Ar Lenkijos PiS konservatoriai sugrįš į valdžią?

laikmetis.lt

Buvęs Lenkijos žemės ūkio ministras Janas Krzysztofas Ardanowskis vakar duodamas interviu sakė, kad partija turi pripažinti, kodėl pralaimėjo rinkimus, ir ypač pabrėžė, kad daugelis „Teisės ir teisingumo” (PiS) aukščiausio rango narių yra jau garbaus amžiaus.

„Jei nepažvelgsime tiesai į akis, pasuksime link to, kad tapsime marginaline geriatrine sofa”, – sakė politikas, šiuo metu dirbantis Lenkijos prezidento Andrzejaus Dudos patarėju.

A. Ardanowskis sakė manantis, kad antrosios kadencijos (2019-2023 m.) metu PiS tapo savimi patenkintų ir į savo patogumus bei naudą susitelkusių žmonių, o jaunesni ir idėjomis besivadovaujantys politikai buvo nustumti į užribį.

Buvęs ministras teigė, kad buvusios opozicinės Pilietinės koalicijos pasirinkto „totalinės opozicijos” kelio atkartojimas nepagerins PiS apklausų reitingų.

BUVUSIOS OPOZICINĖS PILIETINĖS KOALICIJOS PASIRINKTO „TOTALINĖS OPOZICIJOS” KELIO ATKARTOJIMAS NEPAGERINS PIS APKLAUSŲ REITINGŲ

„Tai beprasmiška, žalinga ir neveiksminga. Tai nepadės mums susigrąžinti valdžios, ir aš negaliu su tuo sutikti”, – sakė jis.

Jis paragino savo partiją susitaikyti su tuo, kad ji prarado valdžią, ir išmokti pamokas apie tai, kas buvo negerai.

„Turime pripažinti, kas įvyko, ir išmokti pamokas, kitaip mūsų apklausų reitingai ir toliau kris”, ir piktdžiugiškai pridūrė, kad „atrodo, jog vadovybė mano, kad jie viską žino geriausiai”.

Tai ne pirmas kartas, kai A. Ardanovskis konfliktuoja su savo partijos vadovybe. Jis pasitraukė iš žemės ūkio ministro pareigų, nes nesutiko su lyderio Jaroslawo Kaczyńskio sprendimu paremti radikalius gyvūnų gerovės teisės aktus, kuriais būtų apribota gyvulininkystė ir uždrausta kailinių žvėrelių auginimas. Dėl vidinio maišto PiS parlamento frakcijoje šio teisės akto buvo atsisakyta.

Ardanowskis taip pat kritikavo PiS vyriausybės veiksmus sprendžiant Ukrainos grūdų importo klausimą ir įspėjo partijos vadovybę, kad nekontroliuojamas importas gali sukelti ūkininkų protestus. Jis taip pat paragino vyriausybę paskelbti įmonių, kurios dalyvavo grūdų importo iš Ukrainos procese, sąrašą.

Po praėjusių metų spalio mėn. rinkimų, per kuriuos PiS negavo daugumos parlamente, A. Ardanowskis paragino pakeisti partijos vadovybę, užsimindamas, kad dabartinis lyderis Jaroslawas Kaczyńskis turi užleisti vietą jaunesniems vadovams.

Šaltinis: Remix News

2.7 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top