos, arba, kaip anksčiau vadindavo, „Novorossijos“ palaikymui. Daugiau penkių tūkstančių žmonių į šias akcijas niekada neateidavo!

Ir visa tai nepaisant galingo informacinio žiniasklaidos palaikymo. Nepriklausomai nuo visuomenės nuomonės apklausų rezultatų, kuriais absoliučiai negalima tikėti, politinius sprendimus visada priima gyventojų mažuma. Tad štai Maskvoje yra aktyvi, prieš karą ir Putiną pasisakanti mažuma. Ji reguliariai į gatves išveda 50 tūkst. žmonių. Kita vertus, yra aktyvi Putiną ir karą Ukrainoje palaikanti mažuma. Ši mažuma gali pakviesti 5–6 tūkst. žmonių. Taigi, mūsų aktyvioji mažuma – gausesnė.

Tokia situacija Maskvoje. Nežinau, kaip yra provincijoje. Ten visuomenės nuomonei žymiai stipresnę įtaką turi vis gausesnė informacija apie iš Ukrainos atvykstantį „200-ąjį krovinį“, ir šiuo požiūriu milžinišką reikšmę įgauna Jelenos Vasiljevos organizacijos vaidmuo (Jelena Vasiljeva – žmogaus teisių gynėja, bendruomenės „200-asis krovinys: iš Ukrainos į Rusiją“ organizatorė – ukrinform.ua past.). Ir į tai Putinas yra priverstas atsižvelgti.

Yra ir kitas aspektas. Nepaisant to, kad Rusijos armija žymiai viršija Ukrainos armijos galią, nepaisant to, kad Kremlius baugino Ukrainą ir Baltijos valstybes branduoliniu ginklu, NATO aljansas labai operatyviai dislokavo savo padalinius Lenkijoje ir Baltijos šalyse. Tegu ten bus viso labo tik keli šimtai amerikiečių kareivių, tačiau jų buvimas atlieka didžiulį psichologinį vaidmenį. Jie, jeigu norite, – įkaitai, mirtininkai. Tai reiškia, jog kai tik Putino „žalieji žmogeliukai“ pasirodo šių šalių teritorijose, Rusija automatiškai įtraukiama į plataus masto karinį susidūrimą su Jungtinėmis Valstijomis. Ir tuomet Putino blic-išskaičiavimas – mojuojant branduoliniu vėzdu sukurti postsovietinėje erdvėje „rusų pasaulį“ – patirtų fiasko. Jis jau patyrė pralaimėjimą daugelyje frontų, ir Rusijos opozicija pasirengusį prie šio proceso prisidėti ir savuoju indėliu.

Režimo gyvastį bailiai pratęsia rusiškasis elitas

Manęs dažnai paklausia apie šalies elitų pasikeitimo tikimybę. Politinis laukas Rusijoje yra taip kruopščiai išvalytas ir valdantysis elitas yra toks bailus, jog šios aplinkybės autoritarinio režimo gyvastį pratęsia labiau, nei siekia natūralios baigties riba. Esame matę nemažai autoritarinių režimų žlugimų ir Rytų Europoje, ir Artimuosiuose Rytuose, ir pas jus. Tačiau rusiškasis elitas – be galo bailus, ir jis bijosi ne tiek Putino, kiek to, kas jų laukia po Putino.

Štai, pavyzdžiui, vadinamieji sisteminiai liberalai, sudarantys vyriausybės ekonominį bloką – visi tie kudrinai, čubaisai, prochorovai – jie, žinoma, nepatenkinti jėgos struktūrų įvykdytais „reideriniais“ užgrobimais, tačiau tuo pat metu Putinas atlieka jų gynėjų nuo visuomenės vaidmenį. Todėl, jeigu jie dalyvautų nuverčiant nuo valdžios Putiną, jau kitą dieną jiems būtų užduoti tie patys klausimai, kokius pirmąją dieną užduotų Putinui – apie jų turto kilmę.

Tai – labai susitelkusi grupė, kuri gana ilgą laiką tūnos bunkeryje, – iki to meto, kol ukrainietiška kilpa Putino kaklo nesuverš taip standžiai, jog tai jiems pradės grėsti labai dideliais nemalonumais. Kažkas panašaus jau vyksta, jie jau praranda galimybę išvažiuoti į Vakarus. Juk visi jie pripratę vogti Rusijoje, o gyventi Vakaruose. Ir jiems svarbūs ne tik jų milijardiniai turtai – šiuo metu jų prarandama nemažai, bet ir galimybė tuose Vakaruose saugiai gyventi ir gydytis.

Todėl Putino aplinkos nepasitenkinimas auga, tačiau jis auga labai lėtai, o įgijęs platesnį mastą šis nepasitenkinimas įgautų ir didesnę inerciją. Autoritarinių režimų žlugimas – dažniausiai rūmų perversmo rezultatas. Kalbant apie grėsmę teritoriniam Rusijos vientisumui, tenka pažymėti, jog užsimojęs prieš teritorinį Ukrainos vientisumą, Putinas, žinoma, rizikuoja ir Rusijos, kaip vieningos valstybės, vientisumu. Ir tai svarbu ne tik Baškirijai ir Totorijai. Juk Šiaurės Kaukazas šiandien praktiškai yra savarankiškas. Tam, kad jis demonstruotų išorinį lojalumą, Putinas moka jam vadinamąją duoklę, kontribuciją – ir tam pačiam Kadyrovui, ir kitiems regiono karaliukams…

ukrinform.ua

Iš rusų kalbos vertė Jeronimas Prūsas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
o dabar

parasykit apie parasenkiskas jaceniukiskas ir kitu issigimeliu ‘tiesas’

>>o dabar

paklydai?
kremlinis „spiečius” paprastai tokių straipznių nei saito, nei komentuoja. Jie spiečiasi tik po antraštėm syu Prezidentės pavarde, jei ką…

Rupūs miltai!!!

Va čia tai geras!!!

<<Štai, pavyzdžiui, vadinamieji sisteminiai liberalai, sudarantys vyriausybės ekonominį bloką – visi tie kudrinai, čubaisai, prochorovai – jie, žinoma, nepatenkinti jėgos struktūrų įvykdytais „reideriniais“ užgrobimais, tačiau tuo pat metu Putinas atlieka jų gynėjų nuo visuomenės vaidmenį. Todėl, jeigu jie dalyvautų nuverčiant nuo valdžios Putiną, jau kitą dieną jiems būtų užduoti tie patys klausimai, kokius pirmąją dieną užduotų Putinui – apie jų turto kilmę.>>
.
O juk ir Lietuvoj G.VAGNORIUS SU savo pavaduotoju ZIGMU VAIŠVILA kūrė laukinį banditų kapitalizmą tip top pagal tą patį ČIUBAISOS modelį! O kone tuo pačiu metu A.Paulauskas kūrė Prokuratūros modelį. O kiek vėlia pagelbėjo su Čiornomirdino dujom atėjusiam Uspaskichui prasmukt į seimą. Ar ne laikas ir šiems žmonėms pateikt klausimų apie jų turto kilmę? 🙂

viskas puiku

mūsų geriausias draugas putinas ir toliau sėkmingai maudo rusiją sortyre: atpigino vodką, rusai geria ir šlovina jų duobkasį putiną 🙂

Chodarkovskis Trakuose

M. Chodorkovskis nepamiršo ir V. Putino šalininkų Europoje. Jie esą sieks „sugriauti Europos vienybę formuodami toleranciją V. Putino režimui“. Pasak, jo būtent šie veiksniai anksčiau ar vėliau pakirs sankcijų efektyvumą. „Būtent dėl to dabar reikia susimąstyti apie ilgalaikę strategiją“, – ragino buvęs „Jukos“ savininkas. Jis pabrėžia neraginantis nei nuolaidžiauti Kremliui, nei susitaikyti su agresija prieš Ukrainą. „Reikia ieškoti efektyvesnių, ilgesnio poveikio priemonių“, – apeliavo M. Chodorkovskis. Verslininkas ragino mažinti priemonių, veikiančių visą Rusijos ekonomiką, mastą ir plėsti tikslines sankcijas, nutaikytas į V. Putino aplinką, jėgos struktūras ir nusikalstamas organizacijas, kurios esą jau tapo akivaizdžiai naudojamos politikai. „Europa turi parodyti, kad įžūlus, neribotas turtėjimas – vienintelis šių žmonių tikslas. (…) Kad jie iš tikrųjų plėšia savo šalį, griauna jos tarptautinį autoritetą“,… Skaityti daugiau »

Chodarkovskis Trakuose

Buvęs Kremliaus kalinys ragina Vakarus atskleisti, kokiais turtais už Rusijos ribų disponuoja Kremliaus elitas ir režimo tarnai – esą tai yra žinoma, bet dėl nesuvokiamų aplinkybių nutylima.
Buvęs milijardierius ragina Vakarus susitelkti į kovą su dviem pagrindinėmis blogybėmis, sklindančiomis iš Rusijos: „korupcijos eksportu ir pinigų plovimu“.
„Europa, esu įsitikinęs, dar nėra susidūrusi su tokiu masyviu korupcijos eksportu, ir dar palaikomu valstybinių lygmeniu“, – tęsė jis.
M. Chodorkovskis neslepia manantis, kad informacijos apie pinigų srautus iš Rusijos ir V. Putino aplinkos finansines operacijas smarkiai paveiktų režimą.
„Rusija turi žinoti savo didvyrius. O Europa – savus. Ir svetimus“, – sakė jis

Chodarkovskis Trakuose

M. Chodorkovskis sako, kad Vakarai turi peržiūrėti sankcijas Rusijai, nes jos sutelkė rusų paramą Kremliui. „Sankcijos atliko savo teigiamą vaidmenį. Tačiau ilgalaikis dabartinių sankcijų efektas yra diskutuotinas“, – per konferenciją Vilniuje penktadienį sakė M.Chodorkovskis. Pasak jo, sankcijos suteikė politinės naudos prezidentui V.Putinui, nors jo ekonominių veiksmų laisvė ir sumažėjo. „Sankcijos padėjo konsoliduoti Rusijos elitą ir visuomenę aplink režimą. Nors ekonominės režimo galimybės susiaurėjo, politinės galimybės išsiplėtė“, – kalbėjo M.Chodorkovskis. M. Chodorkovskio pozicija dėl Vakarų sankcijų sulaukė kritikos. Buvęs milijardierius buvo klausiamas, ar nereikėtų sankcijas kaip tik plėsti, o Vakarams – peržengti savotišką Rubikoną ir pradėti realiai tiekti ginklus Ukrainai. „Bet koks sankcijų sušvelninimas dabar bus režimo priimta ir deklaruota kaip Vakarų silpnybė, kaip V. Putino gebėjimas suskaldyti Vakarus. (…) Aš… Skaityti daugiau »

teisė žinoti

hmm.. vakar netyčia per radiją aptikau „teisė žinoti” diskusijos galiuką, tai vyriokai gan griežtai kritikavo Chodarkovskį. Nežinau, kas dalyvavo, ba Miliūtė nesiteikė baigiant pasakyt pavardes, bet, spėju iš balso, kad daugiausiai kritikavo Bruveris.
Nors dabar Chodarkovskio mintis jog „Vakarai leidžia Rusijos žmones nuteikti, jog sankcijos nutaikytos prieš juos, o ne prieš tuos, kurie „juos apiplėšinėja jau dešimtmetį” , man atrodo visai teisingos…

Reiktų prisimint istoriją. Hitleinei Vokietijai taip pat buvo pasklebtos sankcijos, o ydų bendruomenės prezidentas Veismanas, net ekonominį karą buvo paskelbęs.

tiesa

Chod.. buvo užduotas emalonus klausimas dėl Krymo, į ką jis atsakė:
Dar vienas nepatogus klausimas – apie nuskambėjusius pranešimus, esą M. Chodorkovskis pareiškė, jog tapęs Rusijos prezidentu neatiduotų Krymo Ukrainai.
„Deklaravau savo poziciją, kad matau save dirbantį tik pereinamuoju periodu – nuo režimo žlugimo iki pirmųjų laisvų rinkimų. Akivaizdu, kad per šitą palyginti trumpą periodą sprendimas dėl Krymo negali būti priimtas“, s.
Pasak jo, režimo griūties atveju, laikinoji valdžia neturės pakankamo legitimumo tokiam sprendimui, o Kryme reikės surengti „sąžiningą referendumą“.

Putino draugas keršys Chodarkovskiui?

Šio dešimt metų Rusijos kalėjime praleidusio buvusio verslininko pavardė pastaruoju metu yra tapusi viešų diskusijų objektu. M. Chodorkovskis ne kartą pareiškė, kad krizės atveju norėtų siekti Rusijos prezidento posto, Paryžiuje jis net įsteigė judėjimą „Atvira Rusija“. Duodamas interviu „The Financial Times“ M. Chodorkovskis teigė esąs pasirengęs tapti laikinuoju lyderiu, jei tik rusai to panorėtų. Jis priimtų konstitucijos reformas, kad įtvirtintų įstatymo viršenybę, surengtų laisvus rinkimus ir tuomet atsistatydintų. V. Putinas šių M. Chodorkovskio pareiškimų nėra plačiai komentavęs. Per metinę spaudos konferenciją paklaustas, ar M. Chodorkovskis galėtų tapti prezidentu, V. Putinas šyptelėjo: „Kurios šalies?“. Tačiau jis pažymėjo, kad buvęs oligarchas turi teisę dalyvauti politiniame Rusijos gyvenime. Pastaruoju metu M. Chodorkovskis užsitraukė V. Putino statytinio Čėčėnijos prezidento R. Kadyrovo nemalonę, nes po… Skaityti daugiau »

egiptas

Karas Ukrainoje yra JAV karas pries Rusija. JAV tikslas yra stabdyti Rusija, Kinija ir Indija. Stabdymo budas vienas – kurstyti konfliktus ka JAV ir daro paskuinius 30 metu. Neimanomos jokios taikos derybos tarp Ukrainos ir Rusijos, kadangi ukrainieciu valdzia yra visiskai priklausoma nuo JAV ir jie vykdys JAV valia – t.y. kuo daugiau karo. Rusija automatiskai turi atsakyti tuo paciu, taciau Rusija neuzbaigia karo kaip Gruzijos atveju, todel kad, 1. Jauciasi kad dar gali tai padaryti t.y. kontroliuoja situacija. 2. Arba Putinas losia JAV naudai samoningai o gal ir nesamoningai, nes imanomi ivairus patareju infiltravimo variantai kai atrodo kad patriotas, taciau daro stretegines klaidas prieso naudai. JAV sioje situacijoje neatsitrauks kadangi jie nieko nepraranda nes losia svetimomis rankomis. Europos salys… Skaityti daugiau »

 Chodarkovskiui grasino Kodyriovas

M. Chodorkovskio pareiškimas sausio 9 d. paviešintas jo asmeninėje internetinėje svetainėje. Jis patikslino, kad ragindamas žiniasklaidą publikuoti pranašo Mahometo karikatūras jis „norėjo parodyti, kad teroristai nepasieks savo barbariškų tikslų, o atsaku į tokį įvykį galėtų tapti tik susitelkimas ir žodžio laisvės gynimas“. Socialiniame tinkle „Instagram“ R. Kadyrovas parašė, kad po Paryžiuje įvykusio teroristinio akto M. Chodorkovskis pasijautė „didesniu prancūzu nei Prancūzijos prezidentas“. R. Kadyrovo teigimu, Prancūzijai vykdant tyrimą ir darant viską, kas tik įmanoma, kad situacija nebūtų eskaluojama, M. Chodorkovskis savo ruožtu reikalauja visų žurnalistų pakartoti prancūzų leidinio patirtį. R. Kadyrovas įsitikinęs, kad dėl šių raginimų M. Chodorkovskis tapo „viso pasaulio musulmonų priešu“, o tai reiškia, kad jis tapo ir asmeniniu paties R. Kadyrovo priešu, rašo vesti.ru. „Šveicarijoje atsiras tūkstančiai… Skaityti daugiau »

 internauts - Letui Palmaičiui

štai jums ir „įžeisti musulmonų jausmai”.

Ką ir reikėjo įrodyti – tai chuligano Putino įžeisti jausmai dėl Mistral nepardavimo. O Jo draugas Kodyriovas,akivazdu, pasiuntė tuos žudikus. Griaičiausiai ir Sirijoje šie Putino musulmonai ruošia teroristus, nes pačius rusus per daug lengva atskirt iš veido.

Galvojau

straipsnis apie dabartine Lietuva… Nusivyliau.

sniego susitikimas

vBuvęs V. Putino patarėjas A. Illarionovas, kuris dabar yra vienas didžiausių jo kritikų, kandžiai kritikavo M. Chodorkovskio atsisakymą ryžtingai pareikšti, kad Rusija turėtų atiduoti Krymą Ukrainai. Buvęs V. Putino ministras pirmininkas Michailas Kasjanovas, kuris dabar taip pat yra vienas iš režimo opozicijos lyderių, ėmėsi kitokios taktikos. Jo teigimu, vienintelė Rusijos viltis yra tapti modernia Europos valstybe, o kaimyninių šalių teritorijų aneksavimas trukdo šiam tikslui.
Svarbiausias diskusijose aptartas klausimas – ar NATO ir ES deda užtektinai pastangų, bandydamos atremti Rusijos „hibridinį“ arba „dviprasmišką“ karą. Paradoksalu tai, kad šiuo atveju užkulisiuose vyksta daugiau veiksmo, nei galima įsivaizduoti. Tačiau viešai apie tai kalbėti vengiama, nes bijoma atbaidyti bailesnius mūsų sąjungininkus ir vyriausybių departamentus. Trumpai tariant, problemos yra mūsų pačių viduje.

Vakar

vakare R.Miliūtės laidoje dalyvavo labai kritiški,save gerai apsirūpinę,sotūs dvaro analitikai ir jau taip pliekė Chodorkovskį…Iš kur tas naivus noras ,kad po Putino į caro kėdę greitai nusės skaistus ir tyras angelas,kai Lietuvoje valdo galimai saugumietė D.Grybauskaitė,dabar atlikusi saugumietiškus viražus su Ulbinaite.Ir už viso to kažin ar nestovi galimai saugumietis V.Landsbergis?O ir sąjūdis juk buvo gana saugumietiškas ir desovietizacijos nebuvo…Kodėl Rusija turi imti po Putino ir nepasistatyti „gerojo” saugumiečio,jei mes to nesugebame,o laikome save kaip ir pavyzdingais?

Kodėl verta palaikyti Chodorkovskį,nežiūrint

jo praeities,-o ar lietuvių politikai šventi?Dabar labai tiktų Mato Evangelijos žodžiai:”Būkite gudrūs,kaip žalčiai ir taikūs,kaip balandžiai”…na,gal ir siuntė Putinas Chodorkovskį ar nesiuntė,bet jis geriau pažįsta rusišką dvasią ir jis teisus šiame etape.Svarbiausia šiame etape nors mažytė galimybė ,kad kažkas keistųsi,kad ir pačiame dvare,nes paprasti rusai Maidano nepadarys.Reikia ,kad ir mažos gijos,už kurios galima būtų užsikabinti,nes mus dabar saugo tik ukrainiečių kovos rytuose ir jų liejamas kraujas.O tai kelia didelį diskomfortą,jei ne vakarams,tai mums tikrai.Nes,jei ne Ukraina,jie atsibaladotų čia ir dabar.

Aplamai,norint

žinoti,kaip viskas bus toliau,tai reikia skaityti Biblijos siužetus.Laukia nukryžiavimas.Tik po to bus Prisikėlimas.Kas lips ar bus užkeltas ant kryžiaus iki režimas grius? Ir klausant vakar „Teisėje žinoti” fariziejiškai tikslius ir vos ne sąjūdietiškus buvusių komjaunuolių (gal ne visi jais buvo,bet dvasia panaši) pamąstymus,piršosi Šventraščio žodžiai,kurie tiktų dabar visai pasiklydusiai Europai :”Vieno dalyko tau trūksta:eik ,parduok visa,ką turi,išdalyk vargšams,tai turėsi lobį danguje.Tuomet ateik ir sek paskui mane”.(Mk 10,22)…Europa nori sočios,tingios ramybės,bet „Kaip sunku turtingiems įeiti į dangaus karalystę…Lengviau kupranugariui išlįsti pro adatos ausį…”(Mk 10,22)…Ar Europa ir Lietuvos dvaras bei sotūs jo liokajai pasiruošę kardinaliai keistis ir daug ko atsisakyti,kad ir dėl savo tautos daugiau įsileisti opozicinės nuomonės į eterį) vardan to,apie ką jie ugningai rėžia sočias kalbas saugioje studijoje… O rusai… Skaityti daugiau »

GALIMAI >> Vakar

galimai Vakar, galimai meLAVO, NES GALIMAI VAKAR YRA SAUGUMIETĖ, GALIMAI NEPROTINGA, NES GALIMAI NESUPRANTA, KAD SAUGUMIECIAI SAUGUMIECIU NEPUOLA, TAD GALIMAI VAKAR GALIMAI ŠMEIŽIKĖ, GALIMAI NUSIŠNEKĖJO, TAD GALIMAI TOKIOMS GALIMAI SAUGUMIETĖMS GALIMAI GERIAU BŪTŲ PATYLĖTI..

GALIMAI >> APLAMAI

GALIMAI GALIMA MIGRUOT Į RUSIJĄ, KUR GALIMAI MAŽIAU EUROPS SOČIOS IR TINGIOS RAMYBĖS IR DAGIAU ŠVENTRAŠČIO.. SKATERTI DAROGA…

P.S. Egiptas

O siaip galima pritarti Piontkovskiui – tokios slykscios ir begediskos propagandos nebuvo Tarybu Sajungoje (Sovietu sajungos net nera kada buve), taciau visa laika buvo „Vakaruose”. Rusija kaip diegianti kapitalizma – sparciai mokosi. Piontkovskiui aisku svetima propaganda yra skanesne uz sava. Supuves kapitalizmas, bet kaip jis skaniai kvepia…

Gintas

Įdomu būrų išgirsti ir rusų nuomonę apie įvykius Rusijoje, o ne tik piontkovskių, chodorkovskių ir kt. ten „vargstančių”, bet nenorinčių repatrijuoti iš tos baisios šalies.

Karo propogandai ir melui Lietuvoje NE !

,2015-01-22 d. 10 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Karo propagandai ir melui Lietuvoje – Ne“ Signataras Zigmas Vaišvila kviečia visus pasakyti NE karo propagandai ir melui, kuriuos viešai skelbia neatsakingi valstybės pareigūnai ir žiniasklaida. Zigmo Vaišvilos nuomone, neįmanoma nematyti, kad Lietuvoje paskubomis ir intensyviai ruošiamasi neleisti skelbti informaciją, prieštaraujančią Respublikos Prezidentės nuomonei. Toleruoti tai – reiškia vengti asmeninės atsakomybės dėl Lietuvos valstybės ir tautos likimo.’

AsA

Ne tikrai tokios slykscios propagandos kaip is vakaru neteko man girdeti ir matyti.Labai gerai prisimenu kai prasidejo tas ju maidanas kai is amerikos ir Eurosajuzo vaziavo ir vaziavo visokie brudai skatindami versti valdzia,o ka rasynejo Delfis ? juk jie taip laiko tuos Lietuvos zmones debilais patys rodo kaip ant Berkuto pareigunu buvo pilamas degantis benzinas ir dar jie drista sakyti kad tai taikus protestuotojai.Zmones jeigu nenorit kad jusu vaikai butu pedofilai palaikykite Rusija nes tik Rusija yra paskutis kelia jie nori supedofilinti visa pasauli.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top