Andrius Švarplys. Apie austėjišką emdžiboltišką konservliberalizmą, arba Pastabos paraštėje apie Romo Lazutkos straipsnį „Grietinėlės graibymas…“

Dešimtmečio straipsnis. Postsovietinio neoliberalizmo demaskavimas. Puikios mintys rugsėjo 1-osios – Švietimo vertybių – proga. Kas turi ausis, teklauso!

Privatus verslas melžia valstybę prisidengdamas „laisva rinka“, „teise rinktis“, „vartotojo laisve“, t.y. laisvų nesąmonių instituto lozungais, skirtais užmaskuoti šitą grobstymą iš skurdinamos visuomenės.

Liberalizmas: kaip valstybės resursų nukreipimas turtingiausiųjų sluoksnio naudai.

Austėjiškas-Landsbergiškas konservatizmas: kaip pamušalas iš vertybių įvaizdžio, dengiančio pelną, pelną ir pelną. Konservatizmas kaip pelnas iš vertybių.

Štai kodėl reikia Lenkijos ir Vengrijos kelio Lietuvai – tam, kad tautos (realios, socialinės tautos, o ne Didžios Tautos) vardu būtų pažabotas austėjiškas jaunasis landsbergizmas. Tam, kad civilizuotai įsiteisėjęs valstybės išsunkimas būtų nukreiptas nuo turtingųjų maitinimo prie plačios visuomenės.

Ir visiškai aišku, ko griebsis ši Laisvės, Rinkimosi ir Vertybių, o realiai Pinigų ir tik Pinigų įsisavinimo sistema, kai bus pabandyta pažaboti jos cinišką godumą. Ji griebsis Europos! Kai šitas posovietinis neoliberalizmas bus pričiuptas, jis šaukte šauksis Europos Vertybių – neva nacionalistai naikina laisvąją rinką, teisėtą verslą, konstitucines teises, teisinę valstybę. Lenkai ir vengrai išdrįso mesti iššūkį šitam melui, lietuviai – dar ne.

Mums reikia tikro amerikietiško egalitarizmo. O turime austėjišką emdžiboltišką konservliberalizmą. Ar yra politinė perspektyva bent pajudėti teisinga kryptimi? Jau iš ekranų ateina kandidatas, kurio pagrindinė funkcija bus pratęsti šitą patogų valstybės išsunkimo principą. Lietuvos vakarietiškumo imitacijos principą.

————————

„Susirinkti labiausiai šeimose prižiūrėtus vaikus mokyklose, jaunus sveikus klientus – poliklinikose, „Sodroje“ jau apdraustus darbuotojus – pensijų fonduose.

Lietuvoje geriausios mokyklos atsirenka geriausius, gabiausius, tėvų prižiūrėtus ir pinigais apkamšytus vaikus, o skurdi valstybė tai dar ir prifinansuoja papildomai.“

Visą Romo Lazutkos straipsnį „Grietinėlės graibymas, arba Landsbergių verslo modelio nonsensas“ skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top