Andrius Navickas. Quo vadis TS-LKD? (I)

Bernardinai.lt

Šių svarstymų priešistorė

Pradėsiu nuo teksto gimimo aplinkybių. Turiu pažįstamų ar net bičiulių įvairiose Lietuvos partijose, taip pat ir TS-LKD. Tiesa, pastarieji ne kartą man priekaištavo, kad šiai partijai esu reiklesnis nei kitoms. Jie tikrai teisūs. Pats kurį laiką buvau šios partijos narys ir pasitraukiau ne protestuodamas, bet pradėdamas dirbti darbą, kuriam partinė priklausomybė tikrai nepadeda. Iki šiol esu įsitikinęs, kad didžioji TS-LKD narių dauguma yra puikūs, pilietiški ir pasiaukojantys žmonės, siekiantys bendrojo gėrio. Tad ir iš TS-LKD pradedu reikalauti, jog ji būtų kur kas daugiau nei viena iš politinių gaujų.

Nesu politinio konservatizmo entuziastas ir įvardiju savo politines pažiūras kaip krikdemiškas. Puikiai suprantu, kad partijoje, kur turi sugyventi konservatoriai ir krikdemai, užprogramuota tam tikra politinė įtampa. Tačiau, mano galva, ji gali būti net svarbus kūrybiško politinio veikimo šaltinis. Pavyzdžiu šiuo atveju galėtų būti Vokietijos krikščionių demokratų sąjunga, kuri telkia tiek konservatorius, tiek krikdemus, tiek tuos liberalus, kurie neneigia krikščioniškų vertybių.

Ne kartą viešai išsakiau abejones, kad TS-LKD eina visai kitu keliu nei vokiečių KDS, tai orientuojasi į JAV neokonservatorius, tai tampa viena iš genetiškai modifikuoto technokratinio liberalizmo atmainų. (Kodėl „genetiškai modifikuoto“? Nes europietiška liberalizmo tradicija savo esme nėra technokratinė – ji gimsta iš meilės laisvei, o ne pinigams).

Būtent su pasirinkta technokratine politine strategija esu linkęs sieti ir tai, kad TS-LKD netapo tikra solidarumo ir subsidiarumo principų gynėja Lietuvoje. Pažįstu labai daug žmonių, kurie kažkada balsavo už TS-LKD, o pastaraisiais metais jaučiasi išduoti, nusivylę. Kai apie tai sakau savo pažįstamiems TS-LKD partijos nariams, jie dažnai atšauna, kad pernelyg sutirštinu spalvas ir esą esu vienas iš tų, kurie nori matyti blogus, o ne gerus dalykus TS-LKD veikloje. Ką padarysi – rūpestį nesunku supainioti su piktdžiuga.

Po akivaizdžiai TS-LKD pralaimėtų savivaldos rinkimų, bandžiau, kiek įmanoma švelniau, diagnozuoti situaciją, rašydamas, kad tai TS-LKD sutemos, kuriose yra ir pragiedrulių, ir dabar daug kas priklauso nuo partijos vadovybės: kokią analizę ji atliks, kokias priežastis įvardins ir kokių veiksmų imsis.

Deja, netrukus visi išgirdome dabartinio partijos primininko ir jo aplinkos vertinimus, kas visos problemos kyla tik dėl to, kad suteikta galimybė savivaldos rinkimuose dalyvauti taip pat ir visuomenininkams. Kitaip sakant: „mes viską darėme gerai, kalta tik aplinka“.

Kažkur girdėta?

Dar po kelių dienų driokstelėjo Andriaus Kubiliaus pareiškimas, kad jis nedalyvaus netrukus vyksiančiose partijos pirmininko rinkimuose. Nustebino, tačiau, kai apmąsčiau šį sprendimą, negaliu nesutikti, kad jis logiškas. Nepasitenkinimas partijoje A. Kubiliaus vadovavimo vis augo. Net jei būtų pavykę išlaikyti pirmininko pareigas apeliuojant, kad Rusijos grėsmės akivaizdoje nevalia keisti pirmininko, Seimo rinkimai nieko gero nežadėjo.

A. Kubilius teisus – TS-LKD turi šansą iš esmės pakeisti savo vaidmenį politiniame gyvenime tik tokiu atveju, jei bus pasiųsta žinia, kad partija keičiasi. Tačiau mane labai nustebino antroji A. Kubiliaus pareiškimo dalis. Jis paskelbė, kad turi įpėdinį ir juo yra europarlamentaras Gabrielius Landsbergis.

Tikrai nepažįstu tiek šio jaunuolio, jog galėčiau juo žavėtis ar piktintis. Jo tėtis tikrai talentingas kūrėjas, senelis – vienas didžiausių šių laikų Lietuvos politikų. Jis pats buvo labai aktyvus rinkimų kampanijoje į EP. Tiesa, mane nemaloniai nustebino, kai jis įteikė Delfi.lt vyr. redaktorei pompastiškame šio portalo gimtadienio šventime naują „Charlie Hebdo“ žurnalo numerį kaip žodžio laisvės simbolį. Tai, kad G. Landsbergis žavisi Delfi.lt, – jo asmeninio skonio reikalas. Tačiau jei jis žavisi skandalingo prancūzų žurnalo darbo stiliumi, man sunku įsivaizduoti, kaip jis ras bendrą kalbą su dauguma TS-LKD žmonių.

Tačiau dar labiau mane nustebino tai, kad partijos pirmininku visai rimtai siūlomas žmogus, kuris visiškai nepažįsta procesų šios partijos viduje. Jis įsijungė į partiją tik prieš EP rinkimus, o paskui išvažiavo darbuotis į Briuselį.

Svarbiausia, kad jaunas? Na, yra toks jaunas Seimo narys Liutauras Kazlavickas. Jauna politikė Agnė Bilotaitė vadovauja vienam didžiausiam TS-LKD skyriui. Pagaliau, jauna politikė Radvilė Morkūnaitė turi jau solidų partinio darbo stažą.

Apie visa tai užsiminiau Facebook paskyroje dar pridurdamas, kad A. Kubilius bando gražinti į politiką abejotiną nepotizmo tradiciją. Abejotina man pasirodė ir tai, kad savo įpėdinius paprastai siūlo tie, kurie pasitraukia iš politikos dėl garbaus amžiaus ar yra išnaudoję statute ar Konstitucijoje leidžiamą kadencijų skaičių. A. Kubilius, kiek suprantu, traukiasi dėl to, kad partija pralaimi, o ne dėl to, kad jo vadovavimas buvo ypač sėkmingas, bet jis pats nusprendė, jog reikia trauktis, kol esi šlovės zenite.

Netrukus sulaukiau labai piktos reakcijos. Man buvo viešai paaiškinta, kad aš nusenau ir nebesuprantu, kaip svarbu jauniems žmonėms suteikti galimybę politikoje. Taip pat man buvo paaiškinta, kad esu krikdemiško „talibano“ gerbėjas. Pagaliau, vienas pažįstamas TS-LKD aktyvistas man išsakė net septynias priežastis, kodėl esą G. Landsbergis kur kas geresnis kandidatas nei I. Degutienė. Išklausiau. Skambėjo įspūdingai, bet nė vienas iš jo argumentų man neatrodė tikrai solidus.

Deja, kai bandžiau atsakyti, jis jau nesiklausė. Politiniai monologai yra tapę įprastu mūsų laikų politinės komunikacijos būdu. Tad man nieko neliko, kaip viešai atsakyti į visus septynis teiginius, kodėl esą G. Landsbergis būtų kur kas geresnis TS-LKD pirmininkas nei I. Degutienė.

Septyni G. Landsbergio šalininkų argumentai, kodėl jis būtų geresnis partijos pirmininkas nei viena iš dabartinių partijos lyderių I. Degutienė:

a) jis kur kas geriau moka užsienio kalbas;
b) jis jaunesnis;
c) jį remia galingas A. Kubiliaus ir V. Landsbergio tandemas;
d) jis užkirstų kelią partijos radikalizacijai ir virtimui lietuvišku „talibanu“;
e) jis patrauktų paskui save didesnę visuomenės dalį per Seimo rinkimus;
f) jis lengviau sugebėtų pritraukti verslininkų paramą;
g) jis būtų ryžtingesnis partijos vadovas.

Turiu vilties visus šiuos argumentus išanalizuoti kelių tekstų cikle.

I. G.Landsbergis lenkia I. Degutienę užsienio kalbų žiniomis.

Neabejoju, kad G. Landsbergis, ilgai dirbęs Užsienio reikalų ministerijoje, kur kas geriau kalba angliškai nei I. Degutienė. Netgi spėju, kad jis geriau gaudosi tarptautiniuose procesuose, yra labiau išnagrinėjęs svarbius užsienio politikos klausimus. Mano galva, tai viena iš priežasčių, kodėl Gabrielius kandidatavo į Europos Parlamentą, o Irena – ne.

Jei manęs paklaustų, kas iš šių dviejų politikų gali sėkmingiau dirbti EP, neabejodamas atsakyčiau, kad Gabrielius. Jo kandidatūrą rinkčiausi, jei vyktų bet kurios partijos tarptautinio sekretoriaus rinkimai. Jis galėtų būti tikrai neprastas Užsienio reikalų viceministras. Tiesa, ministro poste norėčiau matyti kiek labiau patyrusį, turintį daugiau politinės patirties ir didesnį autoritetą visuomenėje politiką.

Tačiau ar anglų kalbos žinios yra iš tiesų vienas svarbiausių kriterijų, renkantis partijos, kuri turi ambicijų vadovauti Lietuvos politiniam gyvenimui, vadovą? Mano galva, kur kas svarbiau jau sukauptas socialinis kapitalas, patirtis ir Lietuvos žmonių gyvenimo realijų išmanymas. Jei vadovautumėmės šiais kriterijais, kandidatus sunku net lyginti. I. Degutienė buvo Socialinės apsaugos ir darbo ministre, ne vienerius metus vadovavo Seimo socialinių reikalų komitetui, pagaliau, buvo Seimo pirmininkė.

Sutinku, kad nė vienas žmogus nėra tobulas, visi politikai daro klaidas, tačiau neteko girdėti, kad I. Degutienė prastai atliko pareigas, kurias užėmė.

Net tobulas anglų kalbų mokėjimas nepadės susikalbėti su kitos partijos atstovu sudėtingose derybose, jei neturi derybininko talento, autoriteto ir trūksta gilaus politinių procesų pažinimo.

Beje, ar I. Degutienei kas nors galėjo prikišti, kad prastos užsienio kalbų žinios jai trukdė sėkmingai atlikti Seimo pirmininkės pareigas? Trukdymų iš tiesų buvo daug, tačiau dauguma jų, deja, kilo iš pačios I. Degutienės partijos, iš žmonių, kuriems nepatiko, jog jos reitingai pernelyg dideli, gerokai didesni nei partijos pirmininko.

II. I.Degutienė yra vyresnė nei G. Landsbergis.

Sutinku, kad šis argumentas gali būti populiarus jaunimo kultą išpažįstančioje visuomenėje. Kitas dalykas, kiek tokio kulto išpažinimas dera su TS-LKD vertybėmis? Kas kitas, jei ne konservatoriai, turėtų žinoti, kad nauja – nebūtinai geriau nei sena? Katalikų Bažnyčia labai sena institucija ir tikrai nemanau, kad ji prastesnė už kurią nors neseniai susikūrusį New age grupę.

Nuo Antikos laikų patirtis buvo suvokiama kaip labai svarbus bet kurio politiko privalumas. Tačiau lietuviškojo konservatizmo (ar genetiškai modifikuoto liberalizmo?) atstovai, regis, išrado teoriją, kad atsinaujinimas (labai svarbus kiekvienos gyvybingos politinės partijos bruožas) yra ne kas kita kaip atsijauninimas.

Kiekvienoje partijos paprastai egzistuoja įvairovė, konkuruoja įvairios politinės strategijos, Kai viena iš jų patiria politinį bankrotą, labai svarbu, kad tai nesunaikintų partijos, bet pastaroji atrastų jėgų pasiūlyti atnaujintą politinę strategiją.

Jau daugiau nei dešimtmetį Tėvynės sąjungą bandyta paversti liberalizmui draugiška politine jėga. Nors per tą laiką Tėvynės sąjunga susijungė su Lietuvos krikščionimis demokratais, tačiau vyraujanti politika buvo liberali politika su konservatyvios retorikos padažu.

Dabar TS-LKD nariai turi įvertinti, kiek tokia strategija juos tenkina. Savivaldos rinkimai sukėlė ypač daug abejonių dėl jos gyvybingumo. Kodėl žmonės turi balsuoti už TS-LKD, jei yra Liberalų sąjūdis, turintis aiškesnę visuomenės viziją? Kol atrodė, kad TS-LKD sugeba pretenduoti į liberalių rinkėjų balsus, sakyta, kad ši partija elgiasi gudriai, tačiau, kai pasirodė, jog Liberalų sąjūdis subrendo duoti stiprų atkirtį ir perėmė didmiesčių politinę kontrolę, iškilo natūralus klausimas – ką į tai gali atsakyti TS-LKD?

Tarsi natūraliai piršosi variantas – suteikti galimybę partijos viduje puoselėjamai krikdemiškai politinei strategijai. Tai būtų tikrasis partijos atsinaujinimas. Aišku, kiekvienas atsinaujinimas yra sudėtingas ir rizikingas procesas, bet kartais jis tiesiog būtinas. Paradoksalu tai, kad dabartinis partijos pirmininkas A. Kubilius, pripažinęs, kad rinkimai partijai nebuvo sėkmingi, nusprendė, kad pakaks vadovybės atjauninimo, išlaikant tą pačią politinę strategiją.

Beje, paradoksalu, bet labai panašiai, kaip A. Kubilius, po rinkimų kalbėjo ir Darbo partijos lyderis Viktor Uspakich. Jis taip pat sakė, kad svarbiausia atjauninti partiją. Na, Darbo partija niekada negarsėjo turinti vertybinį turinį, tad ten telieka perstatinėti lyderių kėdes. O kaip su TS-LKD?

Ar iš tiesų tai, kad G. Landsbergis neturi partinio darbo patirties, yra privalumas?

Nemanau, kad Andrius Kupčinskas Kaune pralaimėjo vien dėl to, kad yra jaunas politikas, tačiau faktas tai, kad jaunystė nebuvo pakankamas politinis koziris rinkėjams ir jis pralaimėjo gerokai vyresniam V. Matijošaičiui.

Ar M Majausko jaunystė buvo jo privalumas kovoje dėl Vilniaus mero posto? Šalia taip pat jauno Remigijaus Šimašiaus jis atrodė kaip mokinukas politikoje. Vien dėl to, kad R. Šimašius turi daug kartų didesnę politinio veikimo patirtį. Beje, prisiminkime, kad dar prieš ketverius ar daugiau metų liberalams Lietuvoje sekėsi kur kas prasčiau. Iš dalies ir dėl to, kad jų lyderiui Eligijui Masiuliui reikėjo sukaupti politinę patirtį.

I. Degutienė buvo tikrai ne jauniausia Seimo pirmininkė, bet, bent jau mano įsitikinimu, geriausia per visa atkurtos Nepriklausomybės laikotarpį.

Jei TS-LKD nariai iš tiesų nori atsinaujinimo, tai svarbu ne tik pakeisti pirmininką, bet ir pakeisti dabartinę politinę nomenklatūrą, atsakyti į klausimą – ar nepribrendo pokyčiai tuose skyriuose, kurie itin prastai pasirodė Savivaldos rinkimuose? Pagaliau, būtina akcentuoti atsinaujinimą ir partijos programoje ir tai tikrai ne tas pats, kas pareikšti, jog būtiną viską daryti moderniau.

(Bus daugiau)

bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
45 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Letas Palmaitis Autoriui

Tik neseniai man pateko į rankas Jūsų knyga „Laisvų žmonių bendruomenė?” Nuo pat čečėnų laikų netekęs pagarbos „Bernardinams” už prezidento Maschadovo pavadinimą „sukilėlių vadu”, labai nustebau. Sveikinu, atsiprašau, jei kada esu Jus užgavęs. Tačiau nesuprantu, kaip tokią knygą galima derinti su tikėjimu Europos Parlamentu, „partijomis” ir visu satanistiniu orveliniu cirku.

Afigiet

Prabilo Snoro vagis Gegutienė. Kaip jaučiasi sūnus pavogęs iš banko 645.000 litų???

Kubiliniams

O nuo kada lavoną galima atgaivinti?

Godumui ribų nėra

Po tvartuko, perkeltų žemių, laimingų europarlamentaro vietos „burtų”, atėjo eilė konservų partijos prichvatizacijai. Nuoširdi užuojauta sąžiningiems idėjiniams tos partijos nariams.

Liepa-Autoriui

Turit daug sentimentų”kregždutėms”.Deja,daugelis teigia – Jūsų expartiečiai Lietuvą apdergė labiau,nei visi kiaulių kompleksai kartu sudėjus…//Nėra ko ten reanimuoti.O ir nebuvo.// Net ir tai,kad konservatoriai dangstėsi ir tebesidangsto krikščioniškom vertybėm,rūpinimusi žmonėm ir Lietuvybe tai jiems jokio pliuso neprideda.// Mano garbaus amžiaus kaimynas prieš rinkimus priminė tokius konservatorių „nuopelnus” : liustracijos ir desovietizacijos numarinimas,Žemės skraidinimas ir išpardavinėjimas užsienio kapitalui,Mažeikių nafta,Referendumų numarinimas,Lunaček projektų rėmimas,sėkmingas ir pelningas Krizės organizavimas,Emigracija, LT žmonių runkelinimas ir kitokių nuolatinių patyčių skleidimas ir t.t.

politiškai korektiškai komunistų šuniukai

komunistė degutienė tai iš vis draudžia ką nors neigiamo kalbėt konservatoriams apie komunistų nusikaltimus.
jaunasis landsbergiukas patyrusių partiečių bus suvystytas per savaitę.
taip kad krikščioniškos partijos nėr Lietuvoje ir be reikalo Navickas vargsta filosofuodamas apie komunistų šuniukų gaują.

Autoriui

„Iki šiol esu įsitikinęs, kad didžioji TS-LKD narių dauguma yra puikūs, pilietiški ir pasiaukojantys žmonės, siekiantys bendrojo gėrio”.

Kam rašyti tokias nesamones? Per 25 mrtus neteko matyti ar bent girdėti, kad bent vienas konservas siektų bendrojo gėrio išskyrius asmeninės naudos. Jeigu nors vienas konservas siektų bendrojo gėrio jis niekada nebūtų konservu. Konservatorių gauja tik savanaudžių gauja.

Tadas

Mane tai stebina senelio „meilė” anūkui,kaip jį reikia taip mylėti,kad nemokanti plaukti ,mesti į pamazgų duobę.

mtz.

tai kad pats anukas nerodo jokio noro ar vitaliskumo kovoti del partijos .vien jau paskaicius jo ,o gal jo vardu parasytus rasinelius delfyje is kart prisimeni tarybmety.tai paklusnus popiereliu nesiotojas laukiantis x valandos.protingai pasielge puteikis.pasitikejimas sia partija jau prarastas ir uz tai galima padekoti vytautui ir andriui.ir tai labai gerai.taip jiems ir reikia.

StasysG

1)Gerai, kad Autorius A Navickas TS-KD’ams primena Vokietijos KDS: „Pavyzdžiu šiuo atveju galėtų būti Vokietijos KDS, kuri telkia tiek konservatorius, tiek krikdemus, tiek tuos liberalus, kurie neneigia krikščioniškų vertybių”. Ta programa yra 74 pslpių, susideda iš 369 straipsnių. Preambulėje iš tiesų parašyta Sąjunga iš 3-jų dedamųjų, nors ne ta tvarka :”KDS yra Liaudies Centro partija. Ir šiandien nuo 1945 m joje gyvuoja šios politinės srovės: krikščioniška-socialinė, liberalioji ir vertybiškai konservatyvioji”.
2)L.įdomus 170 strpsnis DARBAS VISIEMS, ko Lietuvoje visos partijos gėdingai nemato jau 25 m: „Darbas yra socialinio teisingumo esmė. …Visi visuomenės nariai yra reikalingi…Socialiai orientuota rinkos ekonomika reikalauja visiško UŽIMTUMO… Šitas tikslas yra valstybės įsipareigojimas…”

zita.

kam diskutuoti apie lavonus.

ruta

Turint tokia , kaip konservatoriu partija , su tokiais ‘lyderiais’ , kaip V. Landsbergis , Kubilius , Jukneviciene , ..,o kur dar klapciukai , Ramanauskas , Adomenas , Anusauskas , Razma , Buzinskas , Abramikiene , Uzkalnis .., nereikia juokiu priesu , jie jau sekmingai , pasikeisdami su socialdemokratais ir kitom sisteminem partijom , baige sunaikinti Lietuva . Politikams per 25 metus taip ir netapo aisku kas yra demokratine valstybe , jie tik sugebejo pirmauti korupcijoje pagal ES tyrimus .Po Referendumo apdergimo asmeniskai V. Landsbergio ir visos jo sutves amoralus elgesis , kirsinant ir tycijantys is Tautos , musu seimai / trys vaikai su antrom pusem ir sesi anukai/ , si partija yra degradu ,dezinformatoriu , izuliu melagiu , amoraliu… Skaityti daugiau »

grumstas

Tuščia diskusija apie G>landsbergio ir degutienės poliglotinius sugebėjimus.
Neru išrinktas Indijos prezidentu, aimanavo Gandžiui, kaip jsm reiks valdyti šalį neturint tam jokios patirties , pasiruošimo ir pan..
Į tai Gandi patarė; Kiekvieną savo sprendimą psvarstyk tuo požiūriu- kaip jis atsilieps paprastam Indijos žmogui- ar tas sprendimas bus geras ar blogas. Tuo požiūriu ir vadovaukis.
Matau , kad dabartyniai Lietuvos politikai šį principą nukišę į patį tolimiausią savo kabineto rašomojo stalo stalčiaus kampą.Nešskiriant nė pačius jauniausius garbinamųpolitikų anūkus.

puikūs

puikūs StasioG,rūtos,grumsto komentarai; visokie politologai ir ekspertai gali nebesukt galvų dėl savo pritempiamų”analytinių”straipsnių-Lietuvos žmogui nulis sveikų nuo tuščiažodžiavimų

Juozapas

Sveiki. Žmogiškai suprantu autoriaus asmeninę motyvaciją parašyti šį straipsnį. Kažkada turėta narystė šioje „partijoje” paliko nostalgiškų sentimentų. Tik kas MUMS iš to? Ar man, jums , asmeniškai šilta /šalta kas bus su koncerviniu nabšnyku? Ar mums turi sopėti galvas kas taps paskutiniu merdėjančio politinio zombio vadeliotoju? Koks skirtumas- ar numirs in corpore, ar prieš tai išsidalins į gabaliukus pagal personalijas ir numirs marginalizavęsi? Tiesą sakant man tos partijos likimas tikrai nerūpi. Gal čia kažkam rūpi? Drįsčiau labai abejoti. Tačiau kadangi šis straipsnis apie problemas mums svetimoje ir priešiškoje partijoje jau čia yra- siūlau diskusiją pasukti kiek kitu kampu. Pasvarstykime pragmatiškai- kaip galėtume rinkimuose pritraukti tą elektorato dalį kuri anksčiau simpatizuodavo koncervams ir net jau nelabai juos mėgdama dėl išsigimimo, vis… Skaityti daugiau »

petras

Pritariu komentatoriai Rutai…

Ala

Pritariu viešųjų ryšių ekspertui M. Katkui,kad ” A. Kubilius ištraukdamas iš rankovės G. Landsbergio kandidatūrą, užgavo partijos narių ambicijas”. Pridurčiau – ir šios partijos rinkėjų, kurios gretose buvau 25 – erius metus.
Ką šis simpatiškas, jaunas vyriškis padarė ” vardan tos Lietuvos….”
Pasireiškė kaip talentingas viceministras?
Talentingas politologas?
Parašė analitinių, gilių straipsnių?
Tarnavo kariuomenėje ir pasireiškė kaip uolus gynėjas?
Ar mokėjimas anglų kalbos – tai ir visas žinių turtas?
Gaila ir graudu, kad konservatorių partija tiek ir taip nusivažiavo, kad tesugeba pasiūlyti šiuos du kandidatus( G. Landsbergį ir I. Degutienę, kuri yra pažeidžiama dėl sūnaus ne itin skaidrių istorijų su vienu banku)į savo elito viršūnes.
Štai ką reiškia kai kurių šios partijos elito atstovų didžiulė arogancija ir savo TAUTOS menkinimas.

tebūnie Landsbergis

yra Uspaskicho partija,
yra Pakso partija
yra Brazausko partija
yra Landsbergio partija
yra Venckienės partija
yra Kuolio partija ir t.t.

Marija

Autorius teisingai kritikuoja G.Landsbergį, bet nemato I.Degutienės silpnybių. Ką ji nuveikė būdama „geriausia seimo pirmininke”? Ogi nieko. Uoliai tarnavo Grybauskaitei, nors slapta aimanavo dėl jos diktatūros. Gėdingai tylėjo per Garliavos šturmą. Siuntė Abramikienės delegaciją pas mergaitę, dangstė prievartą. Kas bus geriau, jei ji vadovaus moraliai bankrutavusiai partijai?

Autorius

tiki, kad esą perėmus „krikdemišką strategiją” partija prisikels iš mirusių. Velykų stebuklas.

hmm..

Degutienė labai jau moteriškai susimovė, kalbėdamasi su a la „visuomenininkais” – Naku, Borovskiu, Puidoku, kurie įrašė jos paatviravimus ir nukreipė tai prieš ją pačią bei Prezidentę, bandydami jas supjudyti.
Ir ką tuo pasiekė? Graužinienės paskyrimą į Seimo pirmininkės vietą?
Tiesa, dar po to sekė kompromatas dėl sūnaus indėlių atsiėmimo Snoro kapituliacijos išvakarėse.
Gera buvo Seimo pirmininkė. Daug inteligentiškesnė už dabartinę, bet sunku tikėtis, kad konservų priešai tų „dėmių” neprisimins ir neatakuos kiekviena proga.

žopienė

dėkoju p. irenai už nuostabią karjerą.
tikiuosi kad pateisinau lūkesčius.
jeigu ką- visada esu pasirengusi atsilyginti.
dabar arba po minutės.

internauts

tikiu, kad Gabrielius yra ir atsakingas, ir pareigingas, ir gabus.
Bet,
aiškiai per jaunas. Politikai reikia DVASIŠKAI subrendusių žmonių. Dvasia subręsta tik apie 50 – sius gyvenimo metus. Todėl dar senovės graikai ir romėnai į SENATĄ rinkdavo „senius”, peržengusius šią ribą. Kūnas subręsta anksčiausiai, paskui jausmai, o protas apie 29 – uosius metus. Todėl ir graikai ir romėnai balsuoti leisdavo tik nuo 29 metų. Viskas buvo kruopsčiai apgalvota. Todėl ir demokratia buvo sveikesnė. Gi dabar kartelė nuleidinėjama vis žemiau ir žemiau ir nesubrendėliams, bei nesidomintiems politika leidžiama nulemti visų likimą.

hmm..

jei būtų mano valia, rinkčiau Anušauską ar net Abramikienę.

faktas kaip blynas

Konservatoriams atsinaujinti jau senai laikas. Eilę metų matom vienus ir tuos pačius veidus.Bet kuri partija ar šiaip organizacija karts nuo karto privalo atsišviežinti, norėdama išlikti gyvybinga. Bet jeigu atsinaujinimą jie darys Kubiliaus pasiųlytu būdu, tai prireiks nebe atsinaujinimo, o reanimacijos.

to hmmm

jo jo, anušauską. itin labai „tinkamas”.
žmonės šneka kad pakabintas.
internete gausu nuomonių jog ženotas būdamas įsitaisė jauną meilužę, apgaudinėjo žmoną ir buvo pričiuptas.
iš baimės susigadinti karjerą „pasirašė” bendradarbiauti. mazgotė.
abramikienė?
žinoma, kaip gi ne.
ta pati kur „vyko” pas deimantę paliudyti apie imbierinę pasaką.
arši pedofilijos neigėja.
arogantiška ir falšyva.

ttttt

Dėl G. Landsbergio, tai vos jį pamačius kilo dvi mintys: jis kalba siaubingu akcentu (net Viktoras kalba geriau) ir A.Račo žodžiais tariant yra labai „ne sexy“.

ledine

a tai Ziopliene ar jau atidirbo Irenai uz vaikuciu pardavinejima?

Tomas

Rūta,esi šaunuolė,neturiu ką pridurti,viską pasakei.

Diana

tiek pykčio komentaruose. Toks prastas tonas. Kodėl nepaminėjot pono G.Landsbergio darbų, daromų šiuo metu ES. Atsakomybė patikėta lietuviui rengti ES raportą dėl santykių su Rusija? Šių dienų fone? Menkas darbas? Bet kokioje srityje neturėjimas patirties yra savotiškas privalumas . Nesi rutinoje, neši savo darbo stilių. Tai gali būti permainų generatorius. Tiesiog ,kaip žiūri – taip matai. Ar nėra puolama partija, atvedusi Lietuvą į nepriklausomybę, į ES ir NATO, atkakliai siekusi energetinės nepriklausomybės, išvedusi iš krizės? Taip ši jėga niekada nebuvo populistinė, nes visad rūpėjo pamatinės Laisvės vertybės. Taip partija kelyje- pokyčių kelyje . Nesuprantu dviprasmybės: reikia keisti nomenklatūrą partinę ir už Degutienę? Ateis pavasaris ir į TS LKD. Turim tremtinių ir jų vaikų vaikaičių parako, krikšionišką pamatą ir stuburą, turim… Skaityti daugiau »

Monika

Dešimt metų buvau šioje kompanijoje, o dabar jie man sukelia alergiją, vos pamatau ką nors iš jųjų ar išgirstu…Tai tikrai ne Dėl Lietuvos dirbantys žmonės…

Faunas Dianai

Sutinku, jog TS nuveikė ir neblogų darbų, o bet tačiau didžiausia jų nuodėmė yra svetimų darbų savinimasis.
Nepriklausomybė pasiekta, kai konservatorių ant Lietuvos nebuvo.:)

Močiutė > Dianai

Kaip konservatoriams visada rūpėjo Laisvės vertybės, galima pasakoti darželinukams, kurie savo akimis nematė konservatorių darbų.

Tomas Dianai

Vienas iš Landsbergio darbų pasirašyta Lunaček rezoliucija.Nežinau ar tai didelis darbas,manau greičiau niekingas.

nėra ką pridurt

Viskas teisingai pasakyta Rūtos komentare, nėra ką pridurti. Ir visas konservatoriškas apsiputojęs „patriotizmas“ – Dianos komentare – iškovojom nepriklausomybę ir atstokit nuo mūsų, amžiams liksim vieninteliai Lietuvos teisuoliai ir patriotai.

Asta

Argi čia diskusija? Kazkokia isteriška Ruta ir pikti alergiški komentatoriai turbūt atkurs Landsbergio sugriautą Lietuvą:)
Kviečiu matyt platesnį spalvų spektrą.
Jau taip rudai pilka nuo tokių komentarų…

Dėdė

Jeigu ši partija svarsto šias 2 kandidatūras į pirmininkus, lai svarsto. Bet jei ši partija pretenduoja formuoti kada nors vyriausybę, tai jau atsiprašau – tai nebus kuo nors iš principo geriau ar „vertybiškiau” nei Butkevičiuks. Čia visas partijos intelektas?

Pries Degutiene,

o apie gabrieliu, tai nera ka ir kalbeti – piemenavimo periodas uz solidu atlyginima. Visu pirma, Degutiene , laikinai eidama MP pareigas, dalyvavo parduodant Mazeikiu nafta, tik parasa padejo tuometinis ministras, ne ji. Antra- prichvatizavo draustiniu zeme, apsimeluodama, kad ten stovejo troba ir pasistate nauja troba, uzsitvere ezero prieiga – nusavino Lietuvos gamtos turta; trecia- Snoro banko afera susijusi su ja pacia ir jos suneliu, ketvirta – viesedama JAV nepaneige melo, kad ji – tremtine, kaip ja pristate Zingeris Lemonte, Pasaulio lietuviu centre. O juk jos vyras Degutis, susijes su nesaziningu ortopediniu kelio sanariu verslu, is tremtiniu seimos. Ir t.t. Siuo metu man pats rimciausias ir padoriausias kandidatas i partijos pirmininkus – Rimantas Dagys, kuriam svarbios krikscioniskos seimos vertybes, svarbus… Skaityti daugiau »

 Degutienei

budingas nepotizmas- protekcionizmas- savo dukters drauge, nedakepele Zopiene paskyre kontroliuoti vaiku gyvenima. Taip nukontroliavo, kad galu gale iskilo viesumo – pedofilija Sveksnoje, Viesvileje. Pasiunte dvi motereles Abramikiene ir Baltraitiene ,,apziureti” kaip gyvena Deimante, kai tuo tarpu Gylio, zaidusia su mergaite sachmatais, neprileido ne is tolo. Vadinasi, Degutiene pakabinta- juk tos dvi moterys, nemaciusios gyvenime mergaites, galejo Deimante palaikyti jos antrininke, o degutiene laimino ta afera.Kas daugiau, kas toliau?! Pasiule jokios praktikos teismu darbe neturinti, popierini Zalima Konstitucinio teismo nariu, veliau tapusi jo pirmininku.Ka duos degutiene partijai – ta pati tolesni jos smigima zemyn.Jokiu budu negali vadovauti ,,kieta” partiete. Ar jau nebera normaliu zmoniu toje partijoje?

Canada

Gaila konservatoriu, ale kas jiem vargszam gali padeti? A ne reikejo galvot anksciau?

Al.

Abejoju, kad konservatoriai paklausys Navicko patarimų. Atrodo, kad konservatorių partija prarado vertybinę kryptį ir suartėjo su komunistais ir sodomitais. O nauji judėjimai silpni ir nepakankamai atsiskleidę. Nesuprantu kodėl Navickui neatkūrus Krikdemų partijos? Vietoj šitų parypavimų galėtų atsidėti konkrečiam darbui. Įdomu, kuo Degutienė buvo geresnė Seimo pirmininkė už Landsbergį? Tuo, kad lengviau valdoma?

Tikrai

labai gaila, kad partija, siekdama atsinaujinti tesugeba iškelti tik 2 kandidatus; Kubiliaus pasitraukimas vardan anūko – vargo vakarienė.

ATS.TIKRAI

iškelta daugiau nei 10 kandidatų

Tiesiog klausiu

Labai neįdomu kapstytis po dviveidžių taip vadinamų krikščionių skarmalus. Kas krikščioniško toje TS-LKD šutvėje: Lietuvos turto vogimas (Mažeikiai, Telekomas ir kt)? Pensininkų ir sunkiausiųjų invalidų apiplėšimas?Žmonių nuolatinis užgauliojimas ir niekinimas? Keliaklupščiavimas masonų reikalavimams ir tokiu būdu tarnavimas liuciferiui?

>tiesiog klausiu

klausk buvusios krikdem4s Stancikien4s.

45
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top