Ar prezidentė, skirdama teisėjus, ir vėl ignoruos piliečių nuomonę?

Vilniaus bendruomenės ragina Respublikos prezidentę atsisakyti sumanymo skirti teisėją Loretą Braždienę Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininke ir kviečia prie šio raginimo prisidėti kitas pilietines organizacijas. Vilniaus bendruomenių teigimu, teisėja L. Braždienė ne kartą savo sprendimais pamynė piliečių bei vartotojų teises ir gynė monopolijų interesus: http://www.ekspertai.eu/sukilimas-pries-loretos-brazdienes-paskyrima-vilniaus-miesto-apylinkes-teismo-pirmininke/

Lietuvos Sąrašas remia Vilniaus bendruomenių raginimą ir kviečia Respublikos prezidentę skiriant teisėjus įsiklausyti į piliečių nuomones.

Lietuvos Sąrašas primena savo programinę nuostatą: „išskaidrinti visų grandžių teisėjų atranką, taip užtikrinant, kad teisėjais būtų tik sąžiningi ir kompetentingi teisininkai: kandidatus į teisėjus prieš mėnesį visuomenei pristatyti viešai, sudarant sąlygas piliečiams užduoti jiems klausimus ir išsakyti pastabas“.

Tiesos.lt redakcija primena tuos atvejus, kai Respublikos prezidentė, skirdama teisėjus, ignoravo piliečių nuomonę:

2010 m. rugsėjo 1 d. į prezidentę Dalią Grybauskaitę kreipėsi Piliečių Santalka ir ragino dėl anksčiau priimtų dviprasmiškų sprendimų neskirti teisėjo Ričardo Piličiausko Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku. 2012 m. balandžio 27 d. iniciatyvinė grupė „Už teisingumą“ kvietė prezidentę neskirti buvusio generalinio prokuroro Algimanto Valantino Vilniaus apygardos teismo teisėju.

Abiem atvejais prezidentė į piliečių laiškus net nesiteikė atsakyti.

Tad piliečiai, iš prezidentės lūpų ne kartą girdėję, jog būtina atkurti visuomenės pasitikėjimą teismais ir teisėjų priimamais sprendimais, dar kartą klausia:

1. Ar ir dabar, kai teismais nepasitiki trys iš penkių Lietuvos gyventojų, Respublikos prezidentė atmes kaip niekinius piliečių argumentus, kad teisėja, kuri „savo bylose negina vartotojų interesų ir nevykdo Lietuvos Konstitucijoje įtvirtintos valstybės prievolės ginti vartotojų teises“ (daugiau argumentų ir faktų žiūrėti minėtame bendruomenių pareiškime), nėra pati geriausia kandidatūra tapti Vilniaus miesto apylinkės teismo pirmininke?

2. Ar tas faktas, jog būtent tokios reputacijos žmogus parenkamas į šias pareigas, piliečių turi būti suprastas taip, kad tinkamesnių teisėjų Lietuvoje jau nebelikę?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top