Anglų kalbos profesorius nušalintas nuo pareigų po to, kai skatino žudyti konservatyvių pažiūrų kalbėtojus

„Manau, kad nužudyti rasistą, homofobą ar transfobą yra kur kas labiau verta susižavėjimo nei juos perrėkti”, – sakė Stivenas Šeiviro (Steven Shaviro).

Veino (Waynea) valstybinio universiteto (WSU) anglų kalbos profesorius pirmadienį buvo nušalintas nuo pareigų po to, kai koledžo miesteliuose skatino žudyti konservatyvius kalbėtojus.

„Šį rytą buvau supažindintas su Veino valstybinio universiteto Anglų kalbos katedros profesoriaus įrašu socialinėje žiniasklaidoje,“ – rašoma WSU prezidento Dr. M. Rojaus Vilsono (Roy Wilson) pareiškime.

„Įraše buvo tvirtinama, kad užuot perrėkus tuos, su kuriais nesutinkame, labiau pateisinama įvykdyti žmogžudystę, kad jie nutiltų”, – rašoma pareiškime. „Ne kartą gynėme JAV Konstitucijos pirmosios pataisos garantuojamą žodžio laisvę, tačiau manome, kad šis įrašas gerokai peržengia protingo ar saugotino žodžio ribas. Geriausiu atveju jis yra moraliai smerktinas, o blogiausiu – tai nusikalstamas.”

„Perdavėme tai teisėsaugos institucijoms, kad jos toliau peržiūrėtų ir ištirtų”, – užbaigė Vilsonas. „Kol jos atliks patikrinimą, profesorių nušalinome nuo pareigų, mokant jam atlyginimą, ir tai įsigaliojo nedelsiant.”

Apie tai buvo paskelbta po to, kai WSU anglų kalbos katedros profesorius Stivenas Šeiviro socialinėje žiniasklaidoje paskelbtame pranešime pasisakė už konservatyvių kalbėtojų žudymą koledžo miesteliuose. Tačiau neaišku, ar Vilsono pareiškime minimas profesorius yra Šeiviro, be to, Šeiviro ištrynė visus savo įrašus socialinėje žiniasklaidoje nuo 2015 metų.

Savaitgalį Šeiviro socialiniame tinkle Facebook paskelbė tokį įrašą: „Nors nepropaguoju federalinių ir valstijų baudžiamųjų kodeksų pažeidimų, manau, kad nužudyti rasistą, homofobą ar transfobą kalbėtoją yra kur kas labiau verta susižavėjimo nei juos perrėkti.”

„Kai dešiniojo sparno grupuotės kviečia tokius kalbėtojus į studentų miestelį, jos nori išprovokuoti incidentą, kuris diskredituotų kairiuosius ir suteiktų šioms smerktinoms pažiūroms daugiau viešumo bei įteisinimo, nei jos galėtų pasiekti kitu būdu”, – tęsiama įraše.

„Vietoj fanatiško kalbėtojo kaltinami protestuotojai; universiteto administracija randa puikią dingstį viešai stoti rasistų ar fobų pusėn; nacionalinė ir tarptautinė spauda rašo, kad engiami fanatikai, o ne tai, kad žmonės, kurių tie fanatikai iš tikrųjų nekenčia, yra priespaudos aukos,” – rašė Šeiviro.

Šeiviro taip pat užsiminė apie 1926 m. Paryžiuje rusų kilmės prancūzų poeto ir anarchisto Šolemo Švarcbardo (Sholem Schwarzbard) įvykdytą buvusio Ukrainos liaudies respublikos prezidento Simono Petliūros nužudymą. „Pavyzdinė istorinė figūra šiuo požiūriu yra Šolemas Švarcbardas, kuris nužudė antisemitinį mėsininką Simoną Petliūrą, užuot bandęs jį perrėkti”, – rašoma pranešime. „Nepamirškite, kad prisiekusieji Švarcbardą išteisino, pripažindami jo veiksmus pateisinamais”.

Šeiviro įrašas pasirodė po incidento, įvykusio Stanfordo teisės mokykloje, kai Trampo (Donald Trump) paskirtas federalinės apygardos teisėjas Kailas Dankanas (Kyle Duncan) buvo riksmu nutildytas per paskaitą, kurią jis turėjo skaityti mokyklos federalistų draugijos kvietimu. Kai Duncanas bandė iškviesti administratorių, kad atkurtų tvarką, atvyko Stanfordo įvairovės dekanė Tirjena Steinbak (Tirien Steinbach) ir stojo į trikdančių studentų pusę, skaitydama paskaitą federaliniam teisėjui apie tariamas jo klaidas.

Stanfordo teisės mokyklos dekanė Dženi Martinez (Jenny Martinez) paskelbė atsiprašymo laišką Dankanui, tačiau dėl to susidūrė su bauginimais, įskaitant „improvizuotą gėdos žygį”, kai po paskaitų studentai tyliai išsirikiavo koridoriuose ir žiūrėjo į ją.

Šaltinis: lifesitenews.com

3.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top