Ar paskirs Seimas „teroristės“ E. Kusaitės teisėją į Aukščiausiąjį Teismą?

Šiandien 13.30 val. Seimas svarstys, ar paskirti prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą teisėją Artūrą Pažarskį į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas A. Pažarskis kartu su kolegomis dalyvavo Valstybės saugumo departamento (VSD) inicijuotame, Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) ir Lietuvos Generalinės prokuratūros vykdytame Lietuvos pilietės Eglės Kusaitės persekiojime.

2013 metų gegužės 30 dieną Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė Virginija Švedienė, Jūratė Damanskienė ir Artūras Pažarskis, iš esmės pripažino visus VSD, ikiteisminio tyrimo teisėjų ir tyrėjų, tarp jų – ir Rusijos FST, buvusios KGB, tardytojų Lietuvoje, prokurorų slaptų liudininkų liudijimus, surinktus įrodymus ir kaltinimus teisingais, teisėtais, o visus „teroristės“ E. Kusaitės advokato Kęstučio Stungio ir jos pačios argumentus „prieš“ praktiškai niekiniais, ypač niekiniais – advokato reikalavimus laikytis Lietuvos valstybės pasirašytų tarptautinių konvencijų.

Teismas nuteisė Eglę Kusaitę už teroro akto rengimą – mėginimą susprogdinti „strateginį objektą“ – Rusijos karinę bazę Čečėnijoje, tik nežinia, kurią, kada ir kokiomis aplinkybėmis. Nuteisė pagal baisiausią Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 250 straipsnio „Teroro aktas“ dalį, numatantį bausmę – kalėjimą iki gyvos galvos.

Prokuroras Mindaugas Dūda reikalavo E. Kusaitę nuteisti 10 metų laisvės atėmimo, bet teismas pasitenkino 10 mėnesių, beveik lygiai tiek, kiek ji jau atsėdėjo „užkardyta“ ir tardyta, ir pareiškė, kad bausmę ji jau atliko. Bausmė sušvelninta remiantis BK 62 straipsniu (Švelnesnės, negu įstatymo numatyta, bausmės skyrimas), konstatavus faktą, jog geriausiu atveju galima kalbėti tik apie nepavykusį pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, bet ne apie patį nusikaltimą.

Įsidėmėtina, kad teisėjas Artūras Pažarskis su kolegomis nuteisė Eglę Kusaitę pagal, jo nuomone, įrodytus kaltinimus, kurių netrukus atsisakė pati prokuratūra, kuri dabar teigia, kad byloje nėra patikimų duomenų apie merginos numatytą pasikėsinimo taikinį.

Paaiškėjo, kad A. Pažarskis neskiria civilinių objektų, kurių sprogdinimas tarptautinių konvencijų nusakomas kaip terorizmas, nuo karinių bazių, terorizmo – nuo karinių veiksmų, ir yra įsitikinęs, kad Lietuvos Respublikos teismai turi pareigą rūpintis Rusijos karinių grupuočių Čečėnijoje saugumu.

Po tokio Vilniaus apygardos teismo sprendimo nuteistoji E. Kusaitė padavė apeliacinį skundą, reikalaudama ją visiškai išteisinti, visų pirma, dėl to, kad teisėsauga šiurkščiai ir ne vieną kartą pažeidė jos procesines žmogaus teises. Savo ruožtu E. Kusaitės kaltintojas prokuroras Mindaugas Dūda padavė savo apeliacinį skundą, tebereikalaudamas E. Kusaitei 10 metų kalėjimo bausmės.

Apeliacinis teismas E. Kusaitės skundą patenkino ir ją išteisino, panaikindamas teisėjo A. Pažarskio ir jo kolegų sprendimą.

Ar prezidentės Dalios Grybauskaitės iš daugelio teisėjų pasirinktas A. Pažarskis taps Aukščiausiojo Teismo teisėju, šiandien lems Seimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top