Ar paskirs Seimas „teroristės“ E. Kusaitės teisėją į Aukščiausiąjį Teismą?

Šiandien 13.30 val. Seimas svarstys, ar paskirti prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą teisėją Artūrą Pažarskį į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas A. Pažarskis kartu su kolegomis dalyvavo Valstybės saugumo departamento (VSD) inicijuotame, Rusijos Federacijos Federalinės saugumo tarnybos (FST) ir Lietuvos Generalinės prokuratūros vykdytame Lietuvos pilietės Eglės Kusaitės persekiojime.

2013 metų gegužės 30 dieną Vilniaus apygardos teismo teisėjų kolegija, kurią sudarė Virginija Švedienė, Jūratė Damanskienė ir Artūras Pažarskis, iš esmės pripažino visus VSD, ikiteisminio tyrimo teisėjų ir tyrėjų, tarp jų – ir Rusijos FST, buvusios KGB, tardytojų Lietuvoje, prokurorų slaptų liudininkų liudijimus, surinktus įrodymus ir kaltinimus teisingais, teisėtais, o visus „teroristės“ E. Kusaitės advokato Kęstučio Stungio ir jos pačios argumentus „prieš“ praktiškai niekiniais, ypač niekiniais – advokato reikalavimus laikytis Lietuvos valstybės pasirašytų tarptautinių konvencijų.

Teismas nuteisė Eglę Kusaitę už teroro akto rengimą – mėginimą susprogdinti „strateginį objektą“ – Rusijos karinę bazę Čečėnijoje, tik nežinia, kurią, kada ir kokiomis aplinkybėmis. Nuteisė pagal baisiausią Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso (BK) 250 straipsnio „Teroro aktas“ dalį, numatantį bausmę – kalėjimą iki gyvos galvos.

Prokuroras Mindaugas Dūda reikalavo E. Kusaitę nuteisti 10 metų laisvės atėmimo, bet teismas pasitenkino 10 mėnesių, beveik lygiai tiek, kiek ji jau atsėdėjo „užkardyta“ ir tardyta, ir pareiškė, kad bausmę ji jau atliko. Bausmė sušvelninta remiantis BK 62 straipsniu (Švelnesnės, negu įstatymo numatyta, bausmės skyrimas), konstatavus faktą, jog geriausiu atveju galima kalbėti tik apie nepavykusį pasikėsinimą padaryti nusikaltimą, bet ne apie patį nusikaltimą.

Įsidėmėtina, kad teisėjas Artūras Pažarskis su kolegomis nuteisė Eglę Kusaitę pagal, jo nuomone, įrodytus kaltinimus, kurių netrukus atsisakė pati prokuratūra, kuri dabar teigia, kad byloje nėra patikimų duomenų apie merginos numatytą pasikėsinimo taikinį.

Paaiškėjo, kad A. Pažarskis neskiria civilinių objektų, kurių sprogdinimas tarptautinių konvencijų nusakomas kaip terorizmas, nuo karinių bazių, terorizmo – nuo karinių veiksmų, ir yra įsitikinęs, kad Lietuvos Respublikos teismai turi pareigą rūpintis Rusijos karinių grupuočių Čečėnijoje saugumu.

Po tokio Vilniaus apygardos teismo sprendimo nuteistoji E. Kusaitė padavė apeliacinį skundą, reikalaudama ją visiškai išteisinti, visų pirma, dėl to, kad teisėsauga šiurkščiai ir ne vieną kartą pažeidė jos procesines žmogaus teises. Savo ruožtu E. Kusaitės kaltintojas prokuroras Mindaugas Dūda padavė savo apeliacinį skundą, tebereikalaudamas E. Kusaitei 10 metų kalėjimo bausmės.

Apeliacinis teismas E. Kusaitės skundą patenkino ir ją išteisino, panaikindamas teisėjo A. Pažarskio ir jo kolegų sprendimą.

Ar prezidentės Dalios Grybauskaitės iš daugelio teisėjų pasirinktas A. Pažarskis taps Aukščiausiojo Teismo teisėju, šiandien lems Seimas.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Arvydas

10:1 – skirs

Bet kas gi ta

Lietuvos prezidente?Kodel ji taip bedieviskai elgiasi?

gal seimunas

Puteikis paklaus teisejo,kodel jis taip dare,gal kas jam liepe???????

blogis = polikarpovna

Kaip lengva pasidarė Lietuvoje atskirti blogį nuo gėrio.
Visi blogiečiai už polikarpovną, polikarpovna už visus blogiečius.

KGB

KGB stiprina savo valdžią Lietuvoje.

Beta

Jei nepaskirs, tai nors ir labai prastą, bet Seimą dar turime. Jei paskirs, tai Grybauskaitės valdžios vertikalė užbaigta. Galime skelbti demokratijos laidotuves.

internauts - komentatoriams

ar jūs tik spjaudytis mokat? O diskutuoti?
Gal turit savo kandidatą į tą postą, ponia Beta? a? Pasiūlykit.

internauts

Ką žino apie Požarskį Google’as?

„Alfalt primena, kad praėjusių metų gruodį kitą D. Kuolio apeliaciją nagrinėjęs teisėjas Artūras Požarskis pripažino, kad D. Kuolys, minėdamas Tarptautinę vaikų gynimo dieną prie Valstybės saugumo departamento, teisės pažeidimo nepadarė. Teisėjas A. Požarskis, remdamasis Konstitucija, savo nutarime konstatavo: „Nagrinėjamu atveju nenustatyta, kad meninė pilietinio pobūdžio akcija, kurios metu buvo piešiamas žodis „Tiesos“, pažeidė kitų asmenų teises ir laisves, viešąją rimtį ir tvarką ar sukėlė kokias nors kitas neigiamas pasekmes, todėl teigti, kad buvo būtinybė taikyti tam tikrus apribojimus taikiam žmonių susibūrimui, nėra jokio pagrindo“.

Beta  >internauts

Ką čia dar diskutuoti, jei viskas straipsnyje surašyta! Teisėjas Artūras Pažarskis dalyvavo VSD inicijuotame, FSB ir Lietuvos GP Vykdytame Eglės Kusaitės persekiojime, pripažino visus VSD, ikiteisminio tyrimo teisėjų ir tyrėjų, tarp jų – ir Rusijos FST, buvusios KGB, tardytojų Lietuvoje, prokurorų slaptų liudininkų liudijimus, surinktus įrodymus ir kaltinimus teisingais, teisėtais, o visus „teroristės“ E. Kusaitės advokato Kęstučio Stungio ir jos pačios argumentus „prieš“ praktiškai niekiniais, ypač niekiniais – advokato reikalavimus laikytis Lietuvos valstybės pasirašytų tarptautinių konvencijų. Kokios čia dar diskusijos gali būti? Išskyrus klausimą: nejaugi Grybauskaitė to nežino? jei nežino, tai kokia ji prezidentė ir ko verti jos patarėjai? Jei žino, tai kodėl tokį teisėją siūlo į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą? Pagal nuopelnus jam apkaltą reikia kelti, bet ne AT teisėju… Skaityti daugiau »

internauts. Dar iš Požarsko karjeros.

Štai dar vienas epizodas: kaip pora advokatų iš Kedžių bylos, įtraukia Požarskį į Kedžių bylą. Man visuomet atrodė didžiai mįslingas tas netikėtas naujo „liudinko” – Mindaugo Žalimo pasirodymas, į policijos akiratį pakliuvusį dėl muštynių, būtent po to kuomet buvo nužudyti Furmonavičius, Ūsas ir pats Kedys… Kaip netikėtas buvo ir Žalimo kaltinimas mestas Ivanauskui, o šis, iš pradžių neigęs, kad pažinojo Žalimą, vėliau neva valstybės priskirtų advokatų buvo nutildytas, keistoku pretekstu. Tie patys advokatai nušalino ir bylas tyrusius teisėjus. Štai ką rašo MG Baltik koncerno (Mockus ir LNK sąvininkas. Nepilnas sąvininkas. Dalinasi su neaiskia, neskaidria kompanija, priregistruota Liuksemburge, Baltic Amber ar pan.) Alfa lt portalas: „…anot advokato Artūro Baužos, kaltinimą palaikantis prokuroras Redas Savickas yra davęs parodymus kitoje su Kauno žudynėmis… Skaityti daugiau »

internauts - Betai

Karštas komentaras: Prašymas suimti Eglę Kusaitę – kerštas generaliniam prokurorui D.Valiui? „Teroristės“ Eglės Kusaitės bylą nagrinėjantis teisėjas Zenonas Birštonas, kurį vakar girtą teisme užfiksavo „Karštas komentaras“, šiandien teismo posėdyje nepasirodė. Nors Vilniaus apygardos teisme skelbimų lentoje šį rytą dar kabėjo skelbimas, jog E.Kusaitės bylą nagrinės trijų teisėjų kolegija, tarp kurių vienas – Z.Birštonas, teisėjas teismo salėje nepasirodė. Jį pakeitė teisėjas A.Požarskas. Eglė Kusaitė siekė nušalinti bylą nagrinėjančią teisėjų kolegiją, kadangi pasikeitė teisėjų kolegijos sudėtis, o „teroristės“ advokatas prašė nušalinti prokurorą M.Dūdą, nes jo bylos vedimo metodai prilygsta Rusijos pataikavimui. Tačiau prokuroras nebuvo nušalintas, teisėjų kolegija taip pat nuo bylos nagrinėjimo nenusišalino. Šiandien E.Kusaitės, kaltinamos terorizmu, teismo posėdis vyko, nors tik šį rytą pasikeitė teisėjų kolegijos sudėtis – vakar teisme girtą… Skaityti daugiau »

internauts - Betai

toliau: Teroristės byla – rezonansinė byla. Teismo posėdžius aktyviai stebi disidentai, organizuojamos pilietinės akcijos E.Kusaitei palaikyti. Jeigu E.Kusaitė bus suimta, kils nauja pasipiktino banga visuomenėje, kils įtampa, daugės visuomeninių protestų, kurie bus nukreipti ne prieš ką kita, o prieš prokuratūrą. Tai, kas dabar vyksta, mūsų manymu, yra politika“, – „Karštam komentarui“ savo nuomonę išsakė šiandien E.Kusaitės palaikyti atvykę kai kurie visuomenininkai. Kaip žinia, E.Kusaitės bylą tyręs prokuroras Justas Laucius generalinio prokuroro D.Valio nuo šios bylos tyrimo buvo nušalintas ir tapo prokurorų profsąjungų, kovojančios prieš D.Valio pradėtas reformas prokuratūroje, vienu iš aktyvistų. Prokuroras M.Dūda taip pat turi už ką pykti ant D.Valio – M.Dūda laimėjo konkursą į A.Kliunkos vietą, tačiau D.Valys pasirinko trečios vietos laimėtoją – prokurorą iš Vilniaus apygardos prokuratūros.… Skaityti daugiau »

Beta > internauts. Dar iš Požarsko karjeros.

Tai kurioje vietoje čia turėtume susižavėti Požarskiu?

internauts - Betai

Šita Giedrės Gorienės versija gana įtikinama. Vadinasi buvusio gen.Prokuroro globotiniai bando prastumti savo žmogų į Lietuvos Auksčiausiąjį teismą? Dar iš KK: Dabar viešai generalinį prokurorą Darių Valį dėl prokuratūros reformos kritikuojanti ilgametė Palangos prokuratūros vadovė Nijolė Požarskienė, „Karšto komentaro“ duomenimis, dar pavasarį pati norėjo užimti antrojo generalinio prokuroro pavaduotojo postą. Iš generalinio prokuroro pavaduotojų atsistatydinus A.Neverai ir atsilaisvinus antro generalinio prokuroro pavaduotojo kėdei, į šią kedė buvo intensyviai mėginama pasodinti būtent Palangos prokuratūros vadovę Nijolę Požarskienę. Vasario pabaigoje prasidėjus D.Kuolio vadavaujamiems mitingams prieš Prezidentę, kai kurie Nijolės Požarskienės kolegos ėmė proteguoti Palangos prokurorę į iki tol buvusią laisvą antro generalinio prokuroro pavaduotojo vietą. N.Požarskienės kandidatūrą į Generalinės prokuratūros vadovybę buvo mėginama prastumti per Prezidentūrą, apeinant patį generalinį prokurorą, kuris faktiškai… Skaityti daugiau »

apie nešvarius žaidimėlius su postais

Mat būtent N.Požarskienės kandidatūrą, nepavykus į generalinio prokuroro kėdę pasodinti GP prokuroro R.Petrausko, buvo siekiama prastumti į generalinio prokuroro postą, atsistatydinus A.Valantinui. Tuomet, nors Prezidentė dar nebuvo apsisprendusi, ką skirti generaliniu prokuroru ir dar nebuvo susitikusi su kitu kandidatu – Dariumi Valiu, „Lietuvos ryte“ jau pasirodė interviu su Nijole Požarskienė ir šiame dienraštyje prokurorė jau buvo pristatoma kaip naujoji generalinės prokuratūros vadovė. Kad būtų dar kitų kandidatų, net nebuvo užsiimta. Visa tai vyko kaip tik per pirmuosius Garliavos įvykius 2010 metų gegužės mėnesį. Ir iš tiesų Nijolei Požarskienei generalinio prokuroro postas buvo jau ranka pasiekiamas, tačiau vos už kelių dienų, KK duomenimis, Prezidentė sužinojo apie nešvarius jai už nugaros vykusius žaidimus dėl šios kandidatės. Perskaičius „Lietuvos ryte“, kad Prezidentė apsisprendė… Skaityti daugiau »

Brinkazis ->internautsui

Kokią išvadą reiktų darytų iš tamistos atliktos google paieškos rezultato? Jei jau išteisino D. Kuolį dėl Tie-SOS akcijos, vadinasi, teisėjas savas, geras, patinka, reikia aukštinti? Nes juk galėjo neišteisinti, kaip kiti. Tai norėjote pasakyti, jei teisingai supratau tamistos mintį? Teisėjas privalo priimti teisingą sprendimą, toks jo darbas, ir jei jau priėmė, tai jo pareiga, nėra ko jam dėl to dėkoti ir užmerkti akis prieš jo vykdomą neteisingumą. Beje, teisėjas gali iš viso nepriimti bylos į teismą nagrinėjimui, jei mato, kad akivaizdžiai nėra nusikaltimo sudėties. Eglės Kusaitės byloje apygardos teismas įtvirtino poziciją, kad Rusijos karinių grupuočių Čečėnijoje saugumas yra Lietuvos Respublikos teismų ginama vertybė. Žinoma, čia pagrindiniu smuiku grojo kolegijos pirmininkė Švedienė, o Pažarskis buvo tik dėl skaičiaus(vietoj pasigėrusio Birštono). Kaip… Skaityti daugiau »

Beta >. internauts - Betai        13:06

Vieni apie ratus, kiti apie batus.
Straipsnio tema: Šiandien 13.30 val. Seimas svarstys, ar paskirti prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą teisėją Artūrą Pažarskį.

Tai kuo čia dėta tamstos pletkų lygio versija „jog senoji prokuratūros „gvardija“, nepatenkinta D.Valio reformomis, sieks atsirevanšuoti per Eglės Kusaitės bylą?

internauts - Betai

aš ir nesiūlau žavėtis. Siūlau nesispjaudyt, bet diskutuot analizuojant ir remiantis bent ta medžiaga, kuri prieinama.

Beta >.internauts - Betai       13:11

AT teisėjus prezidento siūlymu skiria Seimas. Tai Grybauskaitės valia siūlyti kažką ar nesiūlyti, jokis įstatymas prezidento pasirinkimo laisvės nevaržo. . Kaip kas nors gali kažką prakišti, jei jo nesiūlo prezidentas? Nors mane užmušk, bet nesuprantu.

ramstis > gorienės internautsei

rūmų freilina rašo:
„…bet diskutuot analizuojant ir remiantis bent ta medžiaga, kuri prieinama.”

einu ir šlubuoju
koją gelia
būt gerai į kažką pasiremti
žiūriu- ant kelio guli šūdas
nieko kito po ranka neturiu
pasiremiu šūdu

jeigu teismai ir gi remsis KK logika?
nėra įkalčių remsimės ta medžiaga kuri bent yra po ranka- pletkais.

kokiu buku reikia būti, kad siūlyti diskusijoje remtis tokiu šūdinu argumentu kuris pacituotas komentaro pradžioje?

Brinkazis ->internautsui

„Siūlau nesispjaudyt, bet diskutuot”. Siūlau prieš siūlant pačiam sau taikyti siūlomą dalyką (o ne klijuoti paklodes iš koloradinio Gorienės portalo, visur reginčiu sąmokslus prieš JE).
Eglės Kusaitės byla kilo ne iš kažkokių sąmokslų prieš JE ar jos nepavesti žadėjusį Valį, o iš VSD antiteroristinio skyriaus, vadovaujamo A. Paukštės, noro pasižymėti ir įsisavinti pinigus, bei Rusijos spec. tarnybų noro parodyti Lietuvą kaip teroristus ruošiančią valstybę bei jų siekio sunaikinti čečėnų diasporą aplinkinėse šalyse (Gatajevų byla).
Tamstos nuomone, ar šio teisėjo teisinė- valstybinė sąmonė (Rusijos karinių-teroristinių grupuočių Čečėnijoje saugumas yra Lietuvos teismų ginama vertybė), visu gražumu atsiskleidusi Eglės Kusaitės nuteisime, leidžia jam eiti Aukščiausiojo teismo teisėjo pareigas? Manau, kad jis iš viso negali būti teisėju, nebent Rusijoje.

Popiežiaus

kalba ES parlamente buvo saulė šiame tamsiame gamtos ir valstybės Advente.Ir nors gerbiu Madoną Lučkaitę,bet jos anonsas šiai kalbai buvo nelabai vykęs,angažuojantis,smerkiantis nacionalizmą,suprask tautiškumą,žadantis gėjams lengvatų ir pan…Technicizmo ir vartotojų dvasioje,kurią pasmerkė Popiežius.

Dabar kiekvienas

padorus politikas turėtų pasinaudoti,priimant sprendimus, Popiežiaus kalboje jam ištiesta pagalbos ranka.Tai turi ateitį.

Sovietmečiu žmonės

nebuvo tokie vieniši.

ha ha

kodėl tik iš paksistų eina juodas šmeižtų garas?

Pakso rusiški verslai ir...

žiniasklaidos antraštės mirgėjo apie Rolando Pakso šeimos rusišką verslą. Esą R.Pakso dukters Ingos Paksaitės vyras Aivaras Stumbras vadovauja bendrovei, kuri Lietuvoje verčiasi nekilnojamu turtu ir priklauso akcininkams iš Rusijos. Pirmadienį ir antradienį Lietuvos žiniasklaidoje mirgėjo štai tokios antraštės: „R.Pakso žentas dirba rusų verslininkams“ (DELFI, 2007 03 05-06) „Rusiškas Paksų verslas“ (Respublika, 2007 03 06) „Pakso žentas dirba rusų verslininkams“ (Lietuvos žinios, 2007 03 06) Apie tai rašė ir kiti nacionaliniai dienraščiai, naujienų portalai, rodė TV. NEMALK.LT cituoja laikraščių ir naujienų portalų esmę. Pranešimuose teigiama, kad Rusijos verslininkai ir politikai Rolando Pakso žento Aivaro Stumbro vadovaujamos bendrovės „Amberinvest“ vardu supirkinėja nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir šio miesto rajone. Žiniasklaidos šaltinių teigimu, pagrindinis „Amberinvest“ akcininkas yra Rusijos federacijoje, Maskvoje registruota statybos bendrovė „Stroižilinvest“.… Skaityti daugiau »

>>...rusiški verslai

kiek žinau Amber yra prichvatizavę Lietuvos malūnus, parduoda mums brangiai miltus, o todėl ir duona tokia brangi. Ir už tai mes turim dėkoti Paksui?

Ar ne laiks į VSD gražinti Laurinkų? Tik tas mokės Lietuvą apvalyt nuo svetimkūnių.

Brinkazis

Seimui Pažarskis tiko. Už balsavo 61 Seimo narys, prieš – 33, susilaikė 12 parlamentarų. Aukščiausiame teisme juk reikalingi žmonės, mokantys reikiamus sprendimus įvilkti į teisinę formą. Nors šitas teisėjas ir to nesugeba gerai padaryti. Ko verti teismo sprendimo teiginiai apie karinės bazės ekonominį ir socialinį reikšmingumą? Ar tas teisingumo principo naudojimas, dvylika (!) kartų sumažinant minimalią įstatymo numatytą bausmę?

klausimėlis

Ar beliks geras etatas Kondratjevui?

vrag naroda

prezidente pasiule seimui tvirtinti kaip pati geriausia kanditata lietuvisku ir putino saugumieciu bendradarbiavimo projekta bandziusi iteisinti teiseja paaukstinimui.
seimas klusniai patvirtino prezidentes troskima.
komentarai osia -vel pilna tevines isdaviku plustanciu prezidente.
laukiame gerb. Raigerdo ilgu komentaru kuriuose butu suduotas negailestingas atkirtis prezidentes autoriteto niekintojams.
nekantraudami laukiame gerb. Raigerdo irodant kad E.Kusaite pagal fsb uzsakyma nuteises teisejas yra Tiesos ir Teisingumo etalonas pagal Raigerdo standartus.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top