Apie demografinę katastrofą, arba Šioje šalyje nėra vietos net jaunimui?

Seime vykusiame Migracijos ir Priklausomybių prevencijos komisijų posėdyje Žmogaus studijų centro prezidentas Gintaras Chomentauskas pristatė savo vadovaujamo centro atliktą tyrimą atskleisdamas kvapą gniaužiančius rezultatus.

Pasirodo, daugiau nei 90 proc. 15–19 metų jaunuolių be jokių skrupulų emigruotų iš Lietuvos į išsivysčiusią Vakarų šalį, jei tik ten jiems būtų suteiktas darbas pagal specialybę.

Pasak G. Chomentausko, šis tyrimas tapo ir „Lietuvos emocinės būsenos tyrimu“. Mat kokybinis interviu su respondentais atskleidęs ir tokias jaunimo nuostatas: Lietuvoje gyventi „nėra lygis“, „yra kaimas“, „čia niekas nevyksta“ ir „niekas niekuomet nevyks“, „kaip iš viso žmonės gyvena, nežinau“. Dėl to „kažkur varysiu“ ir „kažką susikursiu“…

Daugiau informacijos apie atliktą tyrimą rasite ČIA.

Iš to, kas pateikta, spręsti, kiek tyrimas patikimas, sunku. Abejonių kelia ir interpretacijos, ypač jų redukavimas į „emocinę būklę“.

Tačiau akivaizdu viena – net ir perpus mažesni procentai reikštų visos ligšiolinės ugdymo politikos pralaimėjimą. O blogiausia, kad jau darosi lyg ir „nebepadoru“ klausti, net kalbantis, atrodo, su bendraminčiais: Tai ką vis dėlto darom?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top