Andrius Kubilius: „Esame stebuklų šalis“

Siūlome Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus kalbą partijos suvažiavime, įvykusiame gegužės 1 d.

Sveikinu su partijos 21-uoju gimtadieniu!

Sveikinu su dešimtosiomis europietiško krikšto metinėmis.

Sveikinu su tuo, ką pasiekėme savo darbu, tikrieji Lietuvos darbininkai, tikrieji valstybės darbininkai!

Nepaisant abejingųjų daugumos, nuo pat Kovo 11-osios mes stūmėme ir traukėme Lietuvą tolyn nuo Rytų ir arčiau Vakarų. Ir mes buvome teisūs. Draugas Putinas mūsų teisumą šiandien akivaizdžiai įrodo.

Mes visada buvome ta partija, kuri žiūrėjo į priekį. Kiti ilgą laiką nedrąsiai dairėsi atgal, atgal į sovietinę praeitį. Mes su tuo nesutikome. Ir mes buvome teisūs!

Mes visada buvome ta partija, kuri drąsiai sakėme, kad Rytuose bręsta grėsmė, kiti sakė, kad reikia ant kelių atsiklaupus su Rytais kalbėtis ir gal tos grėsmės nebebus. Bent jau jų verslui. Mes su tuo nesutikome. Ir mes buvome teisūs!

Mes visada buvome ta partija, kuri sakėme, kad Lietuva turi veržtis į Vakarus, nes Vakaruose rasime ir saugumą, ir gerovę. Kiti žiūrėjo, ką tuo klausimu pasakys Rytai. Mes su tuo nesutikome. Ir mes buvome teisūs!

Mes visada buvome ta partija, kuri sakėme, kad moderni, konkurencinga, sėkminga, verta mūsų pasididžiavimo Lietuva gali būti sukurta tik išnaudojant narystės Europos Sąjungoje teikiamas galimybes ir paramą. Kiti siekė, kad Europos Sąjungos parama sukurtų tik jų asmeninę sėkmę. Mes su tuo nesutikome. Ir mes buvome teisūs!

Mums, mūsų kartai labai pasisekė. Mes tapome liudininkais bent dviejų didžiulių istorinių Lietuvos stebuklų. Kovo 11-osios stebuklo ir 2004-ųjų gegužės 1-osios, narystės Europos Sąjungoje stebuklo. Nesakau, kad mes tuos stebuklus sukūrėme, bet tikrai padarėme daug, kad tie stebuklai įvyktų. Ačiū Jums visiems už tai, kad esame stebuklų karta.

Džiaugiuosi ir tikiuosi, kad mano anūkams tokių stebuklų nebeteks matyti. Gal gyvenimas ir bus politiškai nuobodesnis, bet tik senovės kinai savo priešams linkėdavo įdomaus gyvenimo. Tikiuosi, kad XXI amžiuje Lietuvai vėl iš naujo nereikės kovoti už savo nepriklausomybę ir už naują integraciją į europietišką saugumo ir taikos erdvę. Žinau, kad imperijos miršta sunkiai, matau, kaip draugui Putinui yra sunku, bet jo siekis išgelbėti mirštančią imperiją yra beviltiškas. Toks yra istorijos dėsnis.

Putino pradėtas teroristinis karas Ukrainoje yra beviltiškas mirštančios imperijos kolonijinis karas. Jis gali būti sunkus, tragiškas, bet mirštančios imperijos juos pralaimi.

Ukraina šiandien kovoja didvyrišką kovą. Karas su Putino režimo agresija ir didžiarusišku šovinizmu nėra lengvas. Bet tai karas ne tik už Ukrainą, tai karas už civilizuoto pasaulio ir civilizuotos Europos saugią ateitį, tai karas atveriantis civilizuotam pasauliui akis su kokia necivilizuota Putino režimo agresija pasaulis turi reikalų. Todėl šiandien mes galime tik dar kartą pasakyti paprastus žodžius, kuriuos visi per šiuos mėnesius gerai išmokome: Slava Ukraine!!!

Šiandien mes švenčiame 10 metų mūsų narystės – tai 10 metų Sėkmės istorija. Buvo visko, bet iš esmės pasiekėme labai daug. Esame geriausias įrodymas, kad to meto ES sprendimas plėstis į Rytus buvo išmintingas ir teisingas. Tai lėmė mūsų sėkmę, tai lėmė ir Europos Sąjungos sėkmę. Todėl šiandien Europa turėtų padaryti paprastą sprendimą – jeigu nori tokios pat sėkmės, reikia drąsiai toliau plėstis į Rytus. Jeigu Europa nori sustabdyti Putino režimo agresiją rytoj, šiandien turi duoti garantiją Ukrainai, Moldovai ir Gruzijai, kad jos ateityje taps Europos Sąjungos narėmis, kai bus tam pasiruošusios pagal techninius europinius standartus.

Šiandien čia, Suvažiavime, mes turime visą būrį brangių draugų su mumis. Ne tik iš tokį pat stebuklą švenčiančių kaimynų latvių ir estų, ne tik iš Europos Parlamento ir EPP vadovybės, bet, svarbiausia, turime draugų iš Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Baltarusijos. Jie turbūt pavydi mums mūsų šventės, bet mes lietuviai esame dosnūs – mes viską padarysime, mielieji, kad jums ilgai netektų mums pavydėti. Tai mūsų įsipareigojimas jums. Tai mūsų tyli priesaika Maidano „dangiškajai šimtinei“.

O dabar leiskite man žvilgtelėti į ateitį, į ateinančius dešimt metų. Ir leiskite man įvardinti, ką mes turime pasiekti per tą ateinantį dešimtmetį, kuris, mano įsitikinimu, gali ir turi būti mūsų sėkmės istorijai ne mažiau svarbus nei prabėgęs dešimtmetis, kurį šiandien švenčiame.

Ateinantys dešimt metų – nauja dešimtis tikslų

1. Po politinės ir ekonominės integracijos į Europos Sąjungą svarbiausias tikslas toliau – infrastruktūrinė integracija. Laidais, dujų vamzdžiais, bėgiais, keliais, pinigais turime integruotis į Europos Sąjungos branduolį – tai strateginis ateinančių 10 metų mūsų tikslas.

2. Prieš dešimt metų svajojome, kaip ekonomiškai pasivyti ir pralenkti Estiją. Praeitais metais pagal „Eurostat“ duomenis tai jau pavyko pasiekti. Kita svajonė – į Europos ekonomikų stipriausią dešimtuką patenkanti Lietuva – tai ateinančių 10 metų mūsų tikslas.

3. Aukščiausius europietiškus standartus atitinkanti moderni Lietuvos švietimo sistema – tai kitų dešimties metų mūsų tikslas.

4. Europietiškus standartus atitinkanti socialinės rinkos gerovė visiems – tai ateinančių dešimties metų mūsų tikslas.

5. Saugi Lietuvos energetika, nepriklausanti nuo Rusijos diktato ir pilnai integruota į europines sistemas – tai ateinančių dešimties metų mūsų tikslas.

6. NATO aukščiausius standartus atitinkantis karinis Lietuvos saugumas – tai ateinančių dešimties metų mūsų tikslas.

7. Saugios europietiškos erdvės į rytus nuo Lietuvos plėtra ir įsitvirtinimas – tai kitų dešimties metų mūsų tikslas.

8. Rytų kaimynystės šalių narystės Europos Sąjungoje realybė – tai kitų 10 metų mūsų tikslas.

9. Energetiškai nuo Rusijos nepriklausanti Europa – tai ateinančių 10 metų mūsų tikslas.

10. Saugi, nešovinistinė ir europietiškai persitvarkanti Rusija – tai ateinančių 10 metų mūsų tikslas.

Štai toks yra man suprantamas mūsų laukiančio dešimtmečio Lietuvos sėkmės tikslas.

Kaip jį pasiekti?

Pasakykime paprastus žodžius – Lietuva gali! Pasakėme juos tyliai, o dabar pasakykime garsiai (visa salė): Lie-tu-va ga-li!!!

Esame šalis, kur svajonės tampa realybe, esame stebuklų šalis, nes mes tikime Lietuva, tikime Europa!

Kaip žinote iš Švento rašto – nėra darbų be tikėjimo, nėra tikėjimo be darbų. Kad per sekančius dešimt metų savo tikėjimą paverstume darbu, turime viską padaryti, kad jau gegužės 11-ąją Lietuva išrinktų pirmame ture Prezidentę, o gegužės 25-ąją į Europos Parlamentą Lietuva išrinktų tvirtus dešiniuosius, nes tik taip rasis Tvirta Europa ir joje Saugi Lietuva.

Prie darbo, sesės ir broliai!!!

Šaltinis: tsajunga.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top