Ar jaunimas – Rusijos ateitis – eis į karą, spręs sovietinė praeitis?

Belaruspartizan.org, twitter.com | Tiesos.lt redakcija

Apie tai, kad Rusija rengiasi dideliam karui, rodo ir balandžio 24 dieną Rusijos Gynybos ministro Sergejaus Šoigu sukviestas RF Gynybos ministerijos kolegijos pasitarimas, kuriame buvo paskelbta apie pietinių ir vakarinių karinių apskričių visuotinius karinių junginių mokymus. Pasitarimo rezultatus karo ekspertai vertina kaip Rusijos rengimąsi dideliam karui Vakaruose.

Tarp posėdžio dalyvių žurnalistai pastebėjo ir paskutinįjį SSSR Generalinio štabo viršininką – 78 metų armijos generolą Vladimirą Lobovą, į atsargą išėjusį prieš 20 metų. Dabar jis ir vėl pakviestas į tikrąją karinę tarnybą.

„Tokio rango SSSR karo vado, sovietinės karo mokyklos ideologo ir praktiko sugrįžimas reiškia tik viena – Rusijos Federacija iš tikrųjų rengiasi plataus masto karui. Tai paskutinė užuomina Vakarams, jog negrįžtamai susiklosčius įvykių aplinkybėms, būtų kalbama ne apie Ukrainos suskaldymą palei Dnieprą, o apie Europos suskaldymą palei Lamanšą“, – rašo „Karinio dienoraščio“ autorius Aleksandras Sokolovas.

belaruspartisan.org
twitter.com

* * *

Trumpai apie generolą V.Lobovą – paskutinįjį SSSR Generalinio štabo viršininką:

1981 metų viduryje V. Lobovas gavo įsakymą parengti armiją manevrams „Vakarai-81“. Šiuose manevruose dalyvavo naujausios karinės struktūros, technika ir ginkluotė: keletas šimtų lėktuvų ir malūnsparnių, apie 1000 pabūklų, daugiau nei 2000 tankų, keletas tūkstančių šarvuočių. Ir visa šita technika iš tiesų šaudė, iš tikrųjų puolė, iš tikrųjų žvalgė, iš tikrųjų įsikasinėjo, ir iš tikrųjų puolė. Ataka buvo vykdoma pasitelkus šarvuotą karinę rikiuotę sproginėjant tikriems koviniams užtaisams. Manevrai truko 10 parų. Vadas ir dalis jo kovos draugų vadovavo armijos veiksmams tarsi tikro karo lauko sąlygomis. Šiuose manevruose dalyvavo Sovietų Sąjungos vadai ir Gynybos ministerijos vadovybė, Varšuvos pakto karinių žinybų vadovai.

Primename video medžiagą, kurioje įamžinti garsieji manevrai „Vakarai-81“:

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top