Ar patikėsite? Dalia Grybauskaitė 2010-aisiais: „Neleiskime grupelei žmonių valdyti valstybę“

Tiesos.lt primena skaitytojams kadencijos pradžioje prezidentės Dalios Grybauskaitės deklaruotą, o vėliau užmirštą pažadą išvaduoti valstybę iš grupuočių savivalės.

Šiandien, prieš antrąjį rinkimų turą, laisviems piliečiams dera šį ponios D. Grybauskaitės pažadą prisiminti ir paklausti, kodėl prezidentė per penkerius metus nesiėmė nė menkiausių pastangų šiam siekiui įgyvendinti.

Grybauskaitė: politinę valdžią monopolizavo „grupelė žmonių“

Andrius Sytas | Alfa.lt | 2010 m. kovo 4 d.

Politinės partijos – „grupelė žmonių“ – yra monopolizavusios teisę valdyti valstybę, tai būtina pakeisti, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Norint tai pakeisti, reikia įteisinti tiesioginius mero rinkimus, taip pat leisti rinkimuose dalyvauti ne tik partijoms, bet ir visuomeninėms organizacijoms.

Jos nuomone, „politinę valdžią uzurpavo partijos, o mūsų Lietuvos žmonės, piliečiai yra praktiškai atstumti arba prie jos neprileidžiami“, – sakė D. Grybauskaitė ketvirtadienį Alytaus radijo FM99 laidoje.

Jei merai būtų renkami tiesiogiai, prezidentės nuomone, žmonės „žinotų, kad išrinko ir atsako už tą merą“.

Prezidentė teigia, kad visuomeninėms organizacijoms iki šiol nėra leidžiama kelti savo kandidatų rinkimuose tik todėl, kad „politinės partijos kol kas bijo konkurencijos“.

„Tai yra mūsų demokratijos degradacija. Per 20 metų nesugebėjome leisti žmonėms dalyvauti rinkimuose. Sugebėjome tik monopolizuoti ekonomiką ir politiką. Mano pagrindinis tikslas yra atverti politiką žmonėms, leisti žmonėms dalyvauti rinkimuose. Darysime klaidų, iš karto gal neišeis, bet pradėkime atsiverti, leiskime žmonėms atsakyti už savo šalį. Bet neleiskime grupelei žmonių valdyti valstybę“, – sakė D. Grybauskaitė.

Prezidentės reikalavimą Seimui priimti visus reikiamus įstatymus taip greitai, kad merai tiesiogiai būtų renkami jau 2011-ųjų pradžioje, valdančioji konservatorių partija sutiko gana šaltai.

Konstitucinis Teismas yra nustatęs, kad savivaldybių rinkimuose reikia leisti siūlyti savo kandidatų sąrašą ne tik politinėms partijoms, bet ir kitoms organizacijoms.

Alfa.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top