Antanas Kulakauskas. Kalba, ginanti protą, teisingumą ir padorumą

PROTĄ, TEISINGUMĄ IR PADORUMĄ ginanti, aukščiausios prabos teisininko kalba, kokių itin reta, nedaug šiais laikais ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.

Ši kalba, tiksliau – reakcija į ją, ir bus lakmuso popierėlis, leisiantis atskirti proto ir padorumo imitacijas, dažnai grindžiamas mokslu vadinamom manipuliacijom, nuo tikrų dalykų. O jei teisininkų bendruomenėje protą, teisingumą ir padorumą vertinančių labiau nei utilitarumą bus ne vienetai, o pakankamai daug, tai ir piliečiams, pirmenybę teikiantiems šioms žmogaus savybėms, atsiras galimybės ne tik protestuoti mitinguose, bet teisingumą ginti su viltimi apginti teismuose.

Norisi tikėti, kad ir tarp valdžios žmonių atsiras tokių, kurie pajėgūs susimąstyti dėl vykdomos politikos padorumo… ir paieškoti, pasitelkus ne pritarėjus, o tikrai nepriklausomus įvairių reikalingų sričių ekspertus, protingingesnių ir teisingesnių sprendimų.

Beje, tai liečia ne tik sveikatos politiką ar krizę, iššauktą nelegalių migrantų, bet ir kitas viešosios politikos sritis. O pripažinti klaidas ir jas taisyti labai protinga ir padoru, nors ir be galo sunku.

Būtų labai gerai, jei Lietuvos advokatų bendruomenės pirmininko prof. IGNO VĖGĖLĖS kalba taptų slenksčiu, stabdančiu politiką, kuri veda į nelaisvę, nelygybę ir susipriešinimą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
25 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
25
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top