Anketa kandidatams. Naglio Puteikio atsakymai

Skelbiame kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus Seimo nario Naglio Puteikio atsakymus į Bernardinai.lt portalo užduotus klausimus.

Ar Jūs sutinkate, kad būtų įteisintos vienalytės santuokos Lietuvoje?

Esu prieš vienalyčių santuokų įteisinimą ir galimybę įsivaikinti. Tačiau pritariu homoseksualių žmonių partnerystės įteisinimui – toks žingsnis išspręstų daug skaudžių problemų, su kuriomis jie šiandien susiduria (pavyzdžiui, vienam atsidūrus ligoninėje, kitas net negali sužinoti apie jo sveikatos būklę).

Ar pritariate LR Konstitucijos 38 str. papildymui, kad šeima sukuriama sudarius santuoką, kad šeima taip pat kyla iš motinystės ir tėvystės, kad valstybė saugo ir globoja santuoką, šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę?

Taip, pritariu. Kaip pritariau ir dabartiniam Konstitucijos 38 straipsniui, kol jo „neišaiškino” Konstitucinis Teismas. Po šio išaiškinimo pasirašiau pritardamas iniciatyvai ir balsavau už tai, kad Konstitucijoje būtų apibrėžta šeimos, kaip moters ir vyro sąjungos, samprata.

Per pastaruosius dvejus metus visame pasaulyje buvo priimta daugiau įstatymų, saugančių negimusio žmogaus gyvybę nuo pradžios, nei jų buvo priimta per prieš tai buvusį dešimtmetį. Europos Teisingumo Teismas pripažino, kad embrionas turi teisę būti saugomas dėl žmogaus orumo apsaugos ir neliečiamybės, o žmogaus gyvybė prasideda iškart susijungus ląstelėms, kurios vystydamosi gali tapti žmogumi. Palaikydami tarptautinę iniciatyvą „Vienas iš mūsų“, Europos Sąjungos piliečiai (tarp jų 80 000 lietuvių) išreiškė savo poziciją, kad kiekvienas žmogaus embriono gyvybė yra saugotina. Ar sutinkate, kad Lietuvoje taip pat turėtų būti priimti įstatymai, kuriais žmogaus gyvybė būtų saugoma nuo pradžios?

Esu už negimusio žmogaus gyvybės saugojimą. Tačiau manau, kad šiuo metu Lietuvai svarbiau už įstatymus yra ugdyti pagarbą gyvybei, gyvybės kultūrai. Pirmiausia turime užtikrinti, kad kiekviena gyvybė Lietuvoje ateitų į jos laukiantį pasaulį, kuriame vyrautų ne smurtas, patyčios, pažeminimai, stipresniojo teisė, bet krikščioniška atjauta ir pagarba. Didžiausia Lietuvos problema – silpnai ginami moraliniai valstybės ir visuomenės pagrindai, mažėjantis moralinis jautrumas. Lietuvos gyventojų, įskaitant vaikus ir jaunuolius, mirtingumas šiandien yra vienas didžiausių Europos Sąjungoje, vidutinė tikėtina vyrų gyvenimo trukmė Lietuvoje – mažiausia ES. Lietuvoje kasmet nusižudo per tūkstantis žmonių, Europoje išsiskiriame ypač dideliu paauglių ir jaunimo savižudybių skaičiumi. Lietuva yra vienintelė Europos šalis, kurioje daugiau nei pusė vaikų teigia patyrę patyčių mokykloje. Daugiau nei 17 nuošimčių Lietuvos vaikų gyvena skurde. Lietuvoje didžiausias žmogžudysčių nuošimtis Europos Sąjungoje. Pagal emigracijos mastą Lietuva yra viena iš ES rekordininkių. Mūsų visuomenę yra persmelkę smurtas ir destrukcija, katalikiškų tradicijų krašte nevertinama gyvybė ir žmogaus orumas. Tauta nyksta fiziškai. Todėl, jeigu nuoširdžiai rūpinamės užsimezgusia gyvybe, turime sukurti savo vaikams teisingesnį, jautresnį, geresnį pasaulį.

Ar pritariate, kad Lietuvoje šalia vyro ir moters būtų įteisinta ir socialinė lytis?

Tam nepritariu.

Bernardinai.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top