Ar Puikybė kada nors baigsis?

Kanada savo Puikybės mėnesį pratęsė iki ištiso Puikybės sezono. Dieve, padėk mums.

Prasidėjo Puikybės mėnuo. Kadaise tai buvo protestas, kuriuo buvo reikalaujama nutraukti gėjų ir lesbiečių diskriminaciją, kuris transformavosi į valstybės įsakytą lyčių ideologijos šventę. Ir kaip ir veidą apsivejantis gyvis (angl. – facehugger) iš filmo Ateivis, dabar ji tapo neišvengiama.

Kanadoje vaivorykštės vėliavos demonstravimas nebėra pasirenkamas, iš tiesų jis yra privalomas. Pavyzdžiui, valstybinių mokyklų bibliotekose įrengtos Puikybės ekspozicijos, kuriose vaikai gali skaityti tokias knygas kaip Matyti lytį (Seeing Gender): Iliustruotas tapatybės ir išraiškos vadovas ir Būti Džiazu: Mano, kaip (translyčio) paauglio, gyvenimas.

Matyti lytį moko vaikus, kad jie gali išspręsti savo problemas „atlikdami socialinį tranzitą (pakeisdami įvardį ar vardą), pakeisdami stilių arba fiziškai pasikeisdami dėl operacijos ar hormonų“. Būti Džiazu yra paveikslėlių knyga vaikams, kurios bendraautorė yra amerikiečių televizijos realybės šou žvaigždė Džiaz Dženings (Jazz Jennings), vaikystėje pasikeitusi lytį. Jam buvo atliktos keturios lyties keitimo operacijos ir kiekviena iš jų sukėlė skausmingų komplikacijų. Šiandien 22 metų jaunuolis kovoja su valgymo sutrikimais ir depresija, greičiausiai niekada nepatirs seksualinio malonumo ir negalės susilaukti vaikų. Jo tragiška istorija turėtų būti įspėjimas, tačiau vietoj to atsakingi suaugusieji švenčia šio jauno žmogaus kūno ir gyvenimo sunaikinimą. Jie parduoda šias medicinines intervencijas kaip „sprendimus“ visiškai natūraliems sumišimo ir diskomforto jausmams, kuriuos patiria daugelis jaunų žmonių, kai prasideda jų brendimas ir keičiasi kūnas.

Puikybė taip pat tapo dideliu verslu. Kiekvienas bankas, korporacija, sporto komanda ir labdaros organizacija dabar apsigobia vaivorykštės vėliava ir mini išgalvotą žmonių „bendruomenę“, suburtą po vis besiplečiančiu 2SLGBTQI+ (santrumpa, reiškianti dviejų dvasių, lesbiečių, gėjų, biseksualų, translyčių, keistalyčių ir interseksualų atstovus). Tiesą sakant, tai toli peržengė šių tapatybių paminėjimo ribas, nes tie, kurie nepaklūsta vaivorykštės doktrinai, apšaukiami kupinais neapykantos ir pavojingais, panašiai kaip tie eretikai, kuriuos kadaise išvarė, nužudė ir sudegino bažnyčia.

Nors iki viešų egzekucijų dar neprieita, Kanados visuomenė, atrodo, pritarė nuomonei, kad tie, kurie atsisako dalyvauti vaivorykštės parade, yra kalti dėl neapykantos kalbos ir neverti pagarbos ar teisių. Kai Nacionalinės ledo ritulio lygos žaidėjai ir komandos (įskaitant Toronto Maple Leafs) atsisakė dalyvauti šių metų kovo mėnesį vykusioje Puikybės naktyje ir nedėvėjo vaivorykštės spalvų marškinėlių, didžioji žiniasklaida juos pavadino „fanatikais“ ir „bailiais“.

Šiais metais tapo aišku, kad „Puikybės“ čiuptuvai nutįso toli už birželio mėnesio ribų. Kovo mėnesį Hershey Canada savo Tarptautinės moters dienos kampanijoje vaizdavo vyrą, vardu Fei Džonstounas (Fae Johnstone). Kai moterys, atsakydamos į tai, paragino boikotuoti bendrovę, jos buvo pavadintos kraštutinių dešiniųjų ekstremistėmis. Dėl translyčių ideologijos moterys nebegali turėti net savo dienos. Savo žodis mums taip pat nebeleidžiamas. Viena Ontarijo vidurinė mokykla savo komunikacijos priemonėse žodį „moterys“ pakeitė į „ne vyrai“, o lesbietės iš naujo apibrėžtos kaip „ne vyrai, kuriuos traukia ne vyrai“.

Siekdama puikybės viršūnės, Kanados vyriausybė šiemet Puikybės mėnesį perkrikštijo į Puikybės sezoną, kuris truks nuo birželio iki rugsėjo.

Birželio 1 d. moterų ir lyčių lygybės bei jaunimo reikalų ministrė Marsė Aien (Marci Ien) paskelbė pareiškimą sezono pradžios proga: „Nors svarbu pasinaudoti proga ir pripažinti sunkiai pasiektas Puikybės judėjimo pergales, privalome ir toliau priešintis smarkiai augančiam prieš translyčius ir prieš 2SLGBTQI+ nukreiptų teisės aktų skaičiui, protestams prieš persirengimo kitos lyties rūbais renginius, mokomųjų knygų draudimui mokyklose ir raginimams nekelti Puikybės vėliavos“. Po to ji paskelbė, kad liberalų vyriausybė „toliau rengia naują kovos su neapykanta veiksmų planą, kuris bus nukreiptas prieš neapykantą, su kuria susiduria 2SLGBTQI+ bendruomenė, ir ypač neapykanta, su kuria susiduria translyčiai žmonės“.

Kanadoje nemačiau jokios „neapykantos“, nukreiptos prieš „2SLGBTQI+ bendruomenes“. Taip pat nemačiau, kad Kanados mokyklose būtų uždraustos „mokomosios knygos“. Tačiau mačiau tam tikrą pasipriešinimą privalomam Puikybės minėjimui mokyklose. Tiksliau, mačiau tik vieną pranešimą apie tai, kad viena mokyklos taryba – Jorko katalikiškojo rajono mokyklų taryba Ontarijuje – balsavo prieš Puikybės vėliavos iškėlimą Jorko katalikiškame švietimo centre. Taigi, mano apskaičiavimais, turbūt yra tik viena švietimo įstaiga, kuri neiškels Puikybės vėliavos. Kalbant apie prieš LGBT nukreiptą neapykantą, mačiau pranešimų apie kelis protestus prieš Persirengimo kita lytimi karalienės pasakų valandas Kanados bibliotekose, tačiau nė viename iš jų nebuvo „neapykantos“ apraiškų.

Kai paskutinį kartą tikrinau Kanados teisių ir laisvių chartiją, Kanados piliečiai vis dar turėjo saviraiškos laisvę ir teisę protestuoti. Manykime, kad Kanados vyriausybei taip pat turėtų būti draudžiama piliečiams primesti kokią nors konkrečią religiją, tačiau ji iš esmės tai ir daro, kai mokyklose įveda privalomą lytinės tapatybės ideologijos ir Puikybės minėjimų organizavimą.

Iš tiesų prieš pat Puikybės mėnesį Otavos-Karletono apygardos mokyklų valdybos darbuotojai gavo aukštesniųjų vadovų elektroninį laišką, kuriame jie informuojami, kad privalo indoktrinuoti moksleivius translytiškumo ideologija. Elektroniniame laiške buvo rašoma: „Darbuotojai turi profesinę ir teisinę pareigą kurti įtraukią ir priimtiną aplinką 2SLGBTQ+ mokiniams ir šeimoms… Tai apima išteklių, kurie tiksliai atspindi ir gerbia 2SLGBTQ+ tapatybes, įtraukimą į mokymo programas ir bendrą mokymosi aplinką nuo darželio iki 12 klasės“. Mokytojams nurodoma vartoti mokinių „pageidaujamus vardus ir įvardžius“, kad būtų patvirtintos 2SLGBTQ+ tapatybės“. Be to, elektroniniame laiške taip pat nurodoma, kad nesirinkti „2SLGBTQ+ mokymo“ mokiniai galimybės neturi.

Visa tai vyksta nepriklausomai nuo to, ar tėvams tai patinka, ar ne. Šių metų pradžioje laikraštis National Post pranešė, kad Kanados mokyklose socialinis vaikų tranzitas vykdomas už tėvų nugarų. „Švietimo tarybos, švietimo ministerijos ir net Kanados visuomenės sveikatos agentūra ragina mokyklas automatiškai tenkinti „tranzituojančio“ mokinio prašymą pakeisti vardą ir įvardį, o paprašius, šios informacijos neperduoti tėvams”, – sausio mėn. pranešė Tomas Blekvelas (Tom Blackwell).

Šią savaitę Aien paskelbė dar vieną „kovos su neapykanta“ priemonę, įsipareigodama skirti 1,5 mln. dolerių skubios pagalbos lėšų, kad „būtų užtikrinta, jog Puikybės festivaliai visoje Kanadoje būtų saugūs“. Aien tikriausiai nepastebėjo, kad didžiausia rizika kyla ne tiems, kurie užsiima Puikybės festivalių stūmimu, o toms moterims, kurios išdrįsta garsiai kalbėti apie konfliktą tarp lyties tapatybės fanatizmo ir moterų su lytimi susijusių teisių.

Kiekviename renginyje, kuriame kalbėjau gindama moterų teises Kanadoje, man asmeniškai reikėjo privačios apsaugos ir asmens sargybinių, o taip pat policijos dalyvavimo. Renginių vietos, kuriose mane priimdavo, sulaukdavo grasinimų būti susprogdintos. Darbuotojams, savanoriams, dalyviams ir man buvo grasinama smurtu. Tačiau nė vienas Kanados politikas apie šiuos grasinimus nei karto nepasisakė. Be abejo, nė vienas nepasiūlė „skubaus finansavimo“, kad paremtų ir apsaugotų moteris, kurios dabar iš savo kišenės turi apmokėti pernelyg dideles saugumo išlaidas, kad tik nebūtų užpultos už tai, jog sako, kad yra suaugusios moterys.

Kanadai nereikia Puikybės sezono. Jai nereikia Puikybės mėnesio. Jai reikia ginti moteris ir kanadiečių žodžio laisvę. 2SLGBTQI+ bendruomenę jau dabar kiekvienu atodūsiu mini visi Kanados politikai, institucijos ir korporacijos. Mums reikia liautis hiperbolizuoti įsivaizduojamą neapykantos bangą ir grįžti prie gyvenimo realybėje.

Straipsnio autorė Megan Merfi (Meghan Murphy) yra kanadiečių rašytoja, priversta išvykti į Meksiką. Sekite jos įrašus ir tinklalaidę svetainėje.

Šaltinis: spiked-online.com

4.6 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top