Antradienį įvyks gyventojų, „Chevron“ ir Vyriausybės susitikimas – kviečiame į palaikyti Žemaitijos bendruomenes

Vyriausybės kanceliarija oficialiu raštu pakvietė Žygaičių bendruomenės ir Tauragės rajono savivaldybės atstovus rugpjūčio 27 dieną, antradienį, 10 val. dalyvauti LR Vyriausybės darbo sesijoje skalūnų dujų ir naftos tema. Į susitikimo darbotvarkę įtraukti bendruomenių atstovų klausimai bei mokslininkų, Vyriausybės ir kompanijos „Chevron“ atstovų informacija apie planuojamąją veiklą.

Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas, savo pranešime spaudai pastebi, kad kompanija „Chevron“, nors ir buvo kviečiama, net tris kartus ignoravo Žygaičių bendruomenės rengtas konferencijas Kvėdarnoje, Tauragėje ir Vilniuje.

„Jausdami atsakomybę už visą Lietuvą, už dabartinės ir būsimų kartų teisę gyventi saugioje aplinkoje, siekdami užkirsti kelią bet kokiems galimai neteisėtiems veiksmams ir neskaidriems sandoriams, panaikinant galimus dviprasmiškumus, Tauragės rajono atstovai kreipiasi į Vyriausybę dėl leidimo filmuoti šį susitikimą nuo pirmos iki paskutinės minutės“, – praneša Žygaičių bendruomenės pirmininkas Jonas Nairanauskas.

Toks viešumas leistų „įgyvendinti pamatinius 2001 m. Lietuvos ratifikuotos Orhuso Konvencijos principus: informavimo, skaidrumo, dalyvavimo ir atskaitomybės“, – sakoma pranešime.

J. Nairanauskas pabrėžia: „Bendruomenių atstovai pasilieka sau teisę nuraukti dalyvavimą Vyriausybės organizuotame susitikime, jei ši galimybė nebus suteikta ir užtikrinta.“

Pranešimu taip pat informuojama, kad ši rugpjūčio 27 dieną „Vyriausybės organizuojama darbo sesija skalūnų dujų ir naftos klausimais negali būti traktuojama kaip kompanijos „Chevron“ bendravimas su Žygaičių bendruomenę“.

J. Nairanauskas kviečia visus geros valios žmones rugpjūčio 27 d. 9.30 val. Kudirkos aikštėje į piketą palaikyti Žemaitijos bendruomenes.

Tiesos.lt

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top