Andrius Navickas: Smagu, kad „paišytojai kreidelėmis“ tampa jėga, kurios balso negalima ignoruoti

Andrius Navickas | Bernardinai.lt

Pirmiausia parašiau apie pralaimėjusiuosius. Dabar bandau sudaryti nugalėtojų penketuką. Aišku, jis subjektyvus. Pavyzdžiui, LLRA pasirodymą galima vertinti dvejopai. Taip pat ir TS-LKD rezultatu, kaip jau rašiau, šios partijos lyderiai, regis, patenkinti.


Nuotraukos autorius Šarūnas Mažeika/BFL © Baltijos fotografijos linija

1. Daugiausia džiaugsmo rinkimų rezultatai sukėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Jie galutinai parodė, jog yra lietuviškojo liberalizmo prekės ženklo savininkai. Netikiu, kad artimiausiu metu dar kam kils abejonė, jog galbūt Artūras Zuokas ar dar kas nors gali pasiekti rimtesnių laimėjimų su „liberalizmo“ vėliava.

Vytauto Grubliausko ir Remigijaus Šimašiaus pergalės antrame ture užbaigtų sėkmingą pasirodymą.

Tiesa, gali pradėti kaltis naujos problemos daigai: tiek klaipėdietis Eligijus Masiulis, tiek vilnietis Gintaras Steponavičius šiandien nusileidžia politine charizma ir V. Grubliauskui, ir R. Šimašiui. Ar tai reiškia, kad pribrendo partijos politinės vadovybės kaita?

Na, bet kol kas euforija po rinkimų ir džiaugsmas, kad praktiškai laimėtas ir svarbus politinis „derbis“ – pralenkta TS-LKD. Jau Europos Parlamento rinkimai parodė, kad liberalai atrado veiksmingą politinės komunikacijos būdą, leidžianti praplėsti elektoratą. Dabar jiems telieka įtvirtinti savo sėkmę Seimo rinkimuose.

Jei TS-LKD ir toliau bandys konkuruoti su LRLS politinio įvaizdžio srityje, o ne grąžins į politinių debatų darbotvarkę socialinio teisingumo klausimą, liberalai turi visus šansus ilgam tapti dominuojančia jėga politinio spektro dešinėje.


Nuotraukos autorė Inga Juodytė/BFL © Baltijos fotografijos linija

2. Lietuvos socialdemokratai gali ramiau atsikvėpti. Nors po Europos Parlamento rinkimų, po euro įvedimo šios partijos vadovybė bijojo galimo politinio kryčio, tačiau to neįvyko. LSDP ne tik surinko daugiausia balsų per Savivaldos rinkimus, bet, panašu, turės gausiausią merų komandą. Ji gali siekti net trečdalį visų Lietuvos merų.

Tiesa, iki tikro triumfo kiek pritrūko. Pirmiausia tenka konstatuoti, kad trys didžiausi Lietuvos miestai lieka socialdemokratams neįmenama mįsle. Na, Kaunas tradiciškai dešiniųjų bastionas, tačiau pralaimėjimai patirti taip pat Vilniuje ir Klaipėdoje. Nepavyksta sustiprėti ir Panevėžyje. Akivaizdu, kad tai miestai, kur LSDP būtina atrasti naujų populiarių lyderių, ir tai būtų gerai padaryti dar iki Seimo rinkimų.

Dar vienas dalykas – nepamirškime, kad LSDP per šiuos rinkimus gavo daugiausia, bet visgi 3 nuošimčiais mažiau balsų nei 2011 metų rinkimuose. Nepaisant to, socialdemokratams tikrai yra ko džiaugtis – jie įsitikino, kad turi tvirtas pozicijas daugumoje Lietuvos regionų. Telieka tai išmintingai panaudoti, artėjant Seimo rinkimams. Tai, kad LSDP į juos ves A. Butkevičius, po Savivaldos rinkimų nebekelia abejonių.


Rytis Račkauskas

3. Nepartiniai sąrašai parodė, kad alternatyva didžiųjų partijų dominavimui stiprėja. Ypač įspūdinga Vytauto Grigaravičiaus pergalė Alytuje. Jam pavyko sutelkti didžiąją miestiečių dalį, suburti darbščią komandą. Dabar tik nuo naujojo Alytaus mero politinės išminties ir ambicijų priklauso, ar Alytus turės stabilią daugumą ne vieną kadenciją ir bandys parodyti, kad visuomenininkai gali tvarkytis net sėkmingiau nei partijų atstovai.

V. Matijošaičio sėkmė Kaune kiek kitokio pobūdžio. Šiuo atveju tenka daugiausia kalbėti apie du svarbius veiksnius politikoje: pinigus ir sugebėjimą reaguoti į žmonių nuotaiką. Nesu situacijos Kaune žinovas, tačiau ne iš vieno kauniečio girdėjau, jog norisi pokyčių, nes dabartino mero komanda neva jau parodė savo galimybių ribą. Kitos politinės partijos nesugebėjo veikti kaip gyvybinga alternatyva, ir atėjo milijonieriaus verslininko valanda. Nepakanka turėti daug pinigų, dar reikia juos išmintingai panaudoti. V. Matijošaitis pasistengė surinkti komandą, kurioje netrūksta charizmatiškų žmonių. Pavyzdžiui, legendinis muzikantas, architektas, visuomenės veikėjas A. Kaušpėdas.

Tiesa, kol kas V. Matijošaitis laimėjo tik pirmą svarbų mūšį. Dar laukia mažiausiai vienas rimtas išbandymas – antrasis turas. Ar A. Kupčinskui pavyks įrodyti kauniečiams, jog miesto ir verslo įmonės valdymas nėra tas pat. Šioje vietoje tenka konstatuoti, kad patys politikai kalti, jog jų veikla tiek pradėjo priminti politinį verslą, kad žmonėms kilo natūralus klausimas – o gal geriau šį verslą patikėti patirtį turintiems verslininkams?

Dar kitokia situacija Panevėžyje, kur pirmame ture geriausiai pasirodė nepartinis Rytis Račkauskas, palaikomas per praėjusius Seimo rinkimus Panevėžyje išrinkto Povilo Urbšio. R. Račkauskas negalėjo pasigirti nei pinigais, kuriuos gali investuoti į rinkimų kampaniją, nei didele administravimo patirtimi. Pamenu, kai prieš porą metų Panevėžio miesto politikai dar šaipėsi iš pilietinio judėjimo KARTU, vadindami jį marginalų sambūriu, kuriame nėra nė vieno televizijos išpopuliarinto veikėjo.

Aišku, veikiausiai tokio proveržio R. Račkausko ir P. Urbšio komandai nebūtų pavykę pasiekti, jei ne nesibaigiančios Panevėžio politikų pjautynės. TS-LKD elitas šiame mieste aršiai kovoja tarpusavyje, liūdna situacija ir Panevėžio socialdemokratų gretose. Piliečiams tenka imti miesto valdymo vadžias į savo rankas.

Antrajame ture R. Račkauskui teks grumtis su TS-LKD kandidatu Maurikijumi Grėbliūnu. Nelabai tikiu, kad pastarajam gali pavykti rimčiau pasipriešinti architekto išsilavinimą turinčiam R. Račkauskui. Pastarojo pergalė būtų visiškai naujas puslapis Panevėžio miesto istorijoje. Noriu tikėti, kad įdomus ir prasmingas.

Beje, atviras lieka klausimas – kiek pergales pasiekę visuomeniniai judėjimai bendraus tarpusavyje ar net bendradarbiaus? V. Grigaravičiaus bei R. Račkausko judėjimų aljansas gali būti perspektyvus pagrindas, formuojant naują politinę jėgą. Tiesa, lygiai taip pat galimas scenarijus – šių judėjimų integracija į dabar egzistuojančią partinę sistemą, jei tik pastaroji būtų atvira atsinaujinti.


Europarlamentaras V. Tomaševskis ir EP labiausiai rūpinasi Lietuvos lenkų klausimu.

4. Lietuvos lenkų rinkimų akcija nenustebino netikėtais laimėjimais, bet dar kartą parodė, kad sugeba mobilizuoti žmones, valdo atskirus Lietuvos regionus ir turi neblogų šansų ir po kitų rinkimų išlikti parlamentine partija.

Tiesa, tvirta šios partijos įtaka išliko tik Vilniaus rajone ir Šalčininkuose. Pavyzdžiui, Trakų, Varėnos, Švenčionių ar Širvintų rajonuose patirtos skaudžios nesėkmės.

Teigti, kad jų politinė stiklinė veikiau puspilnė nei pustuštė, po šių rinkimų skatina geras rezultatas Vilniuje. Taip, Voldemarui Tomaševskiui nepavyko patekti į antrą turą, tačiau 10 vietų sostinės taryboje (t. y. penktadalis visų vietų) yra tikrai rimta paraiška. Bent jau į stiprią opoziciją.


Dr. Darius Kuolys (E. Levin nuotr.)

5. Politinė jėga „Lietuvos sąrašas“. Jei neklystu, tai buvo pirmieji rinkimai, kuriuose kaip kandidatas dalyvavo didžiulę politinę patirtį turintis Darius Kuolys. Rizika pasiteisino su kaupu, ir Lietuvos sąrašas gali skaičiuoti pirmus politinius laimėjimus. Keturios vietos Vilniaus taryboje – tikrai geras debiutas. Tiesa, lieka atviras klausimas – o kas toliau?

Aišku, dera pripažinti, kad „Lietuvos sąrašas“ šiuo atveju naudojosi Naglio Puteikio politiniu įdirbiu per Prezidento rinkimus. Jei ne N. Puteikio kandidatavimas į Vilniaus merus, vargu ar Lietuvos sąrašui būtų pavykę patraukti miestiečių dėmesį. Tuo labiau kad pinigų jiems pavyko surinkti tik vieno rinkimų laikraščio tiražui. Tiesa, galima pagirti tuos, kurie dėliojo šios politinės organizacijos taktinius žingsnius per rinkimus. Su ypač mažais resursais pasiektas didžiausias įmanomas rezultatas. Tuo labiau kad šiuo metu būtent „Lietuvos sąrašui“ priklauso „auksinis balsas“ Vilniaus miesto taryboje. TS-LKD ir Liberalų sąjūdis jau paskelbė, kad formuoja koaliciją. Abi partijos turi 23 tarybos narius. Daugumai reikia bent dar trijų. Pasirinkimas nėra didelis, nes abi partijos pažadėjo nesudaryti koalicijos su LLRA ar A. Zuoko šalininkais. Lieka tik „Tvarka ir teisingumas“, socialdemokratai ar „Lietuvos sąrašas“. Kitaip sakant, jei D. Kuolio partija nuspręstų pasukti į kairę, dešiniųjų koalicija gali likti net opozicijoje.

Nelabai tikiu tokiu scenarijumi. Tiesą pasakius, įdomiau tai, kokią taktiką pasirinks N. Puteikis, ruošdamasis Seimo rinkimams. Akivaizdu, kad jis formuos politinę jėgą. Tačiau lieka neatsakytas klausimas: kas bus jo svarbiausia atrama? Kiek galimas tokio pobūdžio politinis trikampis: „Lietuvos sąrašas“ – judėjimas KARTU ir V. Grigaravičiaus visuomeninis judėjimas?

O gal įmanomas N. Puteikio ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politinės jungtuvės? Pagaliau, ar visai atmestinas variantas apie tai, kad N. Puteikis gali aplink save suburti ne tik visuomenininkus, bet ir gana gausius TS-LKD vadovybės kritikus šios partijos viduje?

Šiandien klausimų dar kur kas daugiau nei atsakymų. Tačiau, prisipažįstu, man asmeniškai smagu, kad tie, kuriuos pašiepiamai vadino „paišytojais kreidelėmis“, tampa politine jėga, kurios balso nebus galima ignoruoti.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
53 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
politika - tai ne šachmatai

nesinori tikėti, kad LS bus tokie debilai – kaip ir kiti politikai:
– ieškos naudos sau visokiose koalicijose, o ne ieškos TIESOS.

Lietus

As manau,kad Maldeikienes buvimas viska sugriaus ir diskredituos sita gera pradzia.

pensininkas

Būtina nepamiršti Tautininkų.

Trupmenas

O ką tautininkai gavo? Ir ką jie ne taip daro, kad turėdami tokią gerą nišą politiniam veikimui per rinkimus yra apskritas nulis.

Hmm pensininkui

Kad tautininkai patys save pamiršo.

jokiu kreideliu daugiau

Nes jau net ir kuolys zada remti simasiu ,raso drasiauskelias.

Beta

Jau ir taip Puteikį vadina konservatorių Trojos arkliu, o jei dar susijungtų su jais į koaliciją- politinė savižudybė garantuota.
Taip manau.

Beta > jokiu kreideliu daugiau

O koks Drąsos kelio reikalas? Jie gi kreidelių rašinėjimuose nedalyvauja. Kiek prisimenu, tai Venskienė Darių Kuolį viešai į šuns dienas yra išdėjusi. Taigi, nėra ko kištis, ne jų kiškis.

Įdomūs

pasvarstymai.

Veidrodis

Tai kaip jus tą mėšlą žadat iškuopti, prie juo neprisilietus? Gal komentarus rašinėjant?

to 9:35 betai

Va va visi taip ir masto ,kaip jus toj lietuvoj..vienas kitam gerkles perkasti galetumet…Ir prie ko cia tas parasymas i suns dienas?Kiek ta Venckiene kas netingejo dej i suns dienas ir ka?Beet isliko garbingas zmogus ir manau tokia ir isliks ,nrs ir isvykusi ,bet paskaicius jos straipsnius tai jauciasi kad ji garbingas zmogus/.

Trupmenas Veidrodžiui

O gal Heraklis Augijaus mėšlides išmėžė su šakėm, gal prisilietė prie to mėšlo? galvą reikia turėt ant pečių, o ne šakes rankose. Reikia padaryti taip kad patys būtų priversti savo mėšlą mėžti. Tam ir yra rinkėjai (upės srovė), o ne keturi deputatai.

Beta > to 9:35 betai

Gerbiamasis (oji), savo akimis skaičiau Venckienės juodu ant balto (Balse, Alfoje ir kitur) išspausdintą Venckienės pranešimą spaudai. Štai ištrauka:
„Mes sakome – rimčiausias reformas reikia pradėti nuo savęs, todėl negalime jungtis su D. Kuoliu, bent jau tol, kol nebus ištirti ir išsklaidyti įtarimai dėl 4 mln. Lt, kuriuos susižėrė jo vadovaujamas Pilietinės visuomenės institutas“, – rašoma pranešime.

Ir visa tai po to kai Darius Kuolys ir jo suburti visuomeninkai visaip kaip tik tuo metu buvo įmanoma ją palaikė.

O 9:27 komentaras „jokiu kreideliu daugiau

Nes jau net ir kuolys zada remti simasiu ,raso drasiauskelias.”

Kiek žinau LS dar jokio pareiškimo nėra padarę, tai iš kur tie neatsakingi pliurpalai?

Lryto TV "Patriotai"

Vakar TV laida „Patriotai” daug kam atvėrė akis apie mūsų aukščiausiąją valdžią. Taip pat gerb. N.Puteikis dalinosi mintimis apie tai, už ką balsuoti rinkimuose į Vilniaus merus. N.Puteikis aiškiai pasakė, kad geriau jau balsuoti už A.Zuoką, negu už Šimašių, už kurio nugaros alsuoja Fortum (šiukšlių deginimo gamykla). Jeigu laimės Šimašius – Vilniečiams Amen, verks kaip ir klaipėdiečiai. Tai kodėl tada Lietuvos sąrašas ruošiasi į vieną koaliciją su Liberastais? Lietuvos sąrašas pasinaudojo gerb. Puteikio vardu, tačiau lieka ištikimi liberastams-kubiloidams, Tiesos priešininkams.

to 11:58

Butu gaila ,kad gerb.Kuolys remtu toki ,kaip simasius.Oapie tai raso drasiauskelias idejes straipsni is balsas.lt.Maldeikiene ten pasisako.

net neabejoju

kad tu paisytoju kreidelemis tik dauges. Sekmes jiems!

ne visai tikslu teigti,

kad „Lietuvos Sąrašas” Puteikio dėka gavo tiek balsų. Sąveika yra abipusė: LS labai daug prisidėjo, galima sakyti, padėjo pagrindus ruošiant Puteikio prezidentinę programą. Puteikio sėkmė prezidento rinkimuose dabar davė dividendų „Lietuvos Sąrašui”. Vis dėlto neabejotini laurai čia tenka Dariui Kuoliui, pilkajam kardinolui ir pagrindiniam ideologui teigiama prasme.

Aha

Ant „Sąrašo” kūno pasisėjo GRYBO sporos.

Shiza Frenikaite

Valio! Lietuvos Sarasas laimejo!!! Tauta su mumis!!!

nujooooo

Laida patriotai gera labai ,kad suprasti kodel negalima balsuoti uz simasiu.

Beta Shizai

Laimėjo!
O tai dar palauk, palauk, 2016-tųjų rudenio.
O viskas kas bus, kas bus, pamatysi tada.
Pamatysi tada
🙂
Ruoškis raminamųjų iš anksto.

pensininkas

Pasvarstykime, Vilniaus Taryboje dabar yra dvi ašys ir 11 beašinių.
I ašis: 15 liberalų ir 8 konservatoriai = 23.
II ašis: 10 lenkų ir 6 zuokistai = 16.
Beašiniai: 4 LS, 4 socdem, 3 TT.
Pirmai ašiai iki daugumos pakanka pritraukti vieną grupę beašinių, o antrai ašiai iki daugumos reikia pritraukti visas beašines grupes.
Taigi, manyčiau, LS (lietuvos Sąrašui), jeigu tik pirma ašis kviečia, reikia jungtis prie jos. Prie antros ašies LS jungtis jokiu būdu neturėtų, todėl ir antros ašies daugumos Vilniaus taryboje 4 metus nebūtų.
Išrinkus meru Zuoką, Taryboje nesant daugumos, bus visiška netvarka, o išrinkus Simašių Viskas bus gerai. Todėl Kovo 15 aš balsuosiu už Simašių.

Beta > pensininkui

Išrinkus meru Zuoką vilniečius melš Rubikonas, o išrinkus Šimašių- Fortum.
Be to, išrinkus Šimašių, anas dėl kiekvienos smulkmenos bėgs pasitarti pas Mamytę į prezidentūrą- du merai viename. 😀

to pencininkas

Kaip pencininkas ,taip ir be prooooto visai..Bet yra juk delfyje apklausa ,tai ten ir prabalsuok uz ta simasiu ,o cia niekam neidomu.

Zosė

Vilnius.Šimašius.”Kartiožnikas ” Guoga iš džiaugsmo bučiuoja Šimašių.
Alytus.Grigaravičius.”Kartiožnikas”Guoga parėmė pinigais Grigaravičiaus rinkiminę kampaniją…..Įdomu , ką parėmė ponas Simonko
Jei sąrašiniai rems Ūso palydovą,kreidelės neteks prasmės.

čia tai bent...

čia tai bent naujiena-Puteikis prakalbo apie Zuoko rėmimą,daugiau negu keista,mhhhhhmmm.o ryt poryt ką parems,mažu Uspaskichą?o gal ir pačia prezydentę?

na jei

LS rems Šimašių, tai šio puslapio daugiau neatsiversiu. Liko dvi blogybės, bet Zuokas yra mažesnė. Bent tuo, kad puikiai žino Savivaldybės funkcionavimo taisykles. Ką dabar daryt, jei LS nelaimėjo daugumos. Bet Šimašius… jis gi juodas liberalas. Verksit , vilniečiai, jei jį meru išrinksit. O LSnet neturi teisės galvoti apie kokią nors sąjunga su liberalais.

Beta > čia tai bent...

Niekas čia nekeista. Puteikis iš dviejų blogybių renkasi mažesnę. Su Rubikonu sutartis baigiasi po dviejų metų ir miesto tarybai nesutikus, sutartis nebūtų pratęsta. O Šimašius (Grybauskaitė) į Vilnių atitemps kitą monstrą – „Fortum”.

N. Puteikis: „Fortum“ perka politikus, liberalų vaikai ten dirba

Naglis Puteikis teigia, kad liberalai yra papirkti atliekų deginimo įmonės „Fortum“, kad ši galėtų deginti nerūšiuotas šiukšles, su plastiku ir kitais trešalais. „Įmonė perka politikus grynais pinigais ir įdarbina jų vaikus, pavyzdžiui, liberalų vaikai dirba „Klaipėdos Fortum“, – teigia Seimo narys.

Domas>

„Šiandien klausimų dar kur kas daugiau nei atsakymų”.Atsakymus sužinosim po antro turo.

Liepa-Betai

Sveika, Beta.//Manot, kad Puteikis renkasi mažesnę blogybę?//O kas, Jūsų nuomone, yta mažesnė blogybė : maras ar dėmėtoji šiltinė?//Pastaruoju metu asmeniškai man irgi kyla daug visokių abejonių,klausimų bei keistų nuojautų.//
Pvz.,kodėl kandidatai neriasi iš kailio,žaidžia visokių demokratijų sąvokom ir vos ne ant rankų žada nešioti savo rinkėjus? Kad ir Puteikis: ar pasitarė su žmonėm, atsiklausė jų nors facebook’ų erdvėje,,kokkią blogybę pasirinkt? Ar tik ne tas pats valdžiažmogių scenarijus kartojasi: „mes pasitarėm ir AŠ nusprendžiau”.//Ką gi, laikas parodys,ar nebus taip,kad balsuotojai vėl liks su pažadų makaronais ant ausų..//

Ne vilnietis jau rašė

Kai išrinksit a.a.Uso palydovą dar ne taip silpna pasidaris. Man ne viniečiui tai lyg ir būtų tas pats ką išrinksit, bet, manau, Zuokas menkesnis blogis negu tas išsišiepilis liberastas. Zuokas nieko gero ne nuveiks, bet ir ne prisidirbs kaip liberastai buvę ministeiais masiulis, šimašius, steponavičius,dar pridėkite glavecką ir kitus liberastus. Tad pasakykit jiems eikit jūs visi liberastai kibinifenidrenipalki. Jie su protu susipykę, kaip ir dauguma vilniečių.
Taigi, Puteikis teisingai sako, kad Zuokas yra daug mažesnė blogybė negu liberastas išsišiepilis Šimašius. Teisingai viename komentare parašyta „išrinksit Šimašių verksit”

Beta Liepai

Mano nuomone mažesnė blogybė maras (Zuokas). 🙂
Ką tik apžiūrėjau Puteikio paskyrą veidaknygėje ir jo tinklaraštį ir niekur nieko neradau apie jokį kieno nors rėmimą. 😉
Čia tik gandai, kuriuos daugiausia skleidžia DK.
Be to iš „Lietuvos sąrašo” be Puteikio yra dar trys deputatai.
Manau, jei būtų koks sprendimas, pirmiausia apie tai sužinotume čia „Tiesos” portale.

Dėdė

Straipsnio pavadinimas skelbia, kad paišytojai kreidelėmis tampa įtakingi ir gavo mieste 4 vietas iš 51. Manau, kad tai pakankamai gedulingas pavadinimas. Ir ne dėl to, kad tiek mažai gauta už paišymą… Taip ir įsivaizduoju 1990 metais Sąjūdį paišant ir kabinėjant kaspinėlius, po to gaunant AT 1o-11 vietų ir garsiai piešiant bei kitaip protestuojant Brazauskui paskelbiant Lietuvą „nepriklausoma valstybe SSSR sudėtyje”.

Arnas

Jei prie Šimašiaus kompanijos prisidėtų 4 socdemai, kas labai realu, tai LS savaime liktų opozicijoj. Žinoma, ta jų -valdančiųjų koalicija-LiS, TS-LKD socdemai- 27 balsai + Šimašius būtų labai trapi, bet visgi…Liberalai, kiek žinau, pagal tarptautinius standartus yra kairieji, tai tokia koalicija visai įmanoma. LS tarp savęs pasitartų kokius jų projektus remti, kokiems pasakyti-NE.
Tai čia tokia mano grynai asmeninė dėlionė, jei mero rinkimus laimėtų Šimašius.
O jei Zuokas?… Nežinau, dar pagalvosiu…
Man, kaip Betai, kaip ir kaip kuriems kitiems komentatoriams atrodo, kad mažesnė blogybė yra Zuokas. Rytoj per Žinių radiją 10 val. paklausysim debatų tarp Zuoko ir Šimašiaus-gal ką nors sau įdomaus išgirsim.

teisingumas...

kažkaip teisingumo Lietuvoje nepadaugėjo, kai Šimašius buvo TM ministru – tuo galėjo įsitikinti ir LS, kai kreipėsi į teismą.
Strategiškai žiūrint, Zuoka mažesnį blogį neša, nei Šimašius.

past

Vilniečiai per savivaldybių rinkimus nusprendė daugiausiai mandatų suteikti Liberastų sąjūdžiui. Sulauks didelių naujovių ir naujienų! Didžiausia naujovė – su liberastais į Lietuvos sostinės savivaldybės tarybą vilniečiai išsirinko ne Lietuvos pilietį, o britą Marką Adamą Haroldą. Liberastą, suprantama. Jau pirmą savo darbo dieną Vilniaus miesto taryboje M.A.Haroldas žada pakeisti šventą lietuviams Vilniaus gatvę į britų. Džiaukitės ir dėkokite. O artimiausiu metu išspręs ir kitas jūsų problemas. Jūsų problemos – ne šilumos kainos, ne transporto spūstys. Tokie dalykai ne patys svarbiausi. Jūsų problema – kad nedalyvaujate lytinių mažumų paraduose. O jūsų naujasis deputatas jau spėjo pasižymėti kaip lytinių mažumų renginių aktyvistas ir dalyvis. Vilkėdamas moterišką suknelę. Jūsų vyrų ir sūnų problema – kad nevilki suknelių. O jūsų naujasis deputatas M.A.Haroldas rengiasi. Tik… Skaityti daugiau »

Tai aišku

kad psichinių ligonių negalima ignoruoti, nes jie bet kada gali pradėti smurtauti.

SatsysG

Bet klausimas Autoriui apie LRLS+LS: p.Maldeikienė su buvusiu LLRI direktoriumi Šimašiumi juk nesuderinami dalykai, ar ne taip?

Liepa-Betai

Ačiū už atsakymą,Beta.:)//Visada gerbiau ir vertinau Jūsų nuomonę.//Mano rinkiminėj apylinkėj -analogiška situacija:du kandidatai,bet abu vienodai…”negražūs”.//Tad puikiai suprantu, kaip jaučiasi vilniečiai, kurie nenori nei”maro”, nei kitokio”bieso”.Juk vienodai bjauru spausti dešinę tam, kuriam visiems laikams suteiktas karališkas”abonento” titulas ir broliautis su tais, kurie savo rinkiminei kampanijai naudoja šūkį”все будет хорошо”,nugvelbtą iš”Русское Радио”.//Visada yra Kitas Kelias.

dėl pasvarstymų,

ar Lietuvos Sąrašui dėtis prie vad. dešiniųjų koalicijos. Man atrodo, akivaizdu, kad pastariesiems iki (trapios) daugumos užteks ir atseit kairiųjų socdemų, o atsargoje – dar ir paksistai, jei ką. Kam sisteminiams valdžiažmogiams idėjinis LS? Jeigu dar,aišku, Šimašius laikysis pažado jokiu būdu nesidėti su zuokuliniais… Vienžo, nuo vienų sisteminių v… prie kitų

kitas

kažkas čia paleido „antį”, kad Puteikis palaiko Zuoką? Ar tikrai Zuokas atsisako savo rinkiminio šūkio „PERŽENKIM RUBIKONĄ”? Netikiu. Rubikonas nori šiūkšlių deginimo gamyklos pačiu pigiausiu būdu, kad nereiktų toli vežti ir ketina vilniečius nuodyt, statydamas Gariūnuose.

Ką geresnio gali vilniečiams duoti suomių valdomas Fortum?

Tad už ką mes balsuojam? Už Zuoką ar Šimašių? O gal už Rubikoną ar Fortum?

FORTUM

„Fortum Heat Lietuva“ (buvusi UAB „Suomijos energija“) Lietuvoje veikia nuo 1999 m. FORTUM kompanijos atėjimas į Lietuvos šilumos rinką leidžia bendrovei savivaldybių bei pramoniniams klientams pasiūlyti konkurencingus aprūpinimo šilumos energija spendimus, pagrįstus biokuro ir durpių naudojimu. UAB „Fortum Heat Lietuva“ siūlo partnerystę gaminant energiją iš atliekų (šiukšlių deginimo). Kokios mūsų šalies įmonės sudaro FORTUM grupę Lietuvoje? – UAB „Fortum Heat Lietuva“ turi akcijų: UAB „Fortum ekošiluma“ – 100%, UAB „Fortum Joniškio energija“ – 66%, UAB „Fortum Švenčionių energija“ – 50%, UAB „Klaipėdos energija“ – 19,6%. „Švenčionių energijoje“ turime po lygiai akcijų su vietos savivaldybe, tačiau šioje įmonėje mums tenka valdymo teisės pirmenybė, nes mūsų trys nariai yra bendrovės valdyboje ir du – savivaldybėje, be to, mūsų atstovas yra ir UAB… Skaityti daugiau »

kitas

dėl skaidrumo turėtų būti atskleista kas valdo pagrindinius akcijų paketus tiek Fortum, tiek Rubikon, tiek ir visose kitose kompanijose bei žiniasklaidoj. Siūlau „sąrašui” to reikalauti.

rūpūs miltai

visgi Zuoko kompanija organizavo Garliavos šturmą.
Kodėl niekas neišdrįsta Zuokui užduoti šio paprasto klausimo – kodėl?

kitas

į klausmą kodė Zuokas organizavo (?) tyčia perlenkiant lazdą akciją prieš Garliavą kaip tik po to kai Prezidentė griežtai pasakė, kad jokia jėga neturi būt panaudota prieš mergaitę, galėtų padėt atsakymas į kitą klausimą – KIEK ZUOKAS IR JO BENDRAI TURI AKCIJŲ RUBICON GRAUP?

kitas

TAI, KAD KAUNIEČIAI SUTEIKĖ PASITIKĖJIMO MANDATĄ MATIJOŠAIČIUI, rodo, kad žmonės pasitiki skaidriu verslininku, kur kas labiau, nei tais neskaidriais verslais, kurie vykdomi per partijas. Sisteminės partijos patyrė krizę ir tai gerai. Zuoko manipuliavimas partijomis, čia pasidalinant, čia vėl susijungiant, žmonos infiltravimas į socdemus, gal šnipinėjimo tikslais, rodo, kad jis yra tiesiog gudrus manipuliatorius.

kai kas sako, kad jis bent kažką nuveikė. Bet dovanokit, šitiek milijardų praskolinus, būčiau kur kas daugiau nuveikęs.

Beta > FORTUM

Bėda ta, jog Fortum tai su stipriu rusišku kvapeliu. Kaip, beje, ir viskas ką siūlo Grybauskaitės dešinieji. Įskaitant ir sienų apsaugos nuotolinio valdymo judesio daviklius už dešimtis kartų išpūstą kainą.

JEIGU

Jeigu visi nesisteminiai kandidatai nors vienuose rinkimuose galvotų tikrai apie Lietuvą ir jos žmones,jie susivienytų.Va čia tai būtų jėga.Bet pas mus vienybė tik himno žodžiuose.Vieni prieš kitus demonstruoja savo išskirtinumą.O ar reikia jo žmonėms,nieks nepasidomi.Vadinasi V I S I tik prie lovio taiko.O labai gaila

> JEIGU

O kokiu pagrindu jie susivienytų, kokių idėjų vardan. Jei tam, kad taptų „mandatine jėga”, tai pagrindas susivienijimui būtų „pirmyn prie lovio”.

tetai Betai

tai kad pasienio davikliai buvo Zuoko partijos biznis. O Zuokas Grybės nekenčia kaip velnias kryžiaus:)

53
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top