Anne Applebaum. Karas Europoje

Putinas įsiveržė į Europą. Ar isteriška ruoštis totaliam karui su Rusija? Ar naivu nesiruošti?

Vėl ir vėl, ir taip – visą gyvenimą, man rodomos nuotraukos iš 1939 metų Lenkijos vasaros: saulės nutvieksti žaidžiantys vaikai, madingai apsirengusios moterys Krokuvos gatvėse. Teko matyti ir vestuvių 1939 metų birželį nuotrauką – jos vyko mano dabartinio namo sode. Šios nuotraukos perteikia pasmerktumo nuotaiką, nes žinome, kas įvyko po to. 1939 metų rugsėjis atnešė invaziją ir iš Rytų, ir iš Vakarų. Okupaciją, chaosą, destrukciją, genocidą. Dauguma žmonių, dalyvavę tose vestuvėse, greitai buvo nužudyti arba emigravo. Nė vienas iš jų niekada negrįžo namo.

Žiūrint retrospektyviai, dabar lengva juos palaikyti naiviais. Užuot šventus vestuves, jiems reikėjo viską mesti, mobilizuotis ir ruoštis totaliniam karui, kol dar galėjo. Dabar turiu paklausti: ar 2014 metų vasarą tą patį turėtų daryti ir ukrainiečiai? Ar prie jų turėtų prisijungti ir Centrinė Europa?

Suprantu, kad skaitytojams iš JAV ar Vakarų Europos šis klausimas gali skambėti isteriškai, kvailai ar apokaliptiškai. Bet išklausykite mane bent jau todėl, kad būtent tokius pokalbius dabar galima išgirsti rytinėje Europos pusėje. Paskutinėmis dienomis Rusijos pajėgos, nešdamos prieš tai nežinotos šalies, Naujosios Rusijos (Novorossija), vėliavą, peržengė pietryčių Ukrainos sieną. Rusijos mokslo akademija neseniai paskelbė, kad šį rudenį ruošiasi išleisti Naujosios Rusijos istoriją – ieškos jos šaknų Kotrynos Antrosios asmenyje. Maskvoje cirkuliuoja įvairūs Naujosios Rusijos žemėlapiai. Kai kuriuose iš jų šiai šaliai jau priskiriami Charkovas ir Dnepropetrovskas – miestai, dar vis esantys šimtus mylių nuo vykstančių kautynių. Kai kurie pratęsia Naująją Rusiją palei jūrą, kad sujungtų Rusiją su Krymu, o vėliau – ir su Padniestre, Rusijos okupuota Moldovos provincija. Net jei tai prasideda kaip nepripažinta „uodeginė“ valstybė – Abchazija ir Pietų Osetija, „valstybės“, kurias Rusija išplėšė iš Gruzijos, yra geri pavyzdžiai – Naujoji Rusija gali išsiplėsti laikui bėgant.

Šią valstybę turės sukurti Rusijos kariai, o kiek jų reikės, priklauso nuo to, kaip tvirtai Ukraina kausis ir kas jai padės, bet galiausiai Rusijai reikės daugiau nei kareivių, kad išlaikytų šią teritoriją. Naujoji Rusija nebus stabili, kol joje gyvens ukrainiečiai, norintys, kad ji liktų ukrainietiška. Bet tam taip pat yra išeitis. Prieš kelias dienas Aleksandras Duginas, kraštutinis nacionalistas, kurio pažiūros padėjo suformuoti Rusijos prezidento pažiūras, padarė neeilinį pareiškimą. „Ukraina turi būti apvalyta nuo idiotų“, – jis rašė ir pasiūlė „šunsnukių rasės“ „genocidą“.

Bet Naująją Rusiją taip pat bus sunku išlaikyti, jei ji turės oponentų Vakaruose. Galimos išeitys iš šios problemos taip pat jau diskutuojamos. Neseniai Vladimiras Žirinovskis, Rusijos parlamento narys ir dvaro juokdarys, kartais pasakantis dalykus, kurių valdantieji pasakyti nedrįsta, televizijoje kalbėjo, kad Rusija turėtų panaudoti branduolinius ginklus Lenkijai ir Baltijos šalims bombarduoti – jis jas pavadino „šalimis nykštukėmis“ – ir parodyti Vakarams, kas iš tikrųjų turi galią Europoje: „Niekas negrasina Amerikai, ji toli. Bet Rytų Europos šalims gresia visiškas sunaikinimas“, – tąkart jis pareiškė. Tokiais žodžiais Vladimiras Putinas mėgaujasi: Žirinovskio pareiškimai nėra oficiali valstybės politika, sako Rusijos prezidentas, bet jis visada „pradeda vakarėlį“.

Kur kas rimtesnis asmuo, Rusijos analitikas disidentas Andrejus Piontkovskis, neseniai parašė straipsnį, kuriame teigia, kad Putinas tikrai svarsto ribotų branduolinių atakų galimybę, galbūt prieš kurią nors Baltijos sostinę, galbūt prieš Lenkijos miestą, kad įrodytų, jog NATO yra „tuščiavidurė“, beprasmis darinys, kuri nesiryš smogti atgal bijodama dar didesnės katastrofos. Iš tiesų – 2009 ir 2013 metų karinėse pratybose Rusijos armija viešai „treniravosi“ branduolinę Varšuvos ataką.

Ar tikrai tai nėra nieko daugiau – tik lunatikų siautulys? Galbūt. Ir galbūt Putinas yra per silpnas ką nors tokio padaryti, ir galbūt tai tik gąsdinamoji taktika, ir galbūt jo oligarchai jį sustabdytų. Bet „Mano kova“ („Mein Kampf“) taip pat atrodė isteriška Vakarams ir vokiečiams 1933-aisiais. Stalino įsakymai „likviduoti“ ištisas klases ir socialines grupes Sovietų Sąjungoje taip pat mums būtų pasirodęs beprotiški tuo metu, jei mes būtume galėję juos girdėti.

Bet Stalinas laikėsi savo žodžio ir įvykdė grasinimus. Ne todėl, kad jis buvo išprotėjęs, bet todėl, kad laikėsi savo logikos su dideliu užsispyrimu iki pat pabaigos. Ir todėl, kad niekas jo nesustabdė. Dabar taip pat niekas negali sustabdyti Putino. Taigi ar yra isteriška ruoštis totaliniam karui? Ar yra naivu to nedaryti?

Šaltinis: slate.com

Vertimas – propatria.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
StasysG

Autorė yra Lenkijos UR ministro R Sikorskio žmona. Amerikietė. Todėl nesižaviu, nes nežinau, ką ji parėjus namo kalba su vyru …apie Lietuvą. Tekste Lietuvos vardo nėra; yra Baltijos valstybė(ės).

rusai trokšta savo kraujo

Lenino dėka gal 10 mln rusų nužudyta
Stalino – gal 50 mln.

Na draugas putinas kiek paaukos ruskelių?

Visada reikia

būti pasiruošus blogiausiam ne tik valstybei,bet kiekvienai šeimai,kiekvienam.Žinoti savo poziciją pavojaus atveju.”Budėkite”.

Letas Palmaitis

Orda yra įžūli banditinių blatniokų kultūra. Todėl jos elgesys kitiems nesuprantamas. Iš tikrųjų alkoholikai nevertina nieko išskyrus girtumą. Matydami, kad jų bijoma, jie darosi dar įžūlesni: va dabar imsim ir sunaikinsim visą planetą! Mums tas pats, o jūs ar dar norite pagyventi?
Nereikia abejoti, kad „Vakarai” kapituliuos, o Bilderbergui gal reikalingas kitas scenarijus. Juk dar lieka Kinija, kuri anaiptol nesuinteresuota, kad šalia jos esanti tuščia erdvė laikytų save pasaulio nugalėtoja.
Galų gale įvykių baigtis priklauso visai ne nuo įvardytų žaidėjų. Kam lemta išgyventi per Apokalipsę, tas pamatys.

Vytautas Ju.

↔ Kad V. Putinas turi problemų su mastymu, parodė vakarykštis reportažas per TV, kai sėdėdamas ant kažkokios palangės, pareiškė, jog Rusija yra galingiausia branduolinė valstybė, ko niekada nedarydavo nei vienas tarybinis diktatorius, net jie turėjo saiką. Nežinau ant kiek patikima viešoji statistika, bet ji skelbia, kad Rusija turi 800 branduolinių galvučių daugiau nei JAV, kad su jomis galima kelis kartus sunaikinti visą Žemės rutulį, buvo kalbama dar sovietmečių. Ar mes jau pasiekėme tą beprotizmo ribą, kai branduolinis ginklas bus paleistas į „apyvartą“… ↔ Galima sutikti arba nesutikti su rusų analitiko V. Ždanovo pamastymais apie globalistų užmačias Rusjoje, tačiau „Harvardo projektas“ ir „Hjustono projektas“ egzistavo(ja), ir kad V. Putinas, bent jau pastarajam, priešinasi, netenka stebėtis. Pasirinktos priemonės nedžiugina, bet neduok Dieve,… Skaityti daugiau »

Letas Palmaitis

Branduolinis arsenalas reikalauja nuolatinio atnaujinimo, o tam reikalingi bandymai. Ordoje jie seniai nebevykdomi, tad visi seni atominiai užtaisai kažin ar tebeveikia. Tiesa, vandenilinei bombai reikia tik mažo atominio užtaiso, tad gal vandenilinės (o jos ir svarbiausios) nepaseno? Alkoholikai patys nežino, ar jie pradės pasaulio sunaikinimą, ar ne – tai priklauso nuo girtumo laipsnio, nes „umom Raseju ne poniatj”. Tačiau kad taktika remiasi „rusų ruletės” principu, yra aišku. Juo daugiau įžūlėja girtuoklis, juo drąsesnis darosi ir pavojingai neprognozuojamas. Vienu momentu pajus, kad jam gal prarasti ne taip jau ir daug (prieš mirtį galima dar išgerti), užtat jei šantažas pavyks, jei pradžiai „j… nukliarkoj” (rodos. Žirinovskio posakis) per Varšuvą ir užims visą centrinę Europą, o likęs pasaulis išsigąs ir nepanorės susideginti, tai… Skaityti daugiau »

kažkodėl neleidžia įdėti

Ernst Hanfstaengl – Wikipedia, the free encyclopedia

h t t p://w w w.youtube.com/embed/rX0Yc9C3y2c?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
20 min. 17 sek – kadre E. Hanfstaengl.

Apie alkoholį, tabaką, narkotikus, tvirkinimą ir globalinę … – XXI amžius http://www.xxiamzius.lt/numeriai/2008/06/27/zvil_01.html

Letas Palmaitis

Kad hitlerinę revoliuciją (lygiai kaip ir „didžiąją spalio revoliuciją”) pagamino anglosaksų bankininkai, seniai visiems žinoma naujiena. Vytauto Ju. komentaras padaro geresnį įspūdį (atmetus Hanfstaenglio priskyrimą „žydams”) nei jo nurodomas propagandinis ordiečių filmukas. Tai ne šaltiniai, paraiška nepasitvirtino. Internete rasime rimtesnių dalykų. Pvz., net jei tik 1/10 Institute for Historical Review publikacijų yra tiesa, jau vien to užtenka, kad vertėtų pasidomėti: http://www.ihr.org/

Letui

Šaltinių yra įvairių, tikėti jais ar ne kiekvieno asmeninis reikalas. Niekas iki galo tiesos nepasako. Tai, kad šaltinis nepatikimas, nepaneigia paties fakto buvimo, į interpretacijas galima ir nereaguoti. Kad E. Hanfstaengl žydas, sugalvojau ne aš, kiek žinau apie tai užsimenama ir jo prisiminimų knygoje apie A. Hitlerį, bet tai nesvarbu.. Nurašyti lengva ranka „ordiečių“ sukurtus filmukus, gali tik nemąstantis žmogus.
Pateiksiu dvi nuorodas apie tą patį (ne apie žydus): viena dokumentinė sukurta rusų tyrėju, kita meninė, sukurta suomiu. Abejose yra įdomių istorinių faktų ir tarpusavio sąsajų, suprantamu ir ne specialistams. Norintiems yra galimybė įvertinti „ordiečių“ objektyvumą.
h t t p://w w w.youtube.com/embed/zYBOuP9SSgw?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>

h t t p://w w w.youtube.com/embed/KdarAa2Sdis?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
Pagarbiai Vytautas Ju.

Letas Vytautui Ju.

Kas yra žydas? Pirmiausiai tas, kurį patys žydai tokiu laiko. O tai yra žydų tradicijos atstovas. Nei Hanfstaenglis, nei kiti dažnai skelbiami „žydai” (pvz., kad ir Čerčilis) tokie nė iš tolo nebuvo. Antra, žydas tarp Bavarijos aristokratų tai anekdotas. Trečia, jei jo motina galbūt turėjo žydų protėvių, tai nieko nereiškia (daugelis čia rašančiųjų net nežino savo protėvių toliau prosenelio). Tarp Reicho vadų tikrai būta žydų kilmės žmonių (tikriausiai Robertas Ley’as), nors ne jie „darė pagadą”. Pagaliau internete gali rasti ką tik nori, pvz., kad Landsbergis žydas. Bet ne apie tai kalbame. Youtubai nėra jokie „šaltiniai”. Ordiečiai patys ima faktus iš vakarietiškų publikacijų, bet smerkia „Vakarus” tik tam, kad parodytų, neva jų … Orda esanti alternatyva ir pasaulio „išgelbėjimas” (putkino-„Michailovo”-Dugino „Ruskių… Skaityti daugiau »

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top