Andriaus Švarplio replika apie D.Šakalienės Aspergerio sindromo įtaką jos politinei veiklai: „Ar rinkėjai neturėjo to žinoti prieš rinkimus?“

Visi sergantys psichinėmis ar kitomis ligomis minimum nusipelno žmogiškos užuojautos.

Aspergerio sindromas be kitų turi šiuos požymius: kitų žmonių lūkesčių ar jų poelgių priežasčių nesupratimas ir emocinio ryšio deficitas bei sunkumai bendraujant su žmonėmis.

Politiko atveju kyla pagrįstas klausimas: kodėl politikas, turintis sindromą su tokiomis savybėmis, tampa politinės reformos iniciatoriumi ir realizuotoju šeimos, tėvų, vaikų santykių sferoje? Srityje, kurioje itin svarbus žmonių poelgių, jų motyvų supratimas. Empatijos turėjimas, tėvų-vaikų emocinio ryšio suvokimas.

Ir apskritai, ar rinkėjai neturėjo to žinoti prieš rinkimus?

Nereikia suvulgarinti tokių klausimų, tačiau viešos politikos klausimus, liečiančius praktiškai visus piliečius ir dar tokiose intymiose srityse kaip tėvų-vaikų santykiai, turėtų svarstyti aukščiausios ir nepriekaištingos reputacijos asmenys.

Ir dar. Niekas čia nenori nuteisti ar nurašyti žmonių dėl psichinės ligos ar sindromų. Bet politikui yra keliami žymiai aukštesni standartai, nes jo sprendimai ar inciatyvos įtakoja visos visuomenės gyvenimą.

Šiuo konkrečiu atveju, „reforma“ pasižymėjo anti-empatiškais, prieš natūralius šeimos ryšius nukreiptu įstatymu ir praktika (pagal norvegišką modelį): tėvų kaltumo prezumpcija, tėvų atkirtimas nuo vaikų, indoktrinacija per „pagalbos kursus“, Vaiko teisių apsaugos institucijos melas inicijuojant feikines bylas tėvams (Kručinskų atvejis) ir t.t. Visiškas nesuvokimas tėvų-vaikų ryšio ir jo ardymas.

Norvegijoje yra dar baisesnių atvejų, kas rodo sistemos atnžmogiškumą. Ir viso to smaigalyje Lietuvoje buvo ši politikė.

Kadaise Haroldas Laswellas rašė, kad politikų psichinės ir psichologinės motyvacijos/traumos neabejotinai formuoja jų politinę veiklą.

* * *

Ritos Miliūtės interviu su politike rasite ČIA.

Beje, pirmąkart jis buvo paskelbtas pavadinimu „Dovilė Šakalienė: Kartais jaučiuosi kalta, kad daugeliui per karantiną sunku, o man kaip tik patogu“. Kilus, švelniai tariant, šurmuliui pavadinimas pakeistas „Šakalienė apie tai, kaip atrodo gyvenimas su Aspergerio sindromu“.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ką ir reikėjo įrodyti

pala, pala, o juk prieš dar visai nesenus rinkimus (ne ką tik prasiritusius) rašyta, kad ta veikėja serga vėžiu. Visokie delfiai trimitavo. Tai kaip čia dabar gaunasi?

Tvankstas

Šakalienė apgavo su savo liga per abejus rinkimus ir tai teisinga ?

Tvankstas

Kai tokie politikai valdo, tai niekaip negali suprasti – kodėl politika yra amžina schizofrenija, ir kada tai baigsis ?

jutas

Kokia liga serga tie, kurie nori išdarkyti lietuvišką abėcėlę? O tie, kurie aiškina, kad Dievas lietuviškai nelabai supranta?

Tvankstas

jutas – reikėtų kiekvieniems rinkimams kiekvienam kandidatui pristatyti psichiatro patvirtinimą apie psichinių ligų turėjimą ar neturėjimą.

Ekspertas

Pas juos visus ten ne visi namie…

Vadinasi ir su piliečiais ne kas, jei tokius renka.

Autorius teisus

manyciau, dar galima prideti, kad kazkada priesrinkiminej reklamoj ji demonstravo ir kokiais vaistais ta savo ‘neurotipa’ valdo 🙂

...

O viespatie,kaip izgazdino,siaubas.Bet bent tiek gerai,kad papasakojojo kuom galimai serga.Jei kas nors is tevu auginanciu vaikus taip papasakotu,tai mano kaimynas sako,kad iskarto atimtu vaikus.Juk auginti vaikus labai sunku,jie triuksmauja,daug klausimu uzduoda,reikalauja demesio,susipesa.Tai kaip auginti vaikus,kaip su jais bendrauti???Teisingas Svarplio pastebejimas.Tik blogai,kad zmones lysdami i seima,to nepasako ir eina tokias pareigas,kur nulemia zmoniu likimus.

Dr.L

Abraomas Linkolnas ir Dzordzas Vasingtonas, spejama, turejo Aspergerio sindroma. Tai ju negalima buvo prie politikos prileist? Kaip ir Maskas, Dzobsas, Geitsas, Tesla, …. Atsargiau reiketu gal su tokiom replikom sklaidytis.

Tvankstas

Dr. L – ‘spėjama’, tai bobučių pliaukštų lygis. Pažvelgus į Gretos Thunberg ir D. Šakalienės nuotraukas, matome daug bendro, jau tas akių žvilgsnis daug pasako, ko neturi ‘spėjamieji’. Na ir kas, kad mokslininkai turi psichinę ligą ? Jei jie neina į politiką, neįtakoja įstatymų leidybos, tai niekam netrukdo, bet kai B. Gates eina Pasaulio Premjero pareigas, tai psichiatrų išvados tikrai reikalingos apie jo smegenų sveikatą. Ir reikalauti tokios pažymos yra teisėtas veiksmas. Esu atlaikęs 3 forensinės psichiatrijos korifėjų ekspertizes, tai jiems galioja drg. A. Vyšinskio aksioma : ‘duokite mums žmogų, o straipsnį mes rasime’. Kaip kuriamos išvados ? Jei jausmingai ir atšiai atsakai į kvailumu spindinčius klausimus, dar išjuoki, tai esi schizofreniškas, jei tyli – esi autistas, ir t.t. Visi… Skaityti daugiau »

Jutai,

kad Dievas lietuviškai nesupranta mums aiškina strateginė partnerė, kuri neužilgo gali mus praryti.

Tvankstas

Ekspertas – jei sugeba nuslėpti savo protinę įgimtą ligą ir taip apgauti dviejuose Seimo rinkimuose, tai turi būti APKALTA besąlygiškai, kaip pamoka ateities apgavystėms ir įvesti privalomą psichiatrinę pažymą kiekvienam kandidatui į Seimą.

Raigerdas

Gerbiamas Andrius Švarplys palietė tokius puvėsius, kad juos iškabinti vienu ypu, praktiškai neįmanoma. Komentatorius Tvankstas labai teisingai parašė, kad ” psichiatrai bet kurį žmogų pripažins psichiškai nesveiku turėdami teisėsmaugos užsakymą, tas galioja pagal KGB vadovo J.Andropovo aksiomą visiems pasaulio psichiatrams : ‘kalbantys prieš sovietinę santvarką yra psichiškai nesveiki’ (dabar – prieš Mokslinį Kovidą ir LGBT)”. Kodėl vyksta šita nesąmonė? Todėl, kad PSICHIATRIJA BUVO PRIPAŽINTA MEDICINOS SRITIS. Patys psichiatrai tai pramušė per savo lobistus. Psichiatras negali būti mediku, nes medicinos ligų nustatymo pagrindas yra diagnozė, kuri nustatoma pagal šlapimą, pagal kraujo analizę, rentgeno analizę ir kt. fizinius požymius kūne. Štai koks nors trenktas psichiatras aiškina savo pacientui, kad jis „serga depresija”. Pagal kokius požymius jis tai įvardina kaip ligą? Pagal kraujo… Skaityti daugiau »

Niekas nerinko,

praslydo su vėjeliu per tas kiauras juodas skyles įstatymuose.

Bet

Nesveikai atrodo ir laidos vedėja, su savo partneriu an kelių

Mumu su Brisiumi

na, matyt, sparčiai artėjame į 1914 m. vasaros situaciją…

ah1

pastirę akys seniai šaukte šaukė apie psixinį ligonį valdžioje. Na tai jūs man pasakykit psixiniams ligoniams vieta seime ar ne vieta seime?
Išsprogę akys, „begiojančios akys” taip pat šaukte šaukia… Runkeliams tai nė sakyti nereikia apie ką pastirę, išsprogę, bėgiojančios akys „šaukia”.

Tvankstas

B. Gates ruošiasi užtemdyti Saulę žmonėms : ht tps://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-7350713/Bill-Gates-wants-spray-millions-tonnes-dust-stratosphere-stop-global-warming.html

vajė

Beprotė seime?

Rinkėja iš Kauno

o aš dar nuo tų laikų , kai ji dirbo tame Žmogaus teisių institute (iš kur ją paskui išgrūdo), pamačiusi ją kokioje tv laidoje galvodavau: kas yra ne taip, kodėl ji man primena bejausmį robotą? Ypač įstrigo viena tv laida, kur buvo aptarinėjama kažkokia itin jautri ir skandalinga situacija, susijusi su vaikais (dabar jau nepamenu, gal tai buvo apie Deimantę Kedytę). Šakalienė atėjo su sniego baltumo peruku (matyt nuo chemoterapijos) buvo nuplikusi) ir kaip automatas ledine Sniego karalienės intonacija atbarškino kažkokią barnevernet stiliaus kalbelę. Nepasibaigus laidai, ji pakilo ir šaltai išėjo iš studijos, neatsakiusi nė į vieną diskusijos dalyvių klausimą. Burbtelėjo, kad neturi laiko, jos laukia kitur. Kaip robotas iš anekdoto: „Išeinu, nes man baterijos nusėdo”. Tai dabar, ko gero,… Skaityti daugiau »

Žemyna

Ar tikrai ji buvo RENKAMA? Ne sąrašu įvesta? Jis atsiradimas Seime buvo keistokas. Neprisimenu nieko smulkiau, tik kad tuomet spaudoje buvo paviešinti kažkokie nesutarimai, iš elgesio matėsi, jog ji neskiria vadovo nuo pavaldinio kompetencijų, buvo atleista iš darbo, ir staiga – prašom į Seimą. Situacija tikrai keista buvo.

>Tvankstas       2020-12-30 22:02

nėr ko stebėtis, – gi žemiau komentatorius Dr.L(…Lebionka???…) baisiausią 20 a. pamišėlį bilį nurodė ligonių sąraše.
Jam gali kilt noro ne tik saulę pritemdyti, bet ir mėnulį į savo dvaro parką parsitempti…
Tuo tarpu amerikėnų liaudis dainuoja https://www.bitchute.com/video/BJm3k0is5vtW/ „bilis yra wankeris”. Gūglė patars kaip išversti.
O, pasirodo ir čia cenzūra. Tiek to. Lietuviškai- smauklys. Ne smauglys.
Kai beprotį, save, turbūt, įsivaizduojantį būsimos pasaulio vyriausybės premjeru, liaudis ima atvirai lazdavoti tokiomis dainuškomis, tai jau ženklas apie artėjančią atomazgą. O visokia ten vietinė lietuviška smulkmė išsilakstys į plyšius kaip tarakonai naktį virtuvėje uždegus šviesą.

Dzeikas

Na gal reiketu buti atlaidesiems?
Jeigu sindromas ne Dauno, tai tada dar ne tragedija.
O patikrinti zmogaus sveika prota nera taip sudetinga:
Uzfiksuokite specialiu aparatu tikrinamojo galva ir parodykite jam $100 banknota. Jeigu vyzdziai pleciasi – zmogus neturi Dauno sindromo ir sh. nuo bulkutes skiria.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top