Andrius Švarplys. Ši istorija kelia klausimą, ar ‘identity politics’ nesikėsina į mokslinę tiesą?

2019 metais du mokslininkai – Johnson ir Cesario – analizuodami duomenis rado, kad statistiškai nėra jokio reikšmingo skirtumo tarp baltųjų ir juodųjų aukų incidentuose, kai policija nušauna žmogų civilį. Taip pat nėra statistinio skirtumo tarp baltųjų ir juodųjų pareigūnų, kurie nušauna civilius. Kitaip tariant, rasinio elemento šiose dvejose statistinėse kategorijose nėra.

* * *

Tais pačiais mo liepos mėnesio pabaigoje atšaukia savo pirminį straipsnį (ČIA), nurodydami, kad jų tyrimo teiginiai neteisingai interpretuojami viešojoje erdvėje: „Given these issues and the continued use of our work in the public debate on this topic, we have decided to retract the article”.

Vadinasi, svarbi ne mokslinė objektyvi tiesa, bet jos panaudojimas viešoje erdvėje, politikoje.

Pirminis straipsnis buvo išspausdintas prestižiniame National Academy of Sciences leidinyje.
Sunku patikėti, kad ten renkasi žemesnio nei pirmo kurso statistikos studentų lygio mokslininkai, praleidę Johnson ir Cesario straipsnį.

* * *

Ši istorija kelia klausimą, ar identity politics nesikėsina į mokslinę tiesą?

* * *

Valstybei, žiniasklaidai (CNN, BBC, didžiausiems laikraščiams), didžiausioms verslo korporacijoms (Google, Facebook, Nike, Walmart, Apple), sporto ir pramogų industrijoms (Holivudas, NBA, NFL, The Walt Disney Company, FIFA, Eurolyga), švietimo sistemai ir universitetams priėmus dirbtinio mažumų skatinimo politiką – affirmative action – įsivyrauja visuotinis sutarimas, kad egzistuoja sisteminė diskriminacija.

Marksistinėse-komunistinėse diktatūrose, kaip Sovietų Sąjunga ir Kinija, valstybė nustatė panašią ideologinę schemą kas yra diskriminuojamas (tai – darbininkų klasė) ir kaip ji turėtų būti vaduojama. Iš šio taško buvo perrašoma istorija, vykdoma politika ir žiūrima į tarptautinius santykius. Visi moksliniai tyrimai taipogi buvo prižiūrimi ir turėjo atitikti mokslinio komunizmo tezes.

Praktiškai, nėra abejonių, kad panaši tendencija Vakarų valstybėse tik stiprės ir ideologinis identity politics elementas pradės kėsintis į mokslinę tiesą. Panašu, kad yra didžiulis interesas rasti klasių kovą, net jeigu jos nėra.

* * *

Iš šio akademinio ginčo aiškėja, kad JAV nėra sistemingai renkama informacija apie rasinį elementą policijos darbe (sulaikymai, nužudymai, kitos aplinkybės). Mokslininkai tiria tik iš duomenų gabalėlių.

Verta atkreipti dėmesį į tokius Johnson ir Cesario pastebėjimus, kuriuos jie pateikė savo atsakyme. Skirtingai negu jų kritikai Knox ir Mummolo, jie stengėsi naudoti kuo įvairesnę veiksnių kombinaciją. Rezultatas: rasinį elementą jie rado tik vienu atveju iš 144 testavimo atvejų.

Rather than try to identify one single benchmark for exposure to police in violent crime situations, we came up with 14 different proxies for exposure, some of which were generated from police data and some independently (Cesario et al., 2019). We used these proxies to analyze racial disparities (i.e., Pr(S|B) / Pr(S|W)) in three types of fatal shootings across two years (all shootings, unarmed and nonaggressing shootings, and shootings where a civilian was reaching for an object). Using a multiverse analysis, we found only one significant anti-Black disparity in 144 possible tests.
This is reflected in the fact that between 85%–90% of fatal police shootings involve armed civilians (Johnson et al., 2019; Nix, Campbell, Byers, & Alpert, 2017). While we do not know the exact rate at which police encounter Black and White individuals in the context of violent crime, we can estimate these rates from several different proxies.

* * *
Čia dar du geri straipsniai apie „sisteminį“ policijos rasizmą:

The ‘Institutional Racism’ Canard

The Myth of Systemic Police Racism

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Prašalietis

Kaip šiuolaikinis „tautinis mokslininkas”, taip jis būtinai daugiau ar mažiau „protingai ir moksliškai” pablevyzgoja tik apie, cituoju:”Marksistinėse-komunistinėse diktatūrose, kaip Sovietų Sąjunga ir Kinija, valstybė nustatė panašią ideologinę schemą kas yra diskriminuojamas (tai – darbininkų klasė) ir kaip ji turėtų būti vaduojama”.. Belieka šiam marksistinės lenininės filosofijo šiuolaikiniam „žinovui” pasakyti, kad apie klases, samdinių išnaudojimą, klasių antagonizmą ir tarpusavio kovą ir t.t. dar 19 amžiuje, kai nebuvo nei Sovietų Sąjungos nei Kinijos marksistinės komunistinės diktatūros su „nustatytomis ideologinėmis schemomis”, išdėstė toks dėdulė Karlas Marksas su savo draugeliu F. Engelsu, vėliau dar pridėjo prie šito mokslo „nemokslo”, apie kurį kalba ir po šiai dienai, ir Leninas. Jei Švarplio „mokslinis supratimas” apie mokslinę tiesą yra tik toks koks yra apie marksizmą, tai tuomet… Skaityti daugiau »

Prašalieti,

negiliuok tarp paikų lietuvaičių. Tai buvo žinoma ir Antikoje – nieko naujo. Tokia žmogiškoji prigimtis engti silpnesnį ir ieškoti kvailesnių už save, ką pats čia ir darai, įsisukęs į Kapsukės prapiesorių dezuotų runkeliokų su moksliniais laipsniais būrelį. Būtų įdomu, kad jūs, p.Prašalieti, mums pasakytumėt, kas tokie šito K.Markso paprašė parašyti ir kokiam tikslui? Kokie milijardieriai paprašė Markso tai parašyt? Tiksliau, kokios nacionalinės kilmės buvo tie užsakovai?

Kaip KITŲ rankomis savo siekti?

Kad pašalintum nuo pinigų ir valdžios esančius ir pats užimtum tą vietą, reikia didelio triukšmo, nukreipiančio visų dėmesį į save. Geriausia, kai į tą triukšmą įtraukiama kuo didesnė žmonių masė. Kas ją įtrauktų – kone hipnozinis įteigimas, jog ji yra velniškai skriaudžiama. Kai ji pradeda spiegti, plėšti, naikinti viską aplink save, tu su savo grupuote turi laiko ir progą užsiimti savo tikslų įgyvendinimu.

Nervina

Neisverstos frazės anglų kalba. Kodėl autorius jų neišverčia, jei supranta?

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top