Ar atsisakymas liudyti apie galimą nusikaltimą sutrukdys Editai Dambrauskienei tapti generalinio prokuroro pavaduotoja?

Lrytas TV šeštadienį paskelbė, jog 2015 metų rudenį generaline prokurore netapusi Edita Dambrauskienė, šį trečiadienį prezidentės atleista iš Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkės pareigų, siekia tapti generalinio prokuroro pavaduotoja.

Kaip skelbiama reportaže (žr. ČIA), tokios informacijos nekomentuoja nei buvusi pretendentė į generalinius prokurorus E. Dambrauskienė, nei generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, tačiau, sprendžiant iš paviešintų ištraukų, jie to ir nepaneigia.

Žurnalistų kalbinti parlamentarai Povilas Urbšys ir Julius Sabatauskas, prisiminę teisėjos elgesį per vadinamąjį „posto išsipirkimo“ skandalą, kelia klausimą, ar E. Dambrauskienė tinkama eiti tokias aukštas ir atsakingas pareigas po to, kai pati atsisakė bendradarbiauti su teisėsauga.

Tiesos.lt primena, jog tokio tyrimo reikalavo parlamentaras P. Urbšys, siekęs, jog teisėsauga ištirtų šalies vadovės paskelbtą skandalingą informaciją apie tai, jog E.Dambrauskienei neva buvo siūloma „išsipirkti“ generalinio prokuroro postą.

E. Dambrauskienė iš Kaišiadorių apylinkės teismo pirmininkės pareigų atleista pasibaigus kadencijai ir nuo gruodžio 5 dienos turėtų dirbti tiesiog teisėja, žinoma, jei iki to laiko nebus paskirta generalinio prokuroro pavaduotoja – generalinio prokuroro pavaduotojus skiria ir atleidžia ne Seimas, o Respublikos prezidentas generalinio prokuroro teikimu.

Tai jau antrasis E. Pašilio bandymas susirast sau pavaduotoją – pirmasis jo pasirinktas kandidatas advokatas Giedrius Danėlius, gynęs prezidentės atstovę spaudai Daivą Gulbinaitę byloje dėl valstybės paslapties atskleidimo, po kilusio skandalo atsiėmė savo kandidatūrą (daugiau apie tai skaityti ČIA).

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top