Andrius Švarplys. Apie Lietuvą, „privažiavusią prie rampos“

Dalijamės dr. A. Švarplio replika perskaičius straipsnio „Tiekėjai papasakojo apie prekybos centrų kainas: antkainiai siekia ir 200 proc.“

Panašu, kad visa Lietuva yra „privažiavusi prie rampos“. Tipiška padėtis nereguliuojamoje rinkoje.

Skandalas yra tas, kad nė viena Vyriausybė nesiėmė jokių žingsnių. Ir dar didesnis skandalas – kad žiniasklaida nestojo viešojo intereso pusėn.

Kaip K.Marksas sakė, kas yra valstybė? Taip, stambaus verslo įkaitė. Laisva ir nepriklausoma žiniasklaida su laisvai ir nepriklausomai rinkta valdžia tyliai dirbo šitai sistemai. Eilėje dar antstoliai, notarai, kuro degalų, vaistinių rinka. Kur spjausi – ten pataikysi. Ir nelieskite LRT, ten jau tikrai yra laisva žiniasklaida.

O L.Vilimą reiktų laikyti tuo, kuo jis ir yra – sukčiumi. Jis yra pastatytas viešumoje tam, kad pūstų miglą į akis, jog viskas legalu, o kur reikia – „neturim duomenų“.

Liberalizmas Lietuvoje realiai yra susikompromitavęs absoliučiai. Kitaip ir būti negalėjo, nes Vakarų liberalizmas formavosi kartu su džiunglių įstatymus amortizuojančia pilietine visuomene, arba su tuo, ką E.Durkheimas vadino kilniu individualizmu. Geriausias pavyzdys yra Adam Smith: ekonominio liberalizmo teorijos kūrėjas kartu buvo ir škotų Apšvietos atstovas ir rašė apie moralinius žmogaus pagrindus, į kuriuos kėsinasi konvejerinė gamyba ir verslas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top