Antrasis Seimo rinkimų turas baigėsi. Kas valdys Lietuvą artimiausius ketverius metus? Laimi „valstiečiai“ (atnaujinta)

Sekmadienį Lietuvoje įvyko antrasis Seimo rinkimų turas – netrukus taps aišku, kas iš dviejų daugiausiai balsų pirmajame ture gavusių kandidatų 68-iose vienmandatėse apygardose taps Seimo nariu. 3 politikai iš vienmandėtese išrenkamo 71 parlamentaro šį mandatą laimėjo jau pirmajame ture.

Seimo rinkimų antrajame ture iš viso balsavo 37,85 proc. rinkėjų – tradiciškai mažiau nei per pirmąjį turą, bet daugiau nei 2012-aisiais (buvo 35,91 proc.).

Antrojo turo balsavimo rezultatus galėtume laikyti ir dviejų partijų – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos – dvikova už teisę sudaryti valdančiąją koaliciją.

Premjeras Algirdas Butkevičius savo pralaimėjimą jau pripažino: „Manau, kad 70 proc. (tikimybė), kad mes dirbsime opozicijoje“, – žurnalistams teigė socialdemokratų partijos vadovas.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, per pirmąjį turą daugiamandatėje apygardoje TS-LKD gavo 20, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 19, Socialdemokratų partija – 13, Liberalų sąjūdis – 8, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga bei partija „Tvarka ir teisingumas“ – po 5 mandatus.

Jau pateikiami išankstiniai balsavimo duomenys. Suskaičiavus balsus 1297 apylinkėse iš 1922, kol kas tvirtai pirmauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija – jų kandidatai laimi 34 apygardose, TS-LKD kandidatai – 9 apygardose, LRLS – 6, LSDP – 5, Tvarka ir teisingumas – 3, Darbo partija – 2, Centro partija, Lietuvos žaliųjų sąjunga ir „Lietuvos sąrašas“ – po 1 mandatą. Pirmauja ir keturi save išsikėlę kandidatai.

* * *

Naujausi duomenys: „valstiečiai“ Seime gali turėti 56, TS-LKD – 31, LSDP – 17, liberalai – 14, Tvarka ir teisingumas – 8, LLRA-KS – 8, Darbo partija – 2, patys išsikėlę – 2 mandatus.

LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis, per „Lryto TV“ televiziją kalbėdamas apie savo partijos pergalę rinkimuose, patvirtino, kad partija pasirengusi derėtis su potencialios koalicijos partnerėmis, antrą ir trečią vietą užėmusiomis partijomis TS-LKD ir Lietuvos socialdemokratų partija. „Dabar, kai mes turėsime aiškią iniciatyvą, pakviesime jas derinti programas. O tik tada galėsime kalbėti apie koaliciją“. Jis dar kartą pakartojo, kad kviesti bendram darbui Liberalų sąjūdį „nemato jokios galimybės“.

* * *

Pagal galutinius VRK skaičiavimus, naująjį Seimą sudarys 54 mandatus rinkimuose iškovoję LVŽS atstovai, 31 TS-LKD narys, 17 socialdemokratų, Liberalų sąjūdis, laimėjęs 14 vietų, „tvarkiečiai“ ir LLR-KŠS, gavę po 8 vietas Seime, 2 Darbo partijos atstovai, 4 save išsikėlę kandidatai, po vieną vietą parlamente turės Antikorupcinė N. Puteikio ir K. Krivicko koalicija (Lietuvos centro partija, Lietuvos pensininkų partija), Lietuvos žaliųjų sąjunga bei politinė partija „Lietuvos sąrašas“.

Tiesos.lt primena ir kadenciją bebaigiančio Seimo sudėtį: Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija, turinti 40 narių, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija – 30, Darbo partijos frakcija – 28, Liberalų sąjūdžio frakcija – 12, frakcija „Tvarka ir teisingumas“ – 9, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcija – 8, Mišri Seimo narių grupė – 13.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top