Antiteroristinė operacija Slavianske

Ilja Varlamovas | 2014 m. balandžio 13 d.

Pranešimus apie Verbų sekmadienio įvykius Ukrainos mieste Slavianske chronologiškai pateikė žurnalistas ir fotografas Ilja Varlamovas.

Šįryt Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas savo puslapyje Veidaknygėje parašė apie Slavianske pradėtą antiteroristinę operaciją. Pasak liudytojų, miesto centre girdėti automatų šūviai, virš miesto skraido sraigtasparniai. Iš ten mus pasiekianti informacija itin prieštaringa, todėl pabandysiu apjungti visus pranešimus.

Beroeva (twitter): Slavianske pasirengta šturmui. Įtvirtintos barikados. Žmonės stovi, nepaisydami lietaus.

10:00 Arsenas Avakovas (Veidaknygė): „Slavianske prasidėjo ATO (antiteroristinė operacija – Tiesos.lt). Vadovauja Ukrainos saugumo tarybos ATC (antiteroristinis centras – Tiesos.lt). Pajungti visi šalies jėgos struktūrų padaliniai. Su Dievu!“

10:30 Ilja Azaras (twitter): „Nubėgome iki milicijos ir UST (Ukrainos saugumo taryba – Tiesos.lt) skyriaus. Praskrendantiems sraigtasparniams žmonės šaukia: Donbasas! Nuo administracijos pastato nuimta rusiška vėliava. Merė susiorientavo greitai“.

10:40 Ilja Našmiašas (twitter): Sraigtasparnių jau nematyti, bet žmonės kalba, kad kažkur prieigose šaudo ir visi kviečiami atvykti prie miesto milicijos skyriaus (atseit, numirti?).

10:45 (RIA-Novosti): Autotransporto į miestą neįleidžia, prie įvažiavimo susidarė kamščiai. Užtvertas įvažiavimas iš Krasnyj Limano, kurį taip pat kontroliuoja federalizacijos šalininkai, pusės“.


maximdondyuk nuotr.(Instagram)

11:01 (Life news):Milicijos ir miesto administracijos pastatus užėmę aktyvistai Life News korespondentams pranešė, kad informacija apie šturmo pradžią neatitinka tikrovės.

11:03 Arsenas Avakovas (Veidaknygė): „Perduokite visiems piliečiams, kad paliktų miesto centrą – neišeikite iš butų, nesiartinkite prie langų. Į artėjančių specialios paskirties būrių pusę separatistai be kalbų atidengė ugnį…“

11:15 shrek1 (twitter): „Kelią į Čerepkovką užtvėrė mūsiškiai. Aerouoste – 150 žmonių desantas (juoda uniforma, prieštankiniai minosvaidžiai, veido kaukės), BTR‘ai (pėstininkų šarvuočiai – Tiesos.lt) pasiskirstė dviem grupėmis: viena išvyko į Artiomovską, kita pasiliko. Iš Artiomovsko pusės Slaviansko kryptimi atvyko autoinspektorių lydima septynių BTR‘ų kolona. Ji sustojo Semionovske. Laukia. Autoinspektoriai nuvažiavo į priekį žvalgyti, BTR‘ai pasislėpė raguvoje.“

11:17 (webcam.scs):Internetinė televizijos kamera centrinėje Slaviansko aikštėje – ten viskas ramu.

11:20 @novostidnua (twitter): Slavianske Ukrainos specialiosios paskirties būriai nutraukė vienos iš užkardų blokadą.

11:30 Olga Kuznecova (twitter): „Slavianskas, autobusų stotis – Ukrainos VRM vykdant operaciją, nutrauktas priemiestinių autobusų eismas.“

Krylov (twitter): „Slavianske iš BTR‘ų apšaudyti kelkraščiu ėję maskuojamais drabužiais apsirengę žvejai, kuriuos palaikė separatistais. Jie ligoninėje, vieno jų būklė kritinė.“

11:38 (ITAR-TASS): Virš rajono centro periodiškai, maždaug kas penkias minutes pažemiui praskrenda sraigtasparniai.

10:45 (ITAR-TASS): Du koviniai sraigtasparniai patruliuoja oro erdvę Donecko srityje virš Slaviansko, maždaug kas penkias minutes mažame aukštyje skrisdami virš rajono centro. Mieste įrengti užkardų postai. Žmonės maskuotės uniformomis pasirinktinai tikrina pravažiuojantį autotransportą. Viename iš tokių postų – Karlo Markso gatvėje, greta Slaviansko miesto komiteto – virš padangų ir smėlio maišų barikadų plevėsuoja Rusijos, Donecko liaudies respublikos ir Donbaso liaudies šauktinių vėliavos.

12:19 Beroeva (twitter): „Privažiavimas prie Slaviansko. Barikadas padegė, kai sužinojo, jog artinasi du BTR’ai.“

12:51 (ITAR-TASS): „Užkarda ties įvažiavimu į Slavianską iš Kramatorsko pusės sunaikinta. Kita užkarda iš Charkovo pusės šiuo metu yra likviduojama“, – tvirtina leidinio „Novosti Donbassa“ vyriausiasis redaktorius Aleksejus Macuka. Liudytojų tvirtinimu, specialios operacijos metu buvo panaudoti ginklai, tarp jų – ir granatsvaidžiai. Kol kas nėra informacijos apie nukentėjusius.

12:55 (Slavgorod): Šiuo metu šalia miesto milicijos skyriaus esančių aktyvistų tvirtinimu, Slaviansko merė išvyko iš miesto. Vadovauti ėmėsi „afganas“ Viačeslavas Ponomariovas. Prie miesto milicijos pastato susirinko keli šimtai žmonių. Aktyvistai iš barikadų kviečia žmones nesiskirstyti. Pasak V.Ponomariovo, Slaviansko merė rytą išvyko į Artiomovską, ir jis ėmėsi pats vadovauti miestui.

13:03 (RIA-Novosti): federalizacijos šalininkai, atsakydami į Kijevui pavaldžių milicijos pareigūnų veiksmus, Donecko srities Slaviansko mieste pastatė barikadą kelyje iš Donecko pusės, ant tilto per Nižnyj Torec upę. Anksčiau milicija šaudydama išardė protestuotojų užkardą ties įvažiavimu į miestą, Čerepkovkos gyvenvietėje. Pasak aktyvistų, jie pasiryžę neįleisti į miestą kovotojų padalinių.

Tuo tarpu patekimas į miesto centrą milicijos jėgomis iš dalies uždarytas, taip pat uždaryti ir įvažiavimai į miestą. Virš miesto skraido sraigtasparnis. Nedirba daugelis Slaviansko miesto parduotuvių.

Aikštėje priešais Slaviansko rajoninį milicijos skyrių susirinko federalizacijos šalininkai, padegtos padangos, iš kurių prie įėjimo į pastatą įrengtos barikados.

13:22 Arsenas Avakovas (Veidaknygė): „Slavianskas. Iš abiejų pusių yra užmuštų ir sužeistų. Iš mūsų pusės – UST karininkas. Sužeistas UST Antiteroristinio centro vadovas ir dar ketvertas. Iš separatistų pusės – nenustatytas skaičius. Separatistai ėmė prisidengti taikiais gyventojais kaip gyvuoju skydu. Vyksta jėgų pergrupavimas. Žmonės Kramatorske nepatenkinti atėjūnų veiksmais… Palaikymo lygis Slavianske iki tūkstančio žmonių… UST paskelbė apie persigrupavimą.“

echo.msk.ru

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top