Ar leisime iškirsti Lietuvos miškus?

ekologija.blogas.lt

Seimo nariai Jonas Varkala, Povilas Gylys, Valdas Vasiliauskas, Rima Baškienė, Remigijus Žemaitaitis, Povilas Urbšys, Naglis Puteikis, Linas Balsys, Vytautas Antanas Matulevičius, Rytas Kupčinskas ir Aurelija Stancikienė kreipėsi į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydami nepasirašyti Seime priimto Miškų įstatymo projekto. Kreipimesi nurodoma, kad priėmus Miškų įstatymą iškyla didelė grėsmė valstybiniams miškams, kurie gali būti iškirsti ir urbanizuoti ar paversti karjerais.

Įstatymo projekte numatoma ne tik leisti eksploatuoti karjerus valstybiniuose miškuose, jei kiti rezervai yra išbaigti, bet ir kurti naujus. Tokiu būdu, sudaromos palankios sąlygos eksploatuoti naudingąsias iškasenas – smėlį, žvyrą, durpes, kurių pagrindiniai klodai yra po miškais.

Seimo nariai taip pat nepritaria leisti miestų urbanizacijos plėtrą valstybinių miškų sąskaita, jei savivaldybių miškingumas didesnis nei 50 procentų. Ši nuostata prieštarauja Lietuvos Respublikos piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymui, kuriame nurodoma, kad valstybiniai miškai yra valstybės išperkami. Tokiu būdu, nebuvo grąžinti piliečiams kaip teisėta nuosavybė. Neaišku, kokią formą miško paskirties žemė įgis, kai bus panaudota miestų gyvenamajai statybai.

Seimo nariai taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Miškų įstatymo projektas prieštarauja Konstitucijos 47 ir 54 straipsniams, kuriuose sakoma, kad miškai valstybei priklauso išimtine nuosavybės teise ir ji turi rūpintis jų apsauga bei ištekliais.

Seimo nariai tiki, kad Prezidentė gerai žino šias problemas ir imsis priemonių užkirsti kelią korupcinio projekto įgyvendinimui.

LR Seimo kanceliarijos informacija

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top