Ar kris Makrono vyriausybė?

Makrono sprendimas prastumti pensijų reformą gali kainuoti jam prezidento postą.

Po to, kai Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emmanuel Macron) be balsavimo parlamente prastūmė pensijų reformą, kilo aršus pasipriešinimas, ir dabar yra didelė tikimybė, kad šiandien surengtas balsavimas dėl nepasitikėjimo gali sužlugdyti jo vyriausybę. Net jei jis išgyvens balsavimą, komentatoriai teigia, kad Marine Le Pen dar niekada nebuvo geresnėje pozicijoje, nes konservatyvi populistė aršiose diskusijose dėl pensijų reformos tapo „nugalėtoja”.

Makrono sprendimą pasinaudoti Prancūzijos konstitucijos 49 straipsnio 3 dalimi, pagal kurią jis gali apeiti parlamentą ir dekretu padidinti pensinį amžių nuo 62 iki 64 metų, Prancūzijos spauda pavadino „branduoliniu variantu”. Tačiau šiame straipsnyje yra nuostata, kad per 24 valandas nuo 49 straipsnio 3 dalies panaudojimo gali būti siūlomas balsavimas dėl nepasitikėjimo, ir jei jis pavyktų, tai reikštų Makrono vyriausybės pabaigą.

Vakar vakare visoje šalyje jau kilo spontaniškos riaušės, per kurias vien Paryžiuje buvo suimti daugiau kaip 258 asmenys, tačiau spauda ir politikos analitikai įspėja, kad netrukus prasidės dar didesni neramumai. Pastarosiomis savaitėmis šimtai tūkstančių žmonių išėjo į gatves nepaklusdami Makrono pensijų reformai, o apklausos nuolat rodo, kad maždaug 75 proc. prancūzų visuomenės nepritaria pensinio amžiaus ilginimui.

Šie protestai gali padėti paskatinti balsavimą dėl nepasitikėjimo, nes Le Pen greitai paskelbė, kad iš karto po to, kai Makronas prastūmė pensijų reformą, ji surengs balsavimą dėl nepasitikėjimo. Iki šiol M. Le Pen Nacionalinis sambūris ir kairioji partija Nepalūžusi Prancūzija blokavo viena kitą, kai buvo bandoma nušalinti Prancūzijos ministrę pirmininkę Elizabetę Born (Elisabeth Borne), kuri tebėra artima Makrono sąjungininkė.

Tačiau jį pristatyti galėtų parlamento narys nuo liberalų Šarlis de Kursonas (Charles de Courson) ir taip tapti tiltu tarp dešiniųjų ir kairiųjų. Liberalai, veikdami kaip neutralus tarpininkas, galėtų leisti ir dešiniesiems, ir kairiesiems balsuoti už jų pasiūlymą. Taip pat buvo paskelbta, kad šiandien 14.00 val. pasiūlymą dėl nepasitikėjimo turėtų pateikti ir Laisvųjų, nepriklausomų, užjūrio ir teritorijų (LIOT) frakcija.

Nors skirtingos parlamento frakcijos iki šiol buvo susiskaldžiusios, abejotinas Makrono žingsnis prastumti pensijų reformą be demokratinio balsavimo gali pagaliau suvienyti opoziciją.

Rizika Makronui yra itin didelė. Jis savo žingsnį pavadino „visų reformų motina” ir nori, kad ši reforma taptų vienu iš svarbiausių jo valdymo laimėjimų. Nepriklausomai nuo to, ar jis liks valdžioje, ar ne, „demokratijos” idėja Prancūzijoje tapo farsu, ir tikimasi, kad įtampa artimiausiomis savaitėmis, o galbūt ir artimiausiais metais, tik didės.

Le Pen tvirtina, kad jei bus išrinkta prezidente, ji atšauks pensijų reformą. Ekspertai sako, kad dėl Makrono žingsnio daugiausia naudos gaus jos partija. Be to, jai pavyko išplėsti savo partijos elektoratą nuo darbininkų iki viduriniosios klasės.

„Būtent darbuotojai pyksta dėl Makrono reformos”, – Vokietijos laikraščiui Welt sakė apklausų organizatorius Frederikas Dabi (Frédéric Dabi).

Be to, manoma, kad Le Pen gali geriausiai iš įvairių Prancūzijos dešiniosios pakraipos ir konservatyviųjų partijų pasinaudoti savo galimybėmis.

„Le Pen sėkmingai tęsia prieš daugelį metų pradėtą normalizavimo procesą ir toliau gauna naudos”, – sako dešiniojo ekstremizmo ekspertas Žanas Yvas Kamiu (Jeanas-Yves Camus). „Kalbėti apie Marine Le Pen pergalę nebėra joks tabu. Dabar turime tai laikyti rimta hipoteze”.

Šaltinis: Remix News

4.6 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Ar čia visi totalūs idiotai?!

Autorius Tiesos.lt redakcija ,,Be to, manoma, kad Le Pen gali geriausiai iš įvairių Prancūzijos dešiniosios pakraipos ir konservatyviųjų partijų pasinaudoti savo galimybėmis.” Le Pen dešinioji, hmmmmm… Na tada aš popiežius (tik ne fRANCISKAS). Ta Marė prieš globalizmą nė cypt… Jos gauja prieš negrus ir babajus nė cypt… O štai pensijos (sava subinė) tai motyvas… Nuo tokio mąstymo iki visiško baltųjų rasės saulėlydžio tik puse žingsnelio!!! Autoriau, iš Tiesos.lt redakcijos, tu tikras neokonas (JAV konserva…). Dar prisiminkim Radžvilo genealumą šių metų pradžioje,- ,,Sovietų sąjunga žlugo, nes buvo perpuvusi iš vidaus”… Ir dar pridedant šių metų kovo 13 Seime vykusį išskirtimai virpančių senolių cirką (be jaunųjų ,,koncerv-vatnikų”) dėl komunizmo pasmerkimo pradedant Sniečkumi ir nepaminint žydo Raslano ,,nuopelnų” Rainių miškelyje ties Telšiais, gausime… Skaityti daugiau »

Ar čia visi totalūs idiotai?!
Kas galėtų paneigti, kad

TS-LKD nėra žydų (sionistų, semitų) projektas.

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Reikės pažiūrėti jutubėj būtinai. Šventasis Rakutis, Seime balsuojantis už policinės valstybės koncepciją atitinkančius įstatymus tauzyja 🙂

T0mas J.

Tikiuosi Makronui galas.

Pamastymas

Padėk dieve, bet jahvė gojams nepadeda.

T0mas J.

Dievų yra daug, kodėl paminėjai tik vieną? Čia taviškis?

Tai

padėk Dieve, bet tu iš milaičio šyyyknaskyyylės, niekada ne-išlyyysi!

stasys

Mums nebūtina šokti ir dainuoti jei Prancūzijoje pasiilgo gatvės cirko .:) Kaip man tai čia netgi sunku pavadinti aktualia naujiena , bet jei reikia tiek to galiu paploti solidarizuojantis su labai teisinga Prancūzijos Konstitucijos 49 straipsnio 3 dalimi, demokratija > veiksmas nepažeidžiant trečio Niutono dėsnio .

Dronas

Tuojau tavo pensijų fondai bus nusavinti. Krizė ant nosies. Pažiūrėsim, ką tada giedosi. Be abejo, tie kas vykdo šitą plėšikišką aferą, tikisi, kad tik ant senatvės visokie moliai atsibus, o tada jau bus vėlu ir šaukštai po pietų. Tu vienas iš molių? Šitą klausimą aš užduodu ne tau, man nusispjaut, aš su šita afera senai pabaigiau ir pasitvarkiau kaip man atrodė naudingiau, jei susimoviau, tai bus tik mano klaida ir niekeno kito. Tačiau, šitą klausimą turėtai užduoti pats sau, kiekvieną rytą prie veidrodžio. Kiekvienas turėtu. Nors… Yra tokia keistoka teorija, jog toli gražu ne kiekvienas turi sielą, kad daugelis yra tušti mėsos maišai, kurie net nėra gyvi. Aš kaip padorus žmogus veju tokias išvadas šalin, tačiau jos labai jau akis… Skaityti daugiau »

habilitâs

M. Le Pen Nacionalinis sambūris…

…valstybės susigrąžinimo idėja ir ją autoritetingai reprezentuojantis tautiškų ir patriotiškų asmenų sambūris (V. Radžvilas). 
 https://www.delfi.lt/news/ringas/politics/vytautas-radzvilas-sis-sekmadienis-gali-pakeisti-lietuvos-istorija.d?id=81268643 
Kokia idilė?! 
… 
Taigi, klausimas prancūziškojo patriotizmo gerbėjams: 

  • Kai 2026 metų kovo 1 d. vyrams, o nuo gegužės 1 d. moterims pensinis amžius bus 65 metai ir nė dienos mažiau, o valdančiąją daugumą sudarantys, pasiūlys tą amžiaus ribą nustumti iki 67 metų, ar daug lietuvaičių išvesite į gatves protestuoti? 

Ar bus pereita nuo verbalinio-klaviatūrinio patriotizmo prie gatvių laužų? 

Jules

Dabartiniam linksmam-pramoginiam jaunimėliui jau pensija bus nuo 72 metų, gyvenimo trukmei trumpėjant. Žodžiu, nemaloni istorija kartosis spiralės principu – žmonija mažinsis.

Pastabus

..bet kokiu atveju tu tai tikrai neprotestuosi,sikniau…

Janis

Deja, toks yra mūsų likimas.
gera dovana

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top